Lappeenranta - Лаппеенранта. Кирха св.Марии

Lappeenranta - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Lappeenranta.

Lappeenranta - co musíš vidět

South Karelia Museum
 

South Karelia Museum

Museum se zaměřuje na historii města Lappeenranta a jeho sesterských měst Käkisalmi a Vyborg. Muzeum sídlí v masivních budovách z šedého kamene, které byly dříve skladištěm děl. Tyto neoklasicistní budovy vyčnívají ze svého okolí, protože byly postaveny z místního kamenného materiálu, který má vysokou koncentraci vápna. Budovy byly dokončeny na počátku 19. století.

Lappeenranta Fortress
 

Lappeenranta Fortress

Lappeenranta Fortress je komplex pevnosti z 18. století, který nyní slouží jako muzea, restaurace, obchody, divadlo a mnoho dalšího. Nachází se v městě Lappeenranta a nabízí skvělý zážitek pro turisty i místní obyvatele. Pevnost je skvělým místem pro poznávání historie a kultury této oblasti. Navštivte toto místo a užijte si krásné výhledy a kulturní zážitky.

Lappeenranta Museum of Art
 

Lappeenranta Museum of Art

Lappeenranta Museum of Art je umělecké muzeum nacházející se v pevnosti Linnoitus. Stálá expozice moderních obrazů od karelských a jiných finských umělců je doplněna velkým prostorem pro dočasné výstavy, často s místními umělci. Muzeum nabízí skvělý zážitek pro milovníky umění a historie.

The Wolkoff House Museum
 

The Wolkoff House Museum

Wolkoff House Museum v Lappeenrantě je unikátní příklad tradičního finského venkovského domu z 19. století. Dům byl původně postaven pro místního obchodníka a jeho rodinu, ale později sloužil jako ubytování pro dělníky. Dnes slouží jako muzeum, které přináší návštěvníkům pohled do minulosti a ukazuje, jak se lidé v této oblasti živili a bydleli. V muzeu se nachází mnoho zajímavých exponátů, jako například staré nástroje a nábytek.

Sandcastle Lappeenranta
 

Sandcastle Lappeenranta

Sandcastle Lappeenranta je největší pískovcový hrad na světě a nachází se v Lappeenrantě. Tento ohromující hrad byl postaven v roce 1987 a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Nabízí nejen krásné výhledy na město a okolní krajinu, ale také různé zábavné aktivity pro celou rodinu. Navštivte Sandcastle Lappeenranta a užijte si nezapomenutelný zážitek!

Lauritsala Church
 

Lauritsala Church

Kostel Lauritsala je evangelicko-luterský kostel v oblasti Lauritsala v Lappeenrantě. Kostel byl otevřen v prosinci 1969. Modernistický betonový design vytvořili architekt Toivo Korhonen a architektonický student Jaakko Laapotti. Základem designu je rovnostranný trojúhelník symbolizující Svatou Trojici. Kostel Lauritsala je krásnou stavbou, kterou stojí za to navštívit při cestě do Finska.

Old Park
 

Old Park

Lappeenranta je krásné finské město, které nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi nimi je i Old Park, známý také jako "Kissing Park". Tento park je ideální pro romantickou procházku, ale také pro rodinný výlet nebo relaxaci po náročném dni. Můžete se tady projít kolem jezírka, posedět na lavičkách, nebo si zahrát nějakou hru na travnaté ploše. Old Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v příjemném prostředí.

Myllysaari Family Park
 

Myllysaari Family Park

Myllysaari Family Park je ideální pro rodiny s dětmi, kteří hledají zábavu v přírodě. Nachází se v centru Lappeenranta a nabízí mnoho aktivit pro malé i velké. Park má venkovní hřiště, dětské hřiště, minigolf a další atrakce. Pro milovníky přírody je zde také krásná procházka podél jezera Saimaa. Vstup do parku je zdarma a je otevřený po celý rok.

Raatihuoneen Puisto
 

Raatihuoneen Puisto

Raatihuoneen Puisto je krásný park v centru Lappeenranta, který nabízí klidné místo k odpočinku a relaxaci. Park je obklopen zelení a je ideálním místem pro pikniky a procházky. Můžete si zde také vychutnat krásný výhled na jezero Saimaa. V létě se park stal místem pro různé kulturní akce a festivaly, které přitahují turisty i místní obyvatele. Určitě stojí za návštěvu.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Lappeenranta s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz