Prodloužený víkend Kajaani

Plánujete prodloužený víkend do destinace Kajaani ? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Kajaani

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Kajaani na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kajaani Castle Ruins, Kajaani Art Museum, Statue of Per Brahe a mnoho dalších. Kajaani se nachází ve Finsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Kajaani je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát

Finsko

Letiště

1 letiště (KAJ)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kajaani - 9 míst co vidět .

 •  

  Kajaani Castle Ruins

  Kajaani Castle Ruins jsou zbytky středověkého hradu, který se nachází v centru města Kajaani v severním Finsku. Hrad byl postaven v roce 1604 a sloužil jako sídlo švédských vojenských guvernérů. Dnes jsou zbytky hradu oblíbeným turistickým cílem, nabízejícím krásný výhled na okolní krajinu a možnost prozkoumat historii této oblasti. Kajaani Castle Ruins jsou také často využívány pro kulturní akce a koncerty.

 •  

  Kajaani Art Museum

  Kajaani Art Museum je nejvýznamnějším kulturním centrem v Kajaani. Nachází se v historické budově, která dříve sloužila jako městská radnice. V muzeu je k vidění rozsáhlá sbírka moderního a současného umění. Navíc se zde konají pravidelné výstavy a kulturní akce. Pro milovníky umění je návštěva tohoto muzea nezbytností při pobytu v Kajaani.

 •  

  Statue of Per Brahe

  Socha Per Brahe stojí v centru finského města Kajaani. Tato socha připomíná významného švédského šlechtice, který měl vliv na vývoj města v 17. století. Socha je vytesána z kamene a má výšku 3,5 metru. Je to oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele, kteří se zde rádi fotí a užívají si krásnou atmosféru historického centra města.

 • Placeholder image.
   

  Kaukametsä

  Kaukametsä je krásný lesní park v Kajaani, který nabízí skvělé možnosti pro procházky a relaxaci. Nachází se nedaleko centra města a je oblíbeným místem pro místní i návštěvníky. Kaukametsä je také domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, což z něj činí ideální místo pro pozorování přírody. Uvnitř parku se nachází také několik piknikových oblastí a dětských hřišť.

 • Placeholder image.
   

  Kainuu Museum

  Kainuu Museum v Kajaani je skvělým místem pro milovníky historie. Nachází se v budově bývalého kaserna a nabízí fascinující expozice o životě a kultuře Kainuu regionu. Muzeum je také známé pro své interaktivní výstavy, které zahrnují ukázky tradičních řemesel a zemědělství. Kainuu Museum je ideálním místem pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí dozvědět více o historii a tradicích této oblasti.

Počasí Kajaani

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kajaani

K cestě do destinace Kajaani lze využít 1 letiště.

Kajaani - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 24 hodinami
Nantes
✈️ Zpátečka
🎉 1 802 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz