rovaniemi

Letenky do Rovaniemi

Hledáte levné letenky do Rovaniemi? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Rovaniemi

Rovaniemi leží v Finska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Rovaniemi navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Rovaniemi přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
FinskoFinsko
🏞️ Národní parky
🌲 Příroda
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně a jasně

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (RVN)
Časový posun
+1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Rovaniemi.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 42min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Rovaniemi Airport se nachází 8 km od centra města Rovaniemi.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Rovaniemi od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Rovaniemi je letiště Rovaniemi Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Rovaniemi Airport (RVN)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Rovaniemi je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Rovaniemi

K cestě do destinace Rovaniemi lze využít 1 letiště.

Co vidět v Rovaniemi

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 14 míst, co vidět v Rovaniemi .

 • Santa Claus Village
   

  Santa Claus Village

  Santa Claus Village je celoroční atrakce pro rodiny, která se nachází pouhých 8 km severně od hlavního města Laponska, Rovaniemi. Navštivte toto kouzelné místo a setkejte se s pravým Santou Clausem, užijte si projížďky na saních tažených soby, jízdu na sněžném skútru nebo bruslení. V Santa Claus Village můžete navštívit i psí park, obdivovat ledové sochy nebo se zúčastnit soutěže v hodu sněhovými koulemi. Prozkoumejte výstavu v Christmas House, kde se dozvíte o vánočních tradicích z celého světa. Toto místo je rájem pro děti a nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

 • Lordi's Square
   

  Lordi's Square

  Lordiho náměstí je veřejné náměstí v Rovaniemi, Finsko. Jeho neobvyklý název se odvíjí od finské rockové skupiny, která vyhrála soutěž Eurovize v roce 2006. Náměstí je živé a nabízí několik míst k sezení, obchody, restaurace a kavárny. V prosinci se zde nachází velká venkovní kluziště, kde můžete bruslit v doprovodu vánočních písní a dekorací. Náměstí také hostí další velké akce během roku, jako jsou koncerty, farmářské trhy a oslavy.

 • Kostel Rovaniemi
   

  Kostel Rovaniemi

  Kostel Rovaniemi je známý svým modernistickým designem. Byl postaven v 40. letech podle plánů architekta Bertila Liljequista, přestože na stejném místě stála dřevěná struktura již dříve. Původní kostel byl postaven v roce 1817 a během druhé světové války byl Němci vypálen. Současná stavba má cihlové zdi a unikátní měděnou střechu s vysokou věží zdobenou zářícím křížem, který je vidět z dálky. Kostel má kapacitu 850 sedadel a nabízí skutečně nezapomenutelné interiéry.

 • Arktikum
   

  Arktikum

  Arktikum je nejvýznamnější muzeum v živé metropoli Laponska, Rovaniemi. Nachází se na břehu řeky Ounasjoki a je vzdáleno pouhých 15 minut chůze od většiny hotelů v centru města. Muzeum se zaměřuje na historii a kulturu Laponska a nabízí dvě hlavní stálé výstavy, které prozkoumávají geologické a kulturní dědictví regionu. Interaktivní expozice využívají audiovizuální prezentace, diapozitivy a osvětlené infografiky. V muzeu najdete také masivní skleněný tunel, který slouží jako "brána na sever".

 • Santa Claus Office
   

  Santa Claus Office

  Kancelář Santa Clause v Rovaniemi je ideálním místem pro návštěvu s dětmi. Celoročně zde můžete navštívit Santa Clause v rustikálním prostředí se soby, skřítky a poštou. Kancelář byla postavena pro prvního oficiálního turistu Arktického kruhu - Eleonoru Rooseveltovou. I když sem přichází celoročně, jeho skutečné bydliště se nachází v tajné dílně na malé hoře Korvatunturi.

Počasí v Rovaniemi

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Rovaniemi

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Turín
✨ Prodloužený víkend
🔥 1 086 Kč
sal
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
🤩 2 469 Kč
Marseille
⏰ Last minute
👍 886 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz