Malmö

Malmö - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Malmö.

Malmö - co musíš vidět

Turning Torso, Malmö, Skåne County, Southern Sweden
 

Turning Torso

Turning Torso je moderní mrakodrap v Malmö, který je inspirován návrhem španělského architekta Santiago Calatravy. Je to nejvyšší budova ve Skandinávii a nabízí úchvatné výhledy na město a Baltské moře. Ve věži se nachází byty, kanceláře a konferenční místnosti. Pokud hledáte moderní architekturu a panoramatické výhledy, Turning Torso je tím pravým místem pro vás!

Malmöhus slott (Innerstaden 10:284)
 

Hrad Malmö

Hrad Malmö je dominantou města Malmö a jednou z nejvýznamnějších památek v celém Švédsku. Hrad byl postaven v 16. století a sloužil jako pevnost a královské sídlo. Dnes je zde muzeum s bohatou sbírkou umění a historických artefaktů. Navštivte hrad a prožijte jedinečnou atmosféru minulosti i současnosti.

Moderna Museet
 

Moderna Museet

Moderna Museet je jedním z nejvýznamnějších muzeí moderního umění v Malmö. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům širokou škálu výstav a sbírek od švédských i mezinárodních umělců. Muzeum se pyšní moderní architekturou a interaktivními expozicemi, které přinášejí umění blíž k návštěvníkům. Pro milovníky moderního umění je návštěva Moderna Museet v Malmö nezapomenutelným zážitkem.

Kostel svatého Petra v Malmö
 

Kostel svatého Petra v Malmö

Kostel svatého Petra v Malmö je jedním z nejvýznamnějších historických památek města. Tento gotický kostel byl postaven v 14. století a nabízí návštěvníkům nádherný pohled na město z věže. Uvnitř kostela se nachází mnoho zajímavých artefaktů a uměleckých děl. Kostel svatého Petra je nejen duchovním centrem, ale také významnou turistickou atrakcí Malmö.

Pildammsparken
 

Pildammsparken

Pildammsparken je obrovský park v Malmö, který nabízí nádherné zelené prostranství a klidné místo k relaxaci. Park je ideální pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Navštivte park v květnu, kdy se zde koná slavnostně nazdobená Pildammsdagarna, největší festival květin v celé Skandinávii. Pildammsparken je skvělým místem pro odpočinek od městského ruchu a užití si krásy přírody v Malmö.

Malmö Konsthall
 

Malmö Konsthall

Malmö Konsthall je jedním z nejvýznamnějších uměleckých center v Malmö. Nachází se v moderní budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. V Konsthallu můžete vidět nejen výstavy současného umění, ale také se zúčastnit různých workshopů a přednášek. Pokud jste milovníky umění, Malmö Konsthall by neměl chybět na vašem seznamu míst, která musíte navštívit v Malmö.

Stortorget Square
 

Stortorget Square

Náměstí Stortorget je nejstarší a největší náměstí v Malmö. Leží v historickém centru města a nabízí návštěvníkům mnoho krásných staveb a památek. Zajímavostí je gotický Malmöhus, největší severoevropský hrad, který se nachází nedaleko náměstí. Na náměstí se také konají trhy a festivaly, které přinášejí do města mnoho zábavy a kulturního dědictví.

Folkets Park
 

Folkets Park

Folkets Park v Malmö je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tento park nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Můžete si zahrát volejbal, fotbal nebo si jen tak odpočinout na slunci. Pro děti jsou zde k dispozici hřiště a atrakce. Navštivte Folkets Park a užijte si příjemný den v přírodě s rodinou a přáteli.

Kungsparken, Malmö
 

Kungsparken, Malmö

Kungsparken je krásný park v centru Malmö, který nabízí klidné a relaxační prostředí. Park je plný zeleně, květin a jezer, která poskytují pohled na vodu. V parku je také mnoho soch a památníků, které připomínají historii města. Kungsparken je skvělým místem pro pikniky, procházky a odpočinek od ruchu města. Navštivte tento park a užijte si přírodu v srdci Malmö.

Emporia
 

Emporia

Emporia je moderní nákupní centrum v centru města Malmö. S více než 200 obchody a restauracemi nabízí návštěvníkům široký výběr značek a gastronomických zážitků. Architektura budovy je jedinečná a moderní, což dává nákupnímu centru nezapomenutelný vzhled. Emporia je ideálním místem pro nákupy a stravování při návštěvě Malmö.

Rörsjöparken
 

Rörsjöparken

Rörsjöparken v Malmö je ideálním místem pro pikniky a procházky v přírodě. Tento nádherný park nabízí klidnou atmosféru a úžasné výhledy na město. V létě je zde k dispozici venkovní kino a mnoho kulturních akcí. Pro milovníky květin je zde také botanická zahrada s mnoha druhy rostlin.

Malmö Opera
 

Malmö Opera

Malmö Opera je jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Malmö. Toto moderní divadlo nabízí širokou škálu představení od opery po muzikál. Jeho architektura je stejně působivá jako jeho program. Vstupte do světa umění a užijte si nezapomenutelný zážitek v Malmö Operě.

Gustav Adolfs torg
 

Gustav Adolfs torg

Gustav Adolfs torg je náměstí v centru města Malmö. Obklopeno historickými budovami, nabízí toto náměstí návštěvníkům krásné výhledy a relaxační atmosféru. Ulice v okolí jsou plné obchodů, kaváren a restaurací, což z náměstí dělá ideální místo pro odpočinek a nákupy. Navštivte Gustav Adolfs torg a užijte si kouzlo starobylého města Malmö.

Slottsträdgården
 

Slottsträdgården

Slottsträdgården jsou krásné zahrady plné květin a zeleně v centru Malmö. Tento klidný ráj je skvělým místem pro pikniky a procházky s rodinou a přáteli. V zahradách najdete také řadu historických budov a fontán, které dodávají tomuto místu své kouzlo. Navštivte Slottsträdgården a užijte si přírodní krásy v srdci města Malmö.

Most přes Öresund
 

Most přes Öresund

Most přes Öresund spojuje město Malmö v jižním Švédsku s dánským hlavním městem Kodaň. Tento monumentální most, který byl otevřen v roce 2000, je nejdelším mostem pro kombinovanou silniční a železniční dopravu v Evropě. Z mostu lze obdivovat nádherné výhledy na Baltské moře a přilehlou krajinu. Přejděte přes tento ikonický most a objevte krásy obou sousedních zemí.

Teknikens och Sjöfartens hus / Malmö Museer
 

Teknikens och Sjöfartens hus / Malmö Museer

Navštivte muzeum vědy a námořních dějin v Malmö. Muzeum vás zavede do světa technických vynálezů a historie lodní dopravy. Vyzkoušejte si interaktivní expozice a dozvíte se více o vědě a technice. Muzeum se nachází v centru města a je ideální pro rodiny s dětmi i pro technické nadšence.

Malmo Museum
 

Malmo Museum

Muzeum Malmö je skvělým místem pro objevování historie a kultury tohoto nádherného švédského města. Zajímavé výstavy a sbírky vám poskytnou fascinující pohled na minulost a současnost Malmö. Navštivte toto muzeum a získejte hlubší porozumění místní kultuře a tradicím.

The Knotted Gun
 

The Knotted Gun

Zapletená pistole je socha, která se nachází v Malmö. Je symbolem nenásilí a míru. Sochu vytvořil švédský umělec Carl Fredrik Reuterswärd jako reakci na vraždu Johna Lennona. Dnes je to populární turistická atrakce a symbol boje proti násilí. Navštivte tuto zajímavou sochu a podpořte myšlenku nenásilí.

Mapa

⭐ Vše (18)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Malmö s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz