Kajaani  - Town Hall Raatihuone in Kajaani

Kajaani - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Kajaani .

Kajaani - co musíš vidět

Kajaani Castle Ruins
 

Kajaani Castle Ruins

Kajaani Castle Ruins jsou zbytky středověkého hradu, který se nachází v centru města Kajaani v severním Finsku. Hrad byl postaven v roce 1604 a sloužil jako sídlo švédských vojenských guvernérů. Dnes jsou zbytky hradu oblíbeným turistickým cílem, nabízejícím krásný výhled na okolní krajinu a možnost prozkoumat historii této oblasti. Kajaani Castle Ruins jsou také často využívány pro kulturní akce a koncerty.

Kajaani Art Museum
 

Kajaani Art Museum

Kajaani Art Museum je nejvýznamnějším kulturním centrem v Kajaani. Nachází se v historické budově, která dříve sloužila jako městská radnice. V muzeu je k vidění rozsáhlá sbírka moderního a současného umění. Navíc se zde konají pravidelné výstavy a kulturní akce. Pro milovníky umění je návštěva tohoto muzea nezbytností při pobytu v Kajaani.

Statue of Per Brahe
 

Statue of Per Brahe

Socha Per Brahe stojí v centru finského města Kajaani. Tato socha připomíná významného švédského šlechtice, který měl vliv na vývoj města v 17. století. Socha je vytesána z kamene a má výšku 3,5 metru. Je to oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele, kteří se zde rádi fotí a užívají si krásnou atmosféru historického centra města.

Kaukametsä
 

Kaukametsä

Kaukametsä je krásný lesní park v Kajaani, který nabízí skvělé možnosti pro procházky a relaxaci. Nachází se nedaleko centra města a je oblíbeným místem pro místní i návštěvníky. Kaukametsä je také domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, což z něj činí ideální místo pro pozorování přírody. Uvnitř parku se nachází také několik piknikových oblastí a dětských hřišť.

Kainuu Museum
 

Kainuu Museum

Kainuu Museum v Kajaani je skvělým místem pro milovníky historie. Nachází se v budově bývalého kaserna a nabízí fascinující expozice o životě a kultuře Kainuu regionu. Muzeum je také známé pro své interaktivní výstavy, které zahrnují ukázky tradičních řemesel a zemědělství. Kainuu Museum je ideálním místem pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí dozvědět více o historii a tradicích této oblasti.

Kajaanin liikuntapuisto
 

Kajaanin liikuntapuisto

Kajaani nabízí skvělý zážitek pro sportovce i návštěvníky, a to v podobě Kajaanin liikuntapuisto. Tento sportovní areál se nachází v krásné přírodě a nabízí nespočet aktivit, jako jsou tenisové kurty, fotbalová hřiště, běžecké dráhy a mnoho dalších. Pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou nebo jen odpolední sportovní zábavu, je Kajaanin liikuntapuisto ideálním místem.

Suvantorannan puisto
 

Suvantorannan puisto

Suvantorannan puisto je krásný park v Kajaani, který nabízí příjemné procházky podél jezera Oulujärvi. Je to ideální místo pro pikniky a odpočinek v přírodě. Park je vybaven dětskými hřišti a grilovacími místy, což ho dělá ideálním pro rodinné výlety. Navíc, v zimě se zde můžete těšit na běžkařské trasy a lyžování. Suvantorannan puisto je skvělým místem, kde si můžete užít krásy finské přírody.

Silent Days II sculpture
 

Silent Days II sculpture

Silent Days II sculpture se nachází v centru finského města Kajaani. Tato socha je vytvořena z kovu a zobrazuje postavu, která sedí na lavičce. Je to jedna z nejznámějších turistických atrakcí v Kajaani a je velmi oblíbená mezi návštěvníky města. Silent Days II je umělecké dílo finského sochaře Kariho Juhanii Rantakallia, který je známý svými neobvyklými a surrealistickými sochami.

Kajaaninjoki
 

Kajaaninjoki

Přírodní krása řeky Kajaaninjoki je jedním z nejvýznamnějších míst v Kajaani. Tato řeka, která protéká městem, nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a je ideálním místem pro romantickou procházku nebo piknik. Kajaaninjoki také přináší možnosti pro rybolov a vodní sporty. Pokud hledáte klidné místo, kde si můžete odpočinout a užít si krásy přírody, řeka Kajaaninjoki je pro vás tou správnou volbou.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Kajaani s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz