Vaxjo - Cathedral of Växjö, Sweden

Vaxjo - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Vaxjo.

Vaxjo - co musíš vidět

Vaxjo Domkyrka
 

Vaxjo Domkyrka

Vaxjo Domkyrka, také známá jako Katedrála Växjö, je největší kostel ve Växjö a jednou z nejvýznamnějších památek v celém regionu Småland. Katedrála byla postavena v 12. století a nabízí návštěvníkům nádherné umělecké dílo a architekturu. Užijte si klidné procházky po zahradách a uctěte si historii tohoto krásného místa.

Linnéparken
 

Linnéparken

Linnéparken je krásný park v centru města Vaxjo. Park nabízí klidné a příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Můžete se projít po krásné zeleni, navštívit zahradu s květinami nebo se podívat na sochy a umělecká díla. Linnéparken je ideálním místem pro pikniky a procházky s rodinou nebo přáteli. Navštivte tento park a užijte si krásný den v přírodě.

Medley Vaxjo Simhall & Aqua Mera
 

Medley Vaxjo Simhall & Aqua Mera

Medley Vaxjo Simhall & Aqua Mera je moderní plavecký areál, který nabízí nejen bazény, ale i sauny a fitness centrum. Vhodný pro celou rodinu, kde si každý najde to své. Užijte si relaxaci v parních lázních nebo se protáhněte na cvičebních strojích. Pro děti je zde k dispozici aquapark s tobogány a vodopády. Vstupné je velmi přijatelné a určitě stojí za návštěvu.

Swedish Emigrant Institute
 

Swedish Emigrant Institute

Navštivte Švédský institut pro emigranty, kde se dozvíte více o historii emigrace ze Švédska. Muzeum nabízí zajímavé informace o životě a osudech emigrantů, kteří opouštěli svou vlast v minulosti. Vstupné je zdarma a prohlédnout si můžete mnoho zajímavých exponátů. Určitě neváhejte a zavítejte sem během své návštěvy Vaxja.

Granhults Kyrka
 

Granhults Kyrka

Granhults Kyrka je malebný kostel v městečku Vaxjo. Tento historický kostel byl postaven v 18. století a nabízí návštěvníkům krásné interiéry a klidné prostředí. Užijte si okouzlující atmosféru tohoto místa a poznejte historii této oblasti. Pokud hledáte klidnou a pohodovou zastávku během své cesty, Granhults Kyrka je tím pravým místem pro vás.

Teleborg Slott
 

Teleborg Slott

Teleborg Slott je nádherný zámek v krásném prostředí lesů a jezer nedaleko města Vaxjo. Tento impozantní zámek byl postaven v roce 1900 a v současnosti slouží jako luxusní hotel. Pro milovníky historie a architektury je to ideální místo k návštěvě. Užijte si romantickou procházku v parku a obdivujte krásu této historické památky.

Placeholder image.
 

Dadesjo Gamla Kyrka

Dadesjo Gamla Kyrka je starobylý kostel v městečku Vaxjo. Jeho historie sahá až do 12. století a jeho kamenné zdi ukrývají mnoho tajemství. Navštivte tento klidný a malebný kostel a prozkoumejte jeho architekturu a historii. Dadesjo Gamla Kyrka je ideálním místem pro okamžik klidu a zamyšlení v srdci Švédska.

Glass Museum
 

Glass Museum

Navštivte Muzeum Skla ve švédském Vaxji a objevte fascinující historii tohoto uměleckého materiálu. Muzeum nabízí nejen výstavy skla, ale také ukázky výroby a tradiční řemesla. Prozkoumejte také Muzeum Smalandu, které se nachází vedle Muzea Skla a představuje historii regionu. Vaxjo je ideální destinací pro milovníky kultury a historie.

Kronoberg Castle
 

Kronoberg Castle

Hrad Kronoberg, postavený na vrcholu kopce, nabízí nádherný výhled na město Vaxjo. Tento historický hrad byl postaven v 15. století a sloužil jako pevnost během švédských válkách. Dnes se zde konají kulturní akce a výstavy. Pro milovníky historie a architektury je návštěva hradu Kronoberg nezapomenutelným zážitkem. Navštivte tento krásný hrad a objevte jeho tajemství!

Placeholder image.
 

Bergdala Glastekniska Museum

Bergdala Glastekniska Museum je jedinečné muzeum, které se nachází ve švédském městě Vaxjo. Muzeum se specializuje na sklo a nabízí návštěvníkům poutavou expozici o historii a výrobě skla. V muzeu můžete vidět nádherná skleněná umělecká díla a získat informace o technikách, které se používají k výrobě skla. Bergdala Glastekniska Museum je ideální pro milovníky umění a řemesla.

Mapa

⭐ Vše (10)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Vaxjo s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz