Lappeenranta - Лаппеенранта. Кирха св.Марии

Prodloužený víkend Lappeenranta

Plánujete prodloužený víkend do destinace Lappeenranta? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Lappeenranta

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Lappeenranta na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například South Karelia Museum, Lappeenranta Fortress, Lappeenranta Museum of Art a mnoho dalších. Lappeenranta se nachází ve Finsku přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Lappeenranta je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát

Finsko

Letiště

1 letiště (LPP)

Časový posun

+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lappeenranta - 9 míst co vidět .

 • South Karelia Museum
   

  South Karelia Museum

  Museum se zaměřuje na historii města Lappeenranta a jeho sesterských měst Käkisalmi a Vyborg. Muzeum sídlí v masivních budovách z šedého kamene, které byly dříve skladištěm děl. Tyto neoklasicistní budovy vyčnívají ze svého okolí, protože byly postaveny z místního kamenného materiálu, který má vysokou koncentraci vápna. Budovy byly dokončeny na počátku 19. století.

 • Lappeenranta Fortress
   

  Lappeenranta Fortress

  Lappeenranta Fortress je komplex pevnosti z 18. století, který nyní slouží jako muzea, restaurace, obchody, divadlo a mnoho dalšího. Nachází se v městě Lappeenranta a nabízí skvělý zážitek pro turisty i místní obyvatele. Pevnost je skvělým místem pro poznávání historie a kultury této oblasti. Navštivte toto místo a užijte si krásné výhledy a kulturní zážitky.

 • Lappeenranta Museum of Art
   

  Lappeenranta Museum of Art

  Lappeenranta Museum of Art je umělecké muzeum nacházející se v pevnosti Linnoitus. Stálá expozice moderních obrazů od karelských a jiných finských umělců je doplněna velkým prostorem pro dočasné výstavy, často s místními umělci. Muzeum nabízí skvělý zážitek pro milovníky umění a historie.

 • The Wolkoff House Museum
   

  The Wolkoff House Museum

  Wolkoff House Museum v Lappeenrantě je unikátní příklad tradičního finského venkovského domu z 19. století. Dům byl původně postaven pro místního obchodníka a jeho rodinu, ale později sloužil jako ubytování pro dělníky. Dnes slouží jako muzeum, které přináší návštěvníkům pohled do minulosti a ukazuje, jak se lidé v této oblasti živili a bydleli. V muzeu se nachází mnoho zajímavých exponátů, jako například staré nástroje a nábytek.

 • Sandcastle Lappeenranta
   

  Sandcastle Lappeenranta

  Sandcastle Lappeenranta je největší pískovcový hrad na světě a nachází se v Lappeenrantě. Tento ohromující hrad byl postaven v roce 1987 a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Nabízí nejen krásné výhledy na město a okolní krajinu, ale také různé zábavné aktivity pro celou rodinu. Navštivte Sandcastle Lappeenranta a užijte si nezapomenutelný zážitek!

Počasí Lappeenranta

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lappeenranta

K cestě do destinace Lappeenranta lze využít 1 letiště.

Lappeenranta - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
lisabon
milan
🤘 Multi-city
😍 2 425 Kč
rim-pohled
✨ Víkendovka
🎉 1 335 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🎉 1 583 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz