Berlín

26 míst, co musíš vidět v Berlíně

Tipy na nejlepších 26 míst, které musíš určitě navštívit v Berlíně.

26 míst, co musíš vidět v Berlíně

Brandenburg Gate
 

Brandenburg Gate

Brandenburská brána je symbolickým vstupem do Berlína a jednou z nejznámějších památek v Německu. Postavena byla v roce 1791 a od té doby byla svědkem mnoha historických událostí. Na vrcholu brány stojí socha bohyně svobody, která symbolizuje svobodu a mír. Navštivte tuto ikonickou památku a procházejte se po okolním parku, který je oblíbeným místem pro pikniky a odpočinek.

Charlottenburg Palace
 

Charlottenburg Palace

Zámek Charlottenburg je největší královský palác v Berlíně a je považován za jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí města. Palác byl postaven v roce 1695 a nabízí návštěvníkům nádherné prostory, které ukazují, jak žili pruské královské rodiny. Nádherné zahrady a parky, které obklopují zámek, jsou ideální pro procházky a pikniky. Navštivte tento úchvatný palác a prohlédněte si bohatou historii Berlína.

Berlin Cathedral
 

Berlin Cathedral

Berlínská katedrála je jednou z nejvýznamnějších památek německé metropole. Katedrála, postavená v 19. století, je známá svými vysokými věžemi a impozantním interiérem. Navštivte toto místo, abyste si prohlédli nádherné vitráže, sochy a fresky. Z věží se nabízí úchvatný výhled na město. Berlínská katedrála je ideálním místem pro milovníky architektury a historie.

Altes Museum, Berlin
 

Staré muzeum

Staré muzeum v Berlíně je skvělým místem pro milovníky historie. Muzeum se specializuje na antické umění a ukazuje návštěvníkům impozantní sbírku soch, keramiky a dalších artefaktů z Řecka a Říma. Budova sama o sobě je velkolepá a vyniká svou klasicistní architekturou. Pokud hledáte zajímavou kulturní zastávku během svého pobytu v Berlíně, Staré muzeum je tím pravým místem.

Potsdamer Platz
 

Potsdamer Platz

Potsdamer Platz je jedno z nejživějších míst v Berlíně. Toto moderní náměstí je plné obchodů, restaurací a kin. Navštivte Sony Center, kde se konají různé kulturní akce, nebo vystoupejte na vyhlídkovou plošinu Panoramapunkt a užijte si výhled na celé město. Potsdamer Platz je také výchozím bodem pro procházky po okolí, jako je například braniborská brána.

Gendarmenmarkt
 

Gendarmenmarkt

Náměstí Gendarmenmarkt v Berlíně je jedním z nejkrásnějších náměstí v Evropě. Obklopené třemi historickými budovami, je to ideální místo pro odpočinek a obdivování architektury. Nachází se zde Konzerthaus Berlin, Francouzský kostel a Německý kostel. V zimě se zde koná vánoční trh, který láká návštěvníky z celého světa. Navštivte Gendarmenmarkt a ochutnejte atmosféru historického Berlína.

Bode Museum
 

Bode Museum

Bodeovo muzeum je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Berlíně, specializující se na umění a archeologii. Nachází se na ostrově muzeí, který je domovem mnoha dalších významných muzeí. V muzeu naleznete sbírky soch, malířství a uměleckého řemesla od středověku až po moderní dobu. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si nádherné umělecké díla a historické artefakty.

Checkpoint Charlie
 

Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie byl přechod mezi Východním a Západním Berlínem během studené války. Dnes je to turistická atrakce, kde si můžete prohlédnout repliku strážní budky a výstavu o útěku lidí přes Berlínskou zeď. V okolí najdete také muzea a obchody s suvenýry. Navštivte tento historický symbol a prožijte atmosféru minulosti.

Tiergarten
 

Tiergarten

Tiergarten je největší a nejkrásnější park v Berlíně. Rozprostírá se na ploše 210 hektarů a nabízí spoustu příležitostí k procházkám, piknikům a sportovním aktivitám. V parku se nachází také mnoho historických památek, jako například Braniborská brána nebo socha Viktoria. Tiergarten je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v srdci města.

Pergamonské muzeum
 

Pergamonské muzeum

Pergamonské muzeum v Berlíně je jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě. Nabízí jedinečnou sbírku starověkých artefaktů, včetně slavného Altaru ze Pergamonu a dalších památek z římské, řecké a babylónské kultury. Muzeum je rozděleno do tří výstavních sálů a nabízí fascinující pohled do minulosti. Navštivte Pergamonské muzeum a nechte se unést historií a uměním.

Berliner Fernsehturm
 

Berliner Fernsehturm

Berlínská televizní věž je jedním z nejvýznamnějších symbolů města. Vystoupejte na nejvyšší vyhlídkovou plošinu v Německu a užijte si nádherný výhled na Berlín. Pokud máte chuť na něco dobrého, navštivte Bar 203 v Berlínské televizní věži a ochutnejte místní speciality. Určitě neváhejte a navštivte tuto ikonickou stavbu, která stojí v samém srdci Berlína.

Topography of Terror
 

Topography of Terror

Topografie teroru je muzeum, které se nachází na místě bývalého sídla nacistické tajné policie a SS v Berlíně. Muzeum se zaměřuje na historii nacistického režimu a jeho teroristických praktik během druhé světové války. Expozice zahrnuje dokumenty, fotografie a artefakty, které přibližují hrůzy té doby. Navštivte toto místo a dostanete se do nitra jedné z nejtemnějších kapitol světové historie.

Memorial to the Murdered Jews of Europe
 

Memorial to the Murdered Jews of Europe

Památník obětem holocaustu je dojemnou připomínkou nevýslovných hrůz druhé světové války. Toto místo je věnováno památce šesti milionů zavražděných Židů. Památník tvoří 2711 betonových bloků různých velikostí, které symbolizují nekonečnost a nevyzpytatelnost lidského života. Návštěva tohoto místa je silným zážitkem a připomínkou důležitosti míru a tolerance ve světě.

Reichstag Building
 

Reichstag Building

Budova Říšského sněmu v Berlíně je ikonickou památkou německé historie. Po rekonstrukci v roce 1999 se stala sídlem Německého spolkového sněmu. Navštivte střešní terasu s výhledem na město a klenotem budovy - skleněnou kopuli, která symbolizuje transparentnost demokracie. Zarezervujte si návštěvu dopředu, vstup je zdarma.

Alexanderplatz
 

Alexanderplatz

Alexanderplatz je největší náměstí v Berlíně a je plné historických památek a moderních budov. Místo je obklopeno kavárnami, restauracemi a obchody, což z něj dělá ideální místo pro nákupy a odpočinek. Výhled z vrcholu věže Fernsehturm nabízí jedinečný pohled na město. Navštivte také trh s potravinami nebo se projděte po historických ulicích, které vedou z náměstí.

Victory Column
 

Victory Column

Vítězný sloup je monumentální stavba v Berlíně, kterou nechal postavit pruský král Vilém I. na památku vítězství v prusko-dánské válce. Sloup je vysoký 67 metrů a zdobí ho sochy a reliéfy. Z vrcholu sloupu se otevírá krásný výhled na okolní krajinu. Vstup na sloup je možný po schodech nebo výtahu. Určitě navštivte tento symbol vítězství a užijte si krásný výhled na Berlín.

Viktoriapark
 

Viktoriapark

Viktoriapark je jedním z nejkrásnějších parků v Berlíně. Nachází se na kopci Kreuzberg a nabízí úchvatné výhledy na město. V parku se nachází vodopád, který je oblíbeným místem pro pikniky a procházky. Kromě toho zde najdete také historickou Viktoriinu sochu a mnoho dalších památek. Pokud hledáte klidné místo v centru města, Viktoriapark je tou správnou volbou.

Berlin Story Bunker
 

Berlin Story Bunker

Berlin Story Bunker je fascinující muzeum, které se nachází v bývalém protileteckém krytu z druhé světové války. Návštěvníci se zde dozví o historii Berlína od prvního dne až po pád Berlínské zdi. Vybavení muzea, včetně interaktivních obrazovek a výstav, vám umožní prožít neuvěřitelnou cestu časem a poznat hlubší význam tohoto města. Určitě to stojí za návštěvu!

Pamětní kostel císaře Viléma
 

Pamětní kostel císaře Viléma

Pamětní kostel císaře Viléma je symbolickou památkou Berlína. Tento kostel byl zničen během druhé světové války a dnes je jeho zbytky připomínají historickou událost. V blízkosti se nachází moderní kostel, který je symbolem naděje a obnovy. Navštivte tuto památku a nechte se unést historickou atmosférou Berlína.

Botanická zahrada Berlín
 

Botanická zahrada Berlín

Navštivte Botanickou zahradu v Berlíně a procházejte se mezi tisíci druhy rostlin z celého světa. Tato krásná zahrada nabízí klidné místo pro odpočinek od ruchu velkoměsta a zároveň zábavu pro celou rodinu. Užijte si krásné výhledy a odpočiňte si v nádherné přírodě. Botanická zahrada v Berlíně je skvělým místem pro milovníky přírody a zahrady.

Bebelplatz
 

Bebelplatz

Bebelplatz je náměstí v centru Berlína, které je známé svou historickou a kulturní hodnotou. Nachází se zde mnoho památek, jako například nádherná knihovna Humboldtovy univerzity, která je považována za jednu z nejkrásnějších knihoven na světě. Navštivte toto místo a procházejte se mezi historickými budovami, které vás okouzlí svou architekturou.

Židovské muzeum
 

Židovské muzeum

Navštivte Židovské muzeum v Berlíně a prohlédněte si jednu z nejvýznamnějších sbírek židovského umění a kultury na světě. Muzeum se nachází v budově bývalé synagogy a nabízí rozmanité exponáty, které vás zavedou do historie židovského lidu. Prohlédněte si expozice o židovské kultuře, tradicích a historii a objevte neuvěřitelné příběhy a osudy.

Nové muzeum
 

Nové muzeum

Nové muzeum v Berlíně je domovem mnoha významných uměleckých sbírek. Zahrnuje egyptské a antické artefakty, stejně jako moderní umění a design. Budova sama o sobě je také zajímavá, protože byla zničena během druhé světové války a byla rekonstruována v roce 2009. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte svět umění a historie v jednom z nejvýznamnějších měst Evropy.

Hackesche Höfe
 

Hackesche Höfe

Hackesche Höfe jsou oblíbeným cílem turistů v Berlíně. Tento komplex osmi spojených nádvoří nabízí mnoho zajímavých obchodů, restaurací, kaváren a uměleckých galerií. Vychutnejte si atmosféru tohoto historického místa, které bylo postaveno v 19. století a zrekonstruováno v 90. letech. Hackesche Höfe jsou snadno dostupné z centra města a stojí za to je navštívit při pobytu v Berlíně.

The Hackescher Markt in Berlin at dusk
 

Hackescher Markt

Hackescher Markt je živý a moderní náměstí v centru Berlína. Okolí nabízí množství obchodů, kaváren a restaurací. Náměstí je také výchozím bodem pro prohlídku města, a to nejen díky blízkosti památek jako Braniborské brány nebo katedrály sv. Mikuláše. V okolí se nachází také řada uměleckých galerií a butiků. Navštivte Hackescher Markt a užijte si atmosféru moderního Berlína!

Mapa

⭐ Vše (26)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Berlín s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz