Berlín

Průvodce Berlínem

Co vidět v Berlíně. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Berlín

Berlín, hlavní město Německa, je fascinující město plné historie, kultury a života. Prozkoumejte berlínskou zeď, která dělila město na východ a západ, navštivte ikonický Bradenburský adhe|, a poznejte na Checkpoint Charlie dramatiku rozděleného města. Odpočiňte si v rozlehlých parcích jako Tiergarten a nezapomeňte navštívit nejrůznější muzea a galerie. Berlín je i městem řeky Spree, která ho protéká a umožňuje vám vychutnat si říční prohlídku.

NěmeckoNěmecko

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 900 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 420 Kč / lůžko

Co vidět v Berlíně

Brandenburg Gate
 

Brandenburg Gate

Brandenburská brána je symbolickým vstupem do Berlína a jednou z nejznámějších památek v Německu. Postavena byla v roce 1791 a od té doby byla svědkem mnoha historických událostí. Na vrcholu brány stojí socha bohyně svobody, která symbolizuje svobodu a mír. Navštivte tuto ikonickou památku a procházejte se po okolním parku, který je oblíbeným místem pro pikniky a odpočinek.

Charlottenburg Palace
 

Charlottenburg Palace

Zámek Charlottenburg je největší královský palác v Berlíně a je považován za jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí města. Palác byl postaven v roce 1695 a nabízí návštěvníkům nádherné prostory, které ukazují, jak žili pruské královské rodiny. Nádherné zahrady a parky, které obklopují zámek, jsou ideální pro procházky a pikniky. Navštivte tento úchvatný palác a prohlédněte si bohatou historii Berlína.

Berlin Cathedral
 

Berlin Cathedral

Berlínská katedrála je jednou z nejvýznamnějších památek německé metropole. Katedrála, postavená v 19. století, je známá svými vysokými věžemi a impozantním interiérem. Navštivte toto místo, abyste si prohlédli nádherné vitráže, sochy a fresky. Z věží se nabízí úchvatný výhled na město. Berlínská katedrála je ideálním místem pro milovníky architektury a historie.

Altes Museum, Berlin
 

Staré muzeum

Staré muzeum v Berlíně je skvělým místem pro milovníky historie. Muzeum se specializuje na antické umění a ukazuje návštěvníkům impozantní sbírku soch, keramiky a dalších artefaktů z Řecka a Říma. Budova sama o sobě je velkolepá a vyniká svou klasicistní architekturou. Pokud hledáte zajímavou kulturní zastávku během svého pobytu v Berlíně, Staré muzeum je tím pravým místem.

Potsdamer Platz
 

Potsdamer Platz

Potsdamer Platz je jedno z nejživějších míst v Berlíně. Toto moderní náměstí je plné obchodů, restaurací a kin. Navštivte Sony Center, kde se konají různé kulturní akce, nebo vystoupejte na vyhlídkovou plošinu Panoramapunkt a užijte si výhled na celé město. Potsdamer Platz je také výchozím bodem pro procházky po okolí, jako je například braniborská brána.

Gendarmenmarkt
 

Gendarmenmarkt

Náměstí Gendarmenmarkt v Berlíně je jedním z nejkrásnějších náměstí v Evropě. Obklopené třemi historickými budovami, je to ideální místo pro odpočinek a obdivování architektury. Nachází se zde Konzerthaus Berlin, Francouzský kostel a Německý kostel. V zimě se zde koná vánoční trh, který láká návštěvníky z celého světa. Navštivte Gendarmenmarkt a ochutnejte atmosféru historického Berlína.

Berlín - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 281 km
Nejbližší letiště BER
18 km od centra
Přímý let
~ 0h 41min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
SXF, TXL, BER
Berlín
BerlínBrandenburg GateCharlottenburg PalaceBerlin CathedralAltes Museum, BerlinPotsdamer PlatzGendarmenmarktEast Side GalleryBode MuseumCheckpoint CharlieTiergartenPergamonské muzeumBerliner Fernsehturm

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 4 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující Berlíně

Letiště poblíž Berlína

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Manchester
✨ Víkendovka
😎 1 867 Kč
benatky
Paříž
🤘 Multi-city
🤩 1 889 Kč
Pafos
✈️ Zpátečka
👍 1 077 Kč
malaga
✈️ Zpátečka
👍 2 406 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🔥 11 790 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
👍 1 324 Kč

Jarní letenky do Apulie

Itálie
Před 45 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz