Helsinky

Počasí Helsinky - všechny informace

Plánujete cestu do Helsinek? Zjistěte, jaké počasí vás tam čeká! Obligátní informace o teplotách, srážkách a dalších faktorech – na jednom místě.

Počasí v Helsinkách

Pokud se chystáte navštívit krásné město Helsinky, měli byste mít na paměti, jaké počasí v dané oblasti panuje. S ohledem na předpovědi by mělo být cestování naplánováno již v předstihu. V následujícím článku vám podrobně představíme průběh počasí v Helsinkách po celý rok, abyste mohli být na vaši cestu co nejlépe připraveni.

Kdy vyrazit do Helsinek

Pokud se chystáš cestovat do hlavního města Finska, Helsinek, můžeš očekávat pestré počasí po celý rok. V lednu a únoru se teploty pohybují okolo -2 °C a noc může být až -8 °C. Rychlost větru bývá průměrně 28-29 km/h a srážky kolem 34-42 mm. V březnu teploty mírně stoupají a vrcholí v dubnu a květnu, kdy se dá očekávat až 25 °C nejteplejších dní. V červnu a červenci může být až 28 °C přes den, ale srážky se zvyšují na 58-64 mm. V srpnu teploty klesají a v září a říjnu se pohybují kolem 16-9 °C přes den. Listopad a prosinec jsou nejchladnější s teplotami okolo 0-3 °C přes den a může foukat větřík kolem 25-29 km/h s množstvím srážek ode 46-53 mm. Měj na paměti, že počasí v Helsinkách může být velmi proměnlivé, takže se připrav na všechny příležitosti!

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Helsinek? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte navštívit Helsinky v lednu, buďte připraveni na tuhé mrazy. Běžná teplota přes den dosahuje -2 °C a přes noc klesá na -7 °C. Navíc, průměrná rychlost větru dosahuje 29 km/h, což může pocitově způsobovat ještě větší chlad. Celkově bylo v lednu zaznamenáno 42 mm srážek. Doporučujeme se oblíkat v několika vrstvách a být na mrazu připraveni.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Helsinky v únoru, budeš potřebovat teplé oblečení. Běžná teplota přes den je totiž okolo -2 °C, zatímco v nejteplejší dny může dosáhnout až 3 °C. Během noci klesne teplota na -8 °C. Navíc se můžeš setkat s vysokou rychlostí větru, která se v průměru pohybuje okolo 28 km/h. Dešťové srážky jsou v únoru mírné, činí přibližně 34 mm. Připrav se na typicky zimní počasí, ale neboj, Helsinky mají své kouzlo i v zimě.

Počasí březen

Pokud se chystáte do Helsinek v březnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 1 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 7 °C. Běžná teplota přes noc dosahuje v průměru -5 °C. Prší zde přibližně 35 mm srážek, což je relativně nízké množství. Průměrná rychlost větru v březnu je 27 km/h, takže byste měli být připraveni na silnější vítr. Doporučujeme tedy se při balení nezapomínat na teplé oblečení a ochranné oblečení proti větru.

Počasí duben

V dubnu můžeš v Helsinkách očekávat běžnou denní teplotu 8 °C a běžnou noční teplotu 0 °C. V nejteplejších dnech může teplota stoupnout až na 18 °C. Průměrná rychlost větru činí 23 km/h. Srážky v dubnu dosahují průměru 34 mm, takže se občas můžeš setkat s deštivým počasím. Doporučujeme ti přibalit do svých cestovenek i nějaké nepromokavé oblečení.

Počasí květen

Pokud plánuješ cestu do Helsinek v květnu, můžeš se těšit na příjemné počasí. Běžná teplota v průběhu dne dosahuje 16 °C a dokonce se dá očekávat, že v nejteplejších dnech teploty překročí 25 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C. Rychlost větru se v květnu zklidňuje a průměrná rychlost větru dosahuje 15 km/h. Avšak je nutné počítat s srážkami, které se v květnu pohybují kolem 38 mm. Celkově je květen příjemným měsícem pro pobyt v Helsinkách.

Počasí červen

V červnu se Helsinky teplotně dostávají na vrchol. Běžná teplota přes den dosahuje 11 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se vyšplhá až na 27 °C, což může být pro někoho velmi horké. Běžná teplota přes noc se drží na úrovni 20 °C. Je však třeba mít na paměti, že v červnu bývají srážky v Helsinkách velmi časté a srážkový úhrn dosahuje až 64 mm.

Počasí červenec

Pokud zamíříš do Helsinek v červenci, můžeš se těšit na příjemné počasí. Průměrná teplota přes den je 23 °C, ale v nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 14 °C. Rychlost větru je poměrně nízká s průměrem 12 km/h. Při příležitosti dešťů si dej pozor, abys nezapomněl na deštník, srážky totiž dosahují hodnoty 58 mm. Červenec je ideální doba pro prozkoumání krás Helsinek.

Počasí srpen

Pokud se chystáte v srpnu do Helsinek, můžete očekávat průměrnou denní teplotu 21°C a průměrnou noční teplotu 13°C. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty 27°C. Budete mít však asi méně štěstí s počasím, protože průměrné srážky jsou vysoké 65 mm. Je dobré být připraven na oblačné a deštivé dny. Průměrná rychlost větru je mírná - 12 km/h. Nezapomeňte tedy sbalit se i na chladnější počasí a dešťové přeháňky.

Počasí září

Pokud se chystáte v září do Helsinek, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 16 °C a průměrnými rychlostmi větru 15 km/h. Během měsíce se očekávají srážky kolem 53 mm. V noci může být chladněji s běžnou teplotou kolem 9 °C. Nezapomeňte na oblečení do vrstev a v deštivých dnech si s sebou vezměte deštník.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Helsinky v říjnu, mějte na paměti, že bude docela chladno. Běžná teplota přes den je pouze 9 °C, takže si připravte teplejší oblečení. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 15 °C, což je stále poměrně chladné. Běžná teplota přes noc klesne na 4 °C, takže nezapomeňte vzít s sebou i teplejší bundu. Průměrná rychlost větru je 19 km/h, což může být dostatečně silné na to, abyste měli potíže s deštníkem. Srážky v říjnu dosahují 59 mm, ačkoli se jedná o jeden z nejsušších měsíců v roce v oblasti Helsinek. Připravte se na chladné počasí a nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a bundu.

Počasí listopad

Listopad v Helsinkách je chladný a vlhký. Průměrná teplota přes den je pouze 3 °C, běžná teplota přes noc klesne na -1 °C. Průměrná rychlost větru činí 25 km/h, takže je dobré být dobře připraven na chladné větry. Srážky v tomto měsíci dosahují 53 mm, takže nezapomeňte vzít si s sebou dobrý deštník a nepromokavé oblečení.

Počasí prosinec

Pro cestování do Helsinek v prosinci je nutné být připraven na chladné počasí. Běžná teplota přes den je pouze 0 °C a v noci klesne až na -5 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 29 km/h a srážky mohou být až 46 mm, takže si rozhodně vezměte teplé oblečení a deštník. Pokud chcete užít zimní náladu a novoroční atmosféru, Helsinky jsou pro vás správnou volbou. Nezapomeňte se však na příchod zimy připravit dostatečně vrstevnatým a teplým oblečením.

Aktuální počasí

Pokud hledáte aktuální informace o počasí v Helsinkách, máte štěstí. Níže uvidíte graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik příštích dnů. Pokud vás zajímají další detaily, jako je například východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte prosím na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do kouzelných Helsinek v Finsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-2 °C -7 °C
Únor
-2 °C -8 °C
Březen
1 °C -5 °C
Duben
8 °C 0 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
20 °C 11 °C
Červenec
23 °C 14 °C
Srpen
21 °C 13 °C
Září
16 °C 9 °C
Říjen
9 °C 4 °C
Listopad
3 °C -1 °C
Prosinec
0 °C -5 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Helsinek

Pokud plánuješ navštívit Helsinky, nejlepší období je od května do srpna. V těchto měsících můžeš očekávat příjemné teploty přes den a přes noc, a to až do 25 °C v nejteplejších dnech června a července. Navíc se snižuje průměrná rychlost větru, což znamená, že nebudeš mít pocit, že ti fouká do obličeje. V létě také očekávej nižší srážky než v jiných měsících. Pokud máš pocitově rád(a) chladnější počasí, můžeš zvážit návštěvu v zimních měsících, ale měj na paměti, že teploty se mohou snížit až k průměrným -7 °C v lednu a -5 °C v březnu během nocí.

Jaké je počasí v Helsinkách během léta?

Helsinky během léta nabízejí poměrně příjemné klima s teplotami okolo 20 až 23 °C přes den a kolem 14 až 16 °C v noci. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 27 °C a běžná teplota přes den je okolo 21 °C. Srážek bývá v létě méně než v ostatních ročních obdobích, s průměrem 58 až 65 mm za měsíc. Nicméně, stále může být chladno, takže je důležité si vzít teplejší oblečení na výlety do přírody, ať už na pobřeží nebo na výlety po lesích, a samozřejmě nezapomenout na ochranu proti slunci v letních měsících.

Jaké je počasí v Helsinkách během zimy?

Pokud plánujete cestu do Helsinek během zimy, mějte na paměti, že počasí je tam typické se střídáním chladných dnů s teplejšími. V lednu a v únoru můžete očekávat běžnou denní teplotu kolem -2°C, ale nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 3°C. Noční teplota během těchto měsíců dosahuje průměrně -7°C a -8°C. Rychlost větru se pohybuje kolem 28-29 km/h a srážky se vyšplhají až na 42-34 mm. Pokud se chystáte do Helsinek během zimy, nezapomeňte se převléct do teplých vrstev a upravit si plán podle očekávaného počasí.

Který měsíc je nejteplejší v Helsinkách?

Nejteplejším měsícem v Helsinkách je červenec s běžnou denní teplotou kolem 23 °C a průměrnou rychlostí větru 12 km/h.

Jaké jsou srážky v Helsinkách během listopadu a prosince?

Během listopadu jsou srážky v Helsinkách 53 mm a v prosinci 46 mm. Průměrná rychlost větru v listopadu je 25 km/h a v prosinci 29 km/h.

Jaké jsou běžné teploty v Helsinkách v dubnu?

V dubnu jsou běžné denní teploty kolem 8 °C a běžné noční teploty okolo 0 °C. Průměrná rychlost větru v dubnu je 23 km/h a srážky dosahují 34 mm.