rostock

19 míst, co musíš vidět v Rostocku

Tipy na nejlepších 19 míst, které musíš určitě navštívit v Rostocku.

19 míst, co musíš vidět v Rostocku

IGA Park
 

IGA Park

IGA Park je jedním z nejkrásnějších parků v Rostocku. Byl postaven v roce 2003 pro Světovou výstavu zahradnictví a je plný barevných květinových záhonů a zahrad. Park nabízí spoustu aktivit, jako jsou cyklistické stezky, turistické trasy, dětská hřiště a mnoho dalšího. Užijte si krásný den v přírodě a relaxujte v tomto nádherném parku.

Kunsthalle Rostock
 

Kunsthalle Rostock

Rostockská galerie umění, známá také jako Kunsthalle Rostock, je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města Rostock a nabízí širokou škálu uměleckých děl, od tradičních až po moderní. Galerie je také známá pro své zajímavé výstavy a kulturní akce. Navštivte toto místo a objevte krásu umění v Rostocku.

Marienkirche
 

Marienkirche

Kostel Panny Marie v Rostocku je jedním z nejvýznamnějších historických památek v severním Německu. Tento gotický kostel byl postaven v 13. století a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město a pobřeží Baltského moře. Uvnitř kostela se nachází nádherné vitráže a umělecká díla.

Das Traditionsschiff Typ Frieden beherbergt als Museumsschiff sehr viel Wissenswertes aus dem Schiffbau in Rostock. Alle Decks können besichtigt…
 

Schifffahrtsmuseum Rostock

Schifffahrtsmuseum Rostock je muzeum v přístavu v historické lodi Frieden. Tato nádherná loď byla postavena v roce 1957 v bývalé NDR jako školní loď pro námořníky. Dnes je loď otevřená pro veřejnost a nabízí fascinující prohlídky. Vstupte na palubu a poznávejte historii této krásné lodě, která vás zavede do minulosti a ukáže vám, jak se plavilo na moři v minulosti.

Universitätskirche
 

Universitätskirche

Návštěva opatského kláštera Svatého Kříže v Rostocku je zážitek, který vás přenese do historie. Klášter byl založen v 13. století a je jedním z nejvýznamnějších středověkých památek v oblasti. Užijte si klid a ticho v klášterní zahradě a obdivujte nádhernou gotickou architekturu.

Rostock Zoo
 

Rostock Zoo

Navštivte Rostock Zoo a užijte si nezapomenutelný den v přírodě. Tento krásný zoologický park nabízí širokou škálu druhů zvířat a mnoho interaktivních aktivit pro celou rodinu. Prozkoumejte exotické zvířata, jako jsou tygři, sloni a žirafy, nebo se blíže podívejte na domácí zvířata a jejich mláďata. Rostock Zoo je ideální pro každého, kdo má rád přírodu a zvířata.

Brunnen der Lebensfreude
 

Brunnen der Lebensfreude

Brunnen der Lebensfreude je krásná kašna v centru Rostocku. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci po procházce městem. Kašna je zdobena sochami a vodopádem, které přinášejí pocit klidu a pohody. Navštivte toto místo a užijte si krásu této jedinečné památky.

Innenhof der Hochschule für Musik und Theater in Rostock
 

Hochschule für Musik und Theater Rostock

Rostockská univerzita hudby a divadla je jednou z nejuznávanějších institucí svého druhu v Německu. Nabízí vynikající vzdělání v oblasti hudby a divadla a hostí řadu kulturních akcí pro místní i návštěvníky. Pokud máte rádi umění, určitě navštivte tuto prestižní instituci a užijte si nezapomenutelný zážitek.

Kulturhistorisches Museum Rostock
 

Kulturhistorisches Museum Rostock

Muzeum kultury Rostock je skvělým místem pro objevování historie a kultury města. V expozicích naleznete mnoho artefaktů a předmětů, které dokreslují obraz Rostocku od jeho založení až do současnosti. Muzeum je ideálním místem pro milovníky historie i pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí dozvědět více o místní kultuře.

Ständehaus Rostock
 

Ständehaus Rostock

Ständehaus Rostock je historická budova nacházející se v centru města Rostock. Tato krásná stavba byla postavena v roce 1894 a sloužila jako sídlo zemského sněmu. Dnes je Ständehaus Rostock využíván jako kulturní centrum a hostí řadu výstav a kulturních akcí. Navštivte tuto historickou budovu a prohlédněte si neuvěřitelnou architekturu a kulturní dědictví Rostocku.

Kropeliner Tor Center
 

Kropeliner Tor Center

Kropeliner Tor Center je moderní nákupní centrum v historickém centru Rostocku. Najdete zde širokou škálu obchodů a restaurací, které nabízejí místní speciality. Navštivte také blízkou věž Kröpeliner Tor nebo si prohlédněte místní trhy. Kropeliner Tor Center je ideálním místem pro nákupy a odpočinek v centru města Rostock.

Sankt-Petri-Kirche
 

Sankt-Petri-Kirche

Kostel svatého Petra v Rostocku je jedním z nejstarších a nejkrásnějších kostelů ve městě. Jeho historie sahá až do 13. století a jeho architektura je fascinující kombinací gotických a barokních prvků. Uvnitř kostela najdete mnoho uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte tento krásný kostel a prohlédněte si jeho nádhernou architekturu a bohatou historii.

Kröpeliner Tor
 

Kröpeliner Tor

Kröpeliner Tor je historická brána v německém Rostocku. Tato impozantní stavba byla postavena v 13. století a dodnes slouží jako symbol města. Procházejte branou a ocitnete se v historickém centru Rostocku, kde se nachází řada památek a restaurací. Pro milovníky historie a architektury je Kröpeliner Tor nevynechatelnou zastávkou při návštěvě Rostocku.

Maják Warnemünde
 

Maják Warnemünde

Maják Warnemünde je jedním z nejznámějších symbolů Warnemünde. Stojí na pobřeží Baltského moře a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Maják byl postaven v roce 1897 a dosahuje výšky 37 metrů. Vstup na maják je možný a stojí za to, protože z vrcholu majáku se nabízí nezapomenutelný výhled na moře a okolní přírodu.

Warnemünde
 

Warnemünde

Warnemünde je malebné přístavní městečko poblíž Rostocku, které láká návštěvníky svými písečnými plážemi a krásným přístavem. Můžete si užít romantickou procházku po nábřeží, navštívit historické památky nebo ochutnat místní speciality v jedné z mnoha restaurací. Warnemünde je ideálním místem pro dovolenou plnou relaxace a zážitků v příjemném prostředí Baltického moře.

Kerkhoffhaus
 

Kerkhoffhaus

Kerkhoffhaus je historická budova v centru města Rostock. Tato elegantní stavba byla postavena v roce 1894 a sloužila jako sídlo obchodního domu. Dnes je Kerkhoffhaus krásně restaurováno a nabízí návštěvníkům úžasný pohled na historii města. Uvnitř najdete mnoho obchodů a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Navštivte Kerkhoffhaus a prožijte historii Rostocku na vlastní kůži!

Kirche Warnemünde
 

Kirche Warnemünde

Kostel v Warnemünde je krásnou stavbou v centru Warnemünde. Jeho historie sahá až do 13. století a je jedním z nejvýznamnějších kostelů v této oblasti. Kostel nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a jeho interiér je plný historických artefaktů. Určitě stojí za návštěvu pro všechny, kteří se zajímají o historii a architekturu.

Věznice Stasi
 

Věznice Stasi

Přibližte se k historii a navštivte bývalou věznici Stasi v Rostocku (Stasi-Untersuchungshaftanstalt). Toto místo bylo používáno k věznění politických odpůrců během války. Prohlédněte si vězeňské cely a dozvíte se více o tajné službě NDR. Tento památník připomíná časy, kdy svoboda byla ohrožena a zároveň nám připomíná, jak důležité je ji chránit.

Ostseeradweg
 

Ostseeradweg

Ostseeradweg je cyklostezka, která vede podél pobřeží Baltského moře. Tato stezka nabízí nádherné výhledy na moře a okolní krajiny. Začíná v Rostocku a končí v Travemünde, což je vzdálenost přibližně 250 km. Stezka je vhodná pro cyklisty všech úrovní zkušeností a nabízí mnoho možností pro odpočinek a občerstvení po cestě. Vydejte se na Ostseeradweg a objevujte krásy pobřeží Baltského moře na kole.

Mapa

⭐ Vše (19)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Rostock s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz