Malmö

Počasí Malmö - všechny informace

Zjistěte, jaké je typické počasí v Malmö, než tam vyrazíte. Informace a tipy pro plánování vaší cesty. Připravte se na návštěvu s jistotou.

Počasí Malmö

Pokud se plánujete vydat do švédského města Malmö, bude pro vás důležité znát aktuální počasí, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější. Malmö leží na jihozápadě Švédska a nabízí návštěvníkům krásy moderního města i okolní přírody. Ale jaké počasí vás v Malmö čeká? Podívejme se na předpověď pro jednotlivé měsíce v roce.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš navštívit Malmö, měj na paměti, že počasí v této oblasti může být poměrně chladné. Průměrná teplota v lednu je 3 °C během dne a -1 °C v noci. Velký vliv na pohodu během tvého pobytu může mít také rychlost větru, která v lednu dosahuje průměrných 29 km/h. Pokud se chystáš navštívit Malmö v létě, bude o něco tepleji. Průměrná teplota v červenci a srpnu je 21 °C během dne a 13 °C v noci. Nicméně, i v létě by se ti mohlo hodit kvalitní oblečení s ohledem na mohutné srážky, které v létě dosahují až 61 mm v červenci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Malmö? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu bývá v Malmö běžně přes den 3 °C, zatímco v nejteplejších dnech se průměrná teplota vyšplhá na 6 °C. V noci je o něco chladněji, běžná teplota se pohybuje kolem -1 °C. K dispozici je také informace o průměrné rychlosti větru, která činí 29 km/h. Srážky jsou v lednu poměrně vysoké a dosahují 59 mm. Při plánování cesty je dobré zvážit vhodné oblečení a počítat s případnými změnami v plánech vzhledem k počasí.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Malmö v únoru, budeš potřebovat se dobře obléct, protože teploty bývají běžně kolem -2 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech může být až 7 °C. Během tohoto měsíce se dá očekávat průměrná rychlost větru okolo 29 km/h a srážky kolem 43 mm. Nezapomeň si tedy vzít dostatečné oblečení a deštník, protože počasí se může rychle změnit.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Malmö v březnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den okolo 6 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 0 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 13 °C, což naznačuje, že mohou být i teplé dny. Rychlost větru v průměru dosahuje 27 km/h, takže byste měli počítat s větrnými podmínkami. Množství srážek se pohybuje kolem 39 mm, takže byste si měli vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, abyste udrželi svůj pobyt v suchu.

Počasí duben

Pokud cestujete do Malmö v dubnu, můžete očekávat příjemné počasí. Běžná denní teplota dosahuje 12 °C, zatímco nejteplejší dny se mohou dostat až na 20 °C. Běžná noční teplota je kolem 2 °C. Rychlost větru se snižuje na průměrnou rychlost 20 km/h, což znamená, že se můžete těšit na klidnější počasí. Srážky v dubnu činí 32 mm, takže se připravte na občasný déšť během vašeho pobytu v tomto městě na jihu Švédska.

Počasí květen

V květnu v Malmö bývá běžná teplota přes den 17 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech stoupá na 24 °C. Teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 18 km/h. Celkově se očekávají srážky v množství 40 mm, tudíž se připravte i na deštivé dny.

Počasí červen

Červen je v Malmö velmi teplý měsíc. Běžná teplota přes den je 9 °C a nejteplejší dny se mohou dostat i na 26 °C. Nicméně, noci mohou být poměrně studené s běžnou teplotou okolo 19 °C. Průměrná rychlost větru je 17 km/h a srážky se pohybují okolo 54 mm. Doporučujeme tedy připravit si oblečení, které bude vhodné jak na teplé dny, tak i na chladné noci. Nezapomeňte na pláštěnku v případě přívalových srážek!

Počasí červenec

Pokud plánuješ cestovat do Malmö v červenci, budeš mít šanci zažít příjemné letní počasí. Běžná teplota přes den je 21 °C, což by mohlo být ideální pro procházky po městě. V nejteplejších dnech může být až 27 °C, takže ujisti se, že si přineseš dostatek opalovacího krému. Běžná teplota přes noc je 12 °C. Rychlost větru je průměrná, kolem 16 km/h. Nicméně, měj na paměti, že srážky jsou během července poměrně časté. Celkově se očekávají srážky kolem 61 mm, tak si nezapomeň vzít deštník, pokud se chystáš venku. Ale nezoufej, počasí v Malmö v červenci může být příjemné a krásné!

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do Malmö v srpnu, počítejte s průměrnou teplotou přes den kolem 21 °C a běžnou teplotou přes noc kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru činí 17 km/h a srážky se pohybují okolo 55 mm. V nejteplejších dnech můžete očekávat průměrnou teplotu kolem 28 °C. Doporučujeme si proto sbalit nejen lehké letní oblečení, ale také kousek do zálohy pro případné chladnější noci.

Počasí září

Pokud se chystáš do Malmö v září, budeš potřebovat středně teplé oblečení. Průměrná teplota během dne je 17 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 23 °C. Běžná teplota přes noc je 10 °C. Počítej s většími srážkami než v předchozím měsíci, konkrétně 47 mm. Průměrná rychlost větru se zvyšuje na 19 km/h, což by mohlo být nepříjemné, pokud plánuješ návštěvu venkovních památek. Doporučujeme si vzít i nějakou ochranu proti dešti.

Počasí říjen

Říjen je v Malmö spíše chladnější měsíc. Průměrná teplota přes den činí pouze 13 °C, ale v nejteplejší dny se může vyšplhat až na 19 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C. Průměrná rychlost větru je v říjnu 21 km/h a srážky dosahují 51 mm. Počítejte tedy s chladnějším oblečením a snad i deštníkem na případné deštivé dny. Srážky dosahují 51 mm, takže byste si měli vzít deštník na případné deštivé dny.

Počasí listopad

Listopad v Malmö není zrovna nejteplejší měsíc. Běžná teplota přes den činí pouhých 7 °C a v noci klesá na 3 °C. Proto se určitě připrav na chladnější počasí a nezapomeň si vzít teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru je 24 km/h, takže může být docela větrno. Z pohledu srážek se listopad řadí do střední skupiny měsíců s 48 mm srážek. Připrav si tedy vhodné oblečení pro chladné počasí a nezapomeň na dodatečnou ochranu proti větru.

Počasí prosinec

Prosinec je v Malmö velmi chladný měsíc s běžnou teplotou přes den 4 °C a běžnou teplotou přes noc 0 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 8°C, což je stále poměrně chladné. Rychlost větru v průměru činí 26 km/h, což může být docela nepříjemné. Malmö ovlivňují srážky, které v prosinci dosahují průměrně 60 mm. Pokud se chystáte cestovat do Malmö v prosinci, nezapomeňte si vzít dostatečné vrstvy oblečení, které Vás udrží teplé a suché. Chladné počasí, rychlý vítr a srážky jsou charakteristické pro prosinec v Malmö.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Malmö, jste na správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud chcete získat podrobnější informace, jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí pouze rozkliknout obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do moderního Malmö ve Švédsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C -1 °C
Únor
3 °C -2 °C
Březen
6 °C 0 °C
Duben
12 °C 2 °C
Květen
17 °C 6 °C
Červen
19 °C 9 °C
Červenec
21 °C 12 °C
Srpen
21 °C 13 °C
Září
17 °C 10 °C
Říjen
13 °C 6 °C
Listopad
7 °C 3 °C
Prosinec
4 °C 0 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Malmö

Nejlepší období pro návštěvu destinace Malmö je od května do srpna, kdy jsou běžné teploty přes den kolem 20 až 21 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 28 °C. V těchto měsících je i nižší průměrná rychlost větru (18-17 km/h) a úhrn srážek se pohybuje kolem 40-55 mm. Pokud byste chtěli navštívit Malmö v zimních měsících, měli byste být připraveni na běžné teploty přes den okolo 3 °C a rychlost větru 26-29 km/h, srážky dosahují kolem 59-60mm. Pro milovníky jarních a podzimních barev, běžné teploty přes den v březnu a říjnu se pohybují kolem 6 a 13 °C, respektive.

Jaké je počasí v destinaci Malmö během léta?

Pokud plánujete cestu do Malmö během léta, můžete se těšit na příjemné teploty a slunečné počasí. V červnu průměrná teplota přes den činí 9 °C a v červenci a srpnu se pohybuje kolem 21 °C. Nejteplejší dny můžou dosáhnout až 28 °C. Během tohoto období je také nejnižší pravděpodobnost srážek a průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 16-17 km/h. Nicméně, i když jsou letní měsíce teplejší, doporučuje se vzít s sebou na cesty i lehčí vrstvy, protože teploty mohou v noci klesnout na 12-13 °C.

Jaké je počasí v destinaci Malmö během zimy?

V Malmö v zimě běžně prší a fouká silný vítr, s průměrnou rychlostí až 29 km/h. Běžná denní teplota v lednu a únoru je kolem 3 °C a běžná noční teplota klesá na -1 °C až -2 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech se může teplota zvýšit až na 6 °C. I přesto by však měli cestovatelé být připraveni na chladné a vlhké počasí.

Jaká je teplota moře v Malmö

Pokud plánujete cestu do Malmö v zimě, měli byste být připraveni na chladné počasí. V průměru se v lednu pohybují teploty přes den kolem 3 °C a v noci se snižují až na -1 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 29 km/h a srážky v lednu činí 59 mm. Doporučujeme se připravit se na kombinaci vlhkosti a silného větru, což může pocitovou teplotu ještě více snížit. V každém případě si zabalte teplé oblečení, aby vás zima nezaskočila.

Jaké jsou běžné teploty v lednu a únoru v Malmö?

V lednu je běžná teplota přes den 3 °C a přes noc -1 °C, zatímco v únoru je běžná teplota přes den 3 °C a přes noc -2 °C.

Jaké jsou srážky v nejteplejších měsících v Malmö?

V červenci je nejvyšší srážkové množství s 61 mm, následovaný srpnem s 55 mm, zatímco v květnu je srážkové množství 40 mm.

Jak se liší průměrná teplota v nejteplejších dnech v závislosti na měsíci v Malmö?

Průměrná teplota v nejteplejších dnech se v lednu a únoru pohybuje mezi 6-7 °C. V dubnu a květnu se teplota zvyšuje a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 20-24 °C. V červnu, červenci a srpnu se teplota drží kolem 26-28 °C, zatímco v září a říjnu průměrná teplota v nejteplejších dnech klesá až na 19 °C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz