Prodloužený víkend Oulu

Plánujete prodloužený víkend do destinace Oulu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Oulu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Oulu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Hupisaaret Islands, Science Centre Tietomaa, Cultural Centre Valve a mnoho dalších. Oulu se nachází ve Finsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Oulu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát

Finsko

Letiště

1 letiště (OUL)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Oulu - 17 míst co vidět .

 •  

  Hupisaaret Islands

  Hupisaaret Islands City Park v centru města Oulu je veřejným městským parkem, který se nachází u řeky. Park byl postaven jako veřejný park v 60. letech 19. století a první bílé dřevěné mosty, které park charakterizují, byly tehdy také postaveny. Malé potůčky a vodní cesty dělí park na menší a větší ostrovy. Největší z ostrovů jsou Plaatansaari, Pakolansaari, Paratiisisaari, Kiikkusaari a Lasaretinsaari. V parku se nachází také muzeum Northern Ostrobothnia, které je umístěno na ostrově Pakolansaari.

 •  

  Science Centre Tietomaa

  Tietomaa je vědecké centrum, které se nachází se v blízkosti centra města v okrsku Myllytulli. Je to první vědecké centrum ve Finsku a bylo otevřeno veřejnosti 29. června 1988. Tietomaa se nachází v bývalých budovách továrny na zpracování kůže Veljekset Åström Oy. Hlavní výstavy jsou umístěny v bývalé elektrárně. Tietomaa má 45 metrů vysokou pozorovací věž s venkovním skleněným výtahem, který je bývalou vodárnou továrny. Tietomaa také nabízí obrovské kino, které bylo při svém otevření prvním účelově postaveným IMAX kinem ve Finsku a v severních zemích.

 •  

  Cultural Centre Valve

  Valve je kulturní centrum, které nabízí prostor pro různé kulturní aktivity, včetně dvou divadelních scén, kina, galerií, dílen a dalších prostor v budově. Valve má druhou největší filmovou knihovnu ve Finsku. Kromě toho se zde nachází kanceláře a galerie Northern Photographic Centre. Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí po požáru v roce 1882 a dnes slouží jako kulturní centrum města Oulu.

 •  

  Mannerheim Park, Oulu

  Mannerheim Park je malý městský park v oblasti Vanhatulli. Renovace dokončené v roce 2019 změnily vzhled parku a udělaly ho vhodnější pro malé akce. Park je oblíbeným místem pro mnoho lidí a sousedí s budovou Kela. K dispozici je grilovací kiosek a dětské hřiště s houpačkami. Park byl pojmenován po maršálu Mannerheimovi k poctě jeho 75. narozenin v roce 1942.

 •  

  Oulu Market Hall

  Kauppahalli je historická tržnice v centru města Oulu. Nabízí širokou škálu místních produktů, jako jsou ryby, maso, sýry, pečivo a sladkosti. Tržnice se stala oblíbeným místem pro místní i turisty, kteří chtějí ochutnat tradiční finskou kuchyni. Interiér tržnice je moderní a prostorný, s mnoha stoly, kde si můžete vychutnat své pokrmy. Navštivte Kauppahalli a ochutnejte lahodné místní speciality.

Počasí Oulu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Oulu

K cestě do destinace Oulu lze využít 1 letiště.

Oulu - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 8 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz