Pohled na estoské hlavní město Tallin

Letenky do Tallinn

Hledáte levné letenky do destinace Tallinn? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Tallinn

Tallinn leží v Estonska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Tallinn navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
EstonskoEstonsko

Stručně a jasně

Stát
Estonsko
Letiště
1 letiště (TLL)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Tallinn.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 49min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Tallinn Airport se nachází 5 km od centra města Tallinn.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Tallinn od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Tallinn je letiště Tallinn Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Tallinn Airport (TLL)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Tallinn je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Tallinn

K cestě do destinace Tallinn lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Tallinn - 22 míst co vidět .

 • Kadriorg Palace, Tallinn, Estonia
   

  Kadriorg Art Museum

  Kadriorg Art Museum v Tallinnu patří k nejinspirativnějším galeriím věnovaným západní i ruskému umění od 16. do 20. století. Nachází se v extravagantním Kadriorg Palace, který je považován za umělecké dílo samotné. Palác byl postaven jako dar ruského cara Petra Velikého jeho manželce Kateřině a navržen italským architektem Niccolo Michettim v barokním stylu. Dnes zde můžete vidět expozice zahraničního umění, zatímco estonská tvorba od 18. století je vystavována v blízkém Kumu.

 • Estonian Open Air Museum
   

  Estonian Open Air Museum

  Estonian Open Air Museum v Tallinnu je živým rekonstrukcí venkovského a rybářského vesničky z 18. století. Na ploše 72 hektarů se nachází 80 budov, včetně kostela, hostince, školy, mlýnů, hasičské stanice a dvanácti statků. Muzeum bylo založeno v roce 1957 a představuje 68 venkovských domů, které byly shromážděny ze severního, jižního a západního Estonska. Kromě statků jsou zde vystaveny i veřejné budovy, které představují přehled estonské venkovské architektury posledních dvou století.

 • Viru Gate
   

  Viru Gate

  Brány Viru v Tallinnu jsou impozantním vstupem do Starého města, které se nachází na východní straně městské zdi. Tyto brány byly postaveny v 14. století a věže stojící dodnes jsou jen částí původní stavby. Hlavní věž bran byla postavena v roce 1345-1355. Dnes jsou brány Viru jedním z vstupů do Starého města a vedou k mnoha obchodům a restauracím v ulici Viru.

 • TV Tower, Tallin, Estonia
   

  Tallinn TV Tower

  Tallinn TV Tower je vysoká komunikační věž s pozorovací plošinou na 21. patře. Stojí 6 km severovýchodně od centra Tallinnu a byla postavena pro zlepšení telekomunikačních služeb během letních olympijských her v Moskvě v roce 1980. S výškou 313 metrů je nejvyšší nebudovatelskou strukturou v Tallinnu. Pozorovací plošina výšce 170 metrů byla otevřena veřejnosti až do roku 2007, kdy byla uzavřena kvůli rekonstrukci.

 • Toompea Castle
   

  Toompea Castle

  Toompea Castle je středověký hrad, který se nachází na kopci Toompea v centru Tallinnu, hlavního města Estonska. Tento barokní hrad byl postaven na základech 9. století a dnes slouží jako sídlo estonského parlamentu. Toompea Castle je nejen významnou historickou památkou, ale také jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Tallinnu. Jeho fasáda je zdobena růžovým barokním stylem, který se připisuje době Kateřiny Veliké.

Počasí Tallinn

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Tallinn

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz