Počasí Berlín - všechny informace

Plánujete cestu do Berlína? Zjistěte vše o typickém počasí v tomto městě. Informujte se předem a vyhněte se nepříjemným překvapením.

Počasí v Berlíně

Plánujete návštěvu Berlína a zajímá vás, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí v Berlíně v průběhu celého roku a zjistěte, jaké teploty, rychlost větru a srážky můžete očekávat v každém měsíci. 

Kdy vyrazit do Berlína

Pokud plánujete cestu do Berlína, teploty v lednu a únoru se pohybují kolem 3 a 4 °C přes den, s nočními teplotami kolem -2 °C. Během března a dubna se postupně otepluje, přičemž teploty dosahují až 23 °C v nejteplejších dnech v dubnu. V květnu až září se teploty pohybují mezi 19 a 32 °C přes den, s nižšími nočními teplotami. V červenci a srpnu je pravděpodobnost deště nejvyšší s průměrně 45-55 mm srážek, zatímco v zimních měsících je obvykle 30-50 mm srážek měsíčně. Rychlost větru v průměru dosahuje asi 20 km/h. Protože se počasí může lišit, je důležité mít s sebou vhodné oblečení na každou příležitost.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Berlína? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí v Berlíně.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Berlína v lednu, měli byste být připraveni na velmi chladné počasí. Běžná denní teplota přes den je pouze 3°C , takže nezapomeňte zabalit teplé oblečení, aby se vám nebyla zima. Běžná teplota přes noc klesá až na -2°C, takže být dobře vybavený bude zásadní. Průměrná rychlost větru v lednových dnech je 27 km/h, což může způsobit pocit ještě chladnějšího počasí. Srážky jsou v lednu asi 44 mm, ale obvykle ve formě sněhových vloček.

Počasí únor

Pokud se v únoru chystáte do Berlína, můžete očekávat průměrnou denní teplotu 4 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 11 °C. Běžná teplota přes noc je -2 °C. Průměrná rychlost větru je 26 km/h a srážky se pohybují kolem 35 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné oblečení na chladné dny.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Berlín v březnu, můžete očekávat běžné teploty přes den okolo 9 °C, ale v nejteplejších dnech se může teplota vyšplhat až na 17 °C. Teploměr v noci bude ukazovat průměrně 0 °C. Srážky jsou kolem 38 mm. Rychlost větru bude v průměru 24 km/h.

Počasí duben

Pokud se chystáte do Berlína v dubnu, můžete se těšit na běžné teploty přes den kolem 14 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech dokonce až 23 °C. Noci budou teplejší, s běžnou teplotou kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru v dubnu je 18 km/h. Ohledně srážek se můžete spolehnout na průměr 32 mm. Bude to tedy optimální příležitost pro procházky po městě a poznávání jeho krás.

Počasí květen

V květnu v Berlíně převládá příjemné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 19 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 27 °C, takže se můžete těšit na prosluněné a teplé dny. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 7 °C. Musíte ale počítat s průměrnou srážkovou aktivitou, která činí 44 mm. Větry v květnu dosahují průměrné rychlosti 16 km/h. Pamatujte na to, abyste si s sebou přibalili teplejší oblečení na případné chladné večery.

Počasí červen

V červnu je v Berlíně teplé počasí. Běžná teplota přes den je 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 30 °C. Je však třeba si uvědomit, že i přes slunečné počasí se během dne může vyskytnout vysoká rychlost větru a srážky dosahují 55 mm. Pokud plánujete návštěvu Berlína v červnu, nezapomeňte si s sebou vzít deštník a teplejší oblečení na ochranu před větrem.

Počasí červenec

Pokud plánujete cestu do Berlína v červenci, můžete očekávat běžné teploty přes den kolem 24 °C. V nejteplejších dnech se však může teplota vyšplhat až na 32 °C. Noce bývají příjemné s teplotami okolo 13 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 15 km/h a srážky se pohybují kolem 55 mm. Doporučujeme se připravit na teplejší počasí a vzít si s sebou dostatek tekutin k hydrataci.

Počasí srpen

Pokud se chystáte do Berlína v srpnu, můžete se těšit na teploty kolem 24 °C přes den a 13 °C v noci. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 32 °C. Mírné srážky ovlivňují počasí s celkovými srážkami 45 mm. Rychlost větru se pohybuje okolo 15 km/h. Berte v úvahu tuto předpověď počasí, když se budete plánování svých aktivit v Berlíně.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Berlína v září, můžete očekávat mírné teploty s průměrnou denní teplotou kolem 19 °C a průměrnou noční teplotou okolo 10 °C. Průměrná rychlost větru je přibližně 16 km/h. Srážky v září dosahují částky 43 mm. Obecně platí, že Berlín v září nabízí příjemné počasí a ideální podmínky pro procházky a poznávání města.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Berlín v říjnu, budete muset počítat s běžnou teplotou přes den kolem 15 °C. V nejteplejších dnech se teploty vyšplhají na průměrných 22 °C. Běžná teplota přes noc bývá kolem 6 °C. Rychlost větru v průměru dosahuje 18 km/h. Srážky jsou v říjnu poměrně nízké a činí 33 mm. Nezapomeň si tedy sbalit dostatečné množství oblečení, abyste byli připraveni na každou příležitost.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Berlína v měsíci listopadu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 8 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 2 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech by měla dosahovat 15 °C. Je důležité si uvědomit, že průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 21 km/h, což může být velmi chladné a nepříjemné. Během listopadu může spadnout kolem 37mm srážek. Připravte se tedy na chladnější a vlhké počasí a nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a deštník. 

Počasí prosinec

Pokud se chystáte navštívit Berlín v prosinci, bývá již velmi chladno. Běžná teplota přes den je pouze 4°C a běžná teplota přes noc klesá na -1°C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a srážky dosahují 50 mm. Proto si nezapomeňte zabalit dostatečné množství teplého oblečení, abyste si užili svou cestu v pohodlí.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Berlíně, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a následující dny. Pokud vás zajímají další podrobnosti, jako je východ slunce, západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek pro větší informace.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do historického a kulturního Berlína v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C -2 °C
Únor
4 °C -2 °C
Březen
9 °C 0 °C
Duben
14 °C 3 °C
Květen
19 °C 7 °C
Červen
21 °C 11 °C
Červenec
24 °C 13 °C
Srpen
24 °C 13 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
15 °C 6 °C
Listopad
8 °C 2 °C
Prosinec
4 °C -1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Berlína

Pokud plánujete návštěvu Berlína, nejlepší období je období od května do září. Během těchto měsíců je průměrná teplota přes den příjemných 19-24 °C a průměrná rychlost větru relativně nízká, pouze 15-16 km/h. Srážky se pohybují okolo 40-45 mm. Na druhé straně, pokud se rozhodnete navštívit Berlín v zimě, musíte se připravit na velmi chladné počasí s průměrnou teplotou přes den pouze kolem 3-4 °C a vysokou průměrnou rychlostí větru okolo 25 km/h.

Jaké je počasí v Berlíne během léta?

Během léta v Berlíně se teploty pohybují od běžných 21 °C v červnu až po 24 °C v srpnu a červenci. Průměrná teplota v nejteplejších dnech června a července činí 30 °C a 32 °C, zatímco v srpnu to je 32 °C. Během léta se v Berlíně srážky pohybují okolo 45-55 mm, přičemž červenec a srpen jsou nejdeštivějšími měsíci. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 15-16 km/h. Během léta v Berlíně může být velmi horko, proto je důležité se dobře hydratovat a chránit se před přímým slunečním zářením.

Jaké je počasí v Berlíne během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Berlín během zimy, budete potřebovat pořádně teplé oblečení. Běžná teplota přes den v lednu činí pouze 3 °C a v únoru se zvedá jen o jeden stupeň. Průměrná teplota v nejteplejších dnech v lednu a únoru je 9 °C a 11 °C, což znamená, že občas může být o něco tepleji. Noční teploty klesají pod bod mrazu s běžnou teplotou v lednu -2 °C a v únoru -2 °C. Během zimy také dochází k vyšší průměrné rychlosti větru, která činí v lednu 27 km/h a v únoru 26 km/h. Pokud se chystáte do Berlína v zimních měsících, určitě nezapomeňte na teplé oblečení a čepici!

Jaké jsou běžné teploty a srážky v Berlíně v lednu?

V lednu jsou běžné denní teploty kolem 3 °C a noční teploty kolem -2 °C. Průměrné srážky činí 44 mm. V nejteplejších dnech bývá kolem 9 °C.

Jak rychle fouká vítr v Berlíně během podzimu?

Během podzimu, například v říjnu, obvykle fouká vítr o rychlosti kolem 18 km/h. V listopadu se rychlost zvyšuje na průměrných 21 km/h.

Jaké jsou běžné teploty a srážky v Berlíně v červnu?

V červnu se obvykle očekávají teploty kolem 21 °C přes noc a 11 °C přes den. Průměrné srážky dosahují 55 mm. V nejteplejších dnech mohou být teploty až kolem 30 °C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz