Lulea - Panorama of the city of Luleå, Sweden, taken in the summer of 2014

Lulea - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 12 míst, které musíš určitě navštívit v Lulea.

Lulea - co musíš vidět

Teknikens Hus
 

Teknikens Hus

Teknikens Hus je moderní muzeum v Luleå, které se zaměřuje na technologii a vědu. Interaktivní expozice nabízejí zábavné a poučné zážitky pro celou rodinu. Navštivte planetárium, kde se můžete podívat na hvězdnou oblohu a sledovat fascinující představení. Prozkoumejte výstavu o těžbě železa, která byla důležitou součástí historie regionu. Teknikens Hus je skvělým místem pro zábavu a vzdělání v Luleå.

Norrbottens museum
 

Norrbottens museum

Norrbottens museum v Luleå je skvělým místem pro poznání historie a kultury regionu. Muzeum nabízí mnoho výstav, které vám umožní prozkoumat život a tradice lidí v oblasti. Navštivte také Norrbottens Järnvägsmuseum a prohlédněte si historické vlaky, které byly důležité pro rozvoj průmyslu a dopravy v této oblasti. Určitě to stojí za návštěvu!

Gammelstad Church Town
 

Gammelstad Church Town

Gammelstad Church Town je malebné městečko v Lulea, které vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Procházejte se uličkami obklopenými tradičními dřevěnými domky a navštivte místní kostel. Toto místo je jedinečné tím, že se zde nachází celkem 424 kostelů, které jsou chráněny jako kulturní dědictví. Přijďte a prožijte atmosféru minulých dob v tomto kouzelném městečku.

Person waling in Gammelstad, Sweden.
 

Gammelstad

Gammelstad je největší a nejlépe zachovalé švédské město z 17. století. Jeho kostel a okolní stavby jsou příkladem tradičního stavění a byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte úzké uličky a nádherné kamenné domy, které vám nabídnou pohled do minulosti. Navštivte také místní muzeum a ochutnejte tradiční švédské speciality. Gammelstad je skvělým místem pro dovolenou s rodinou nebo romantický pobyt ve dvou.

Flight Museum F 21
 

Flight Museum F 21

Navštivte Letecké muzeum F 21 v Luleå a objevte historii švédského letectví. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku letadel, vrtulníků a dalších letadel, které představují vývoj od počátků letectví až po současnost. Pro milovníky techniky a historie je to nezapomenutelný zážitek. Vstupné je přátelské k peněžence a vaše návštěva pomůže udržovat muzeum v chodu.

360 Trampoline Center
 

360 Trampoline Center

Navštivte 360 Trampoline Center v Lulea a užijte si nezapomenutelnou zábavu na trampolínách. Tento moderní a bezpečný areál nabízí nejen trampolíny, ale i další atrakce pro dospělé i děti. Zde si můžete procvičit své skákací schopnosti, zahrát si basketbal na trampolíně nebo se vyzkoušet v parkouru. Určitě nezapomeňte na zábavnou zónu pro nejmenší návštěvníky. Vstupné se pohybuje od 150 Kč a otevřeno je celý týden.

Friluftsmuseet Hägnan
 

Friluftsmuseet Hägnan

Friluftsmuseet Hägnan je skvělým místem pro poznání historie a kultury Luleå. Tento venkovský muzeum nabízí návštěvníkům možnost vidět, jak se lidé v této oblasti živili a pracovali v minulosti. Procházejte se po krásné krajině a užijte si klidné odpoledne. Určitě navštivte také tradiční trhy a ochutnejte místní speciality. Friluftsmuseet Hägnan je pro všechny milovníky historie a kultury nezapomenutelným zážitkem.

Nederlulea Kyrka
 

Nederlulea Kyrka

Nederlulea Kyrka je malebný kostel v švédském městě Lulea. Tento historický kostel byl postaven v roce 1902 a jeho architektura je typická pro severský styl. Uvnitř kostela najdete krásné vitráže a dřevěné sochy. Navštivte tento klidný a pohodový kostel a užijte si okouzlující atmosféru severského města Lulea.

Lulea Kulturens Hus
 

Lulea Kulturens Hus

Lulea Kulturens Hus je kulturním centrem města Lulea a nabízí návštěvníkům širokou škálu kulturních akcí. Toto moderní centrum je vybaveno nejmodernější technologií a nabízí mnoho výstav, koncertů a divadelních představení. Pro milovníky umění a kultury je toto místo nevynechatelné. Navštivte Lulea Kulturens Hus a objevte krásy severního Švédska!

Luleå Cathedral
 

Luleå Cathedral

Katedrála v Luleå je krásná gotická stavba z 19. století. Své návštěvníky zaujme svým výjimečným interiérem a nezapomenutelnou atmosférou. Katedrála je obklopena krásnými zahradami a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Navštivte tuto krásnou katedrálu a prožijte nezapomenutelný zážitek v srdci Luleå.

Bälingeberget
 

Bälingeberget

Bälingeberget je nádherný kopec v Luleå, nabízející úchvatné výhledy na město a okolí. Pro milovníky přírody je to ideální místo k procházkám a turistice, kde si můžete užít klid a krásnou přírodu. Po náročném výstupu na vrchol si můžete odpočinout a vychutnat si panoramatický výhled na celé okolí. Navštivte Bälingeberget a nechte se okouzlit jeho krásou!

Cape Wild
 

Cape Wild

Cape Wild je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek v přírodě. Nachází se nedaleko města Lulea a nabízí nádherný výhled na moře. Procházky po pláži a pozorování místních zvířat jsou zde oblíbenou aktivitou. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout kajak a prozkoumat okolní ostrovy. Užijte si klid a krásu severního Švédska v Cape Wild!

Mapa

⭐ Vše (12)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Lulea s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz