Berlín

Prodloužený víkend v Berlíne

Plánujete prodloužený víkend v Berlíne? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Berlíne

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Berlíne na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Brandenburg Gate, Charlottenburg Palace, Berlin Cathedral a mnoho dalších. Berlín se nachází ve státě Německo přibližně 0.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Berlíne je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
NěmeckoNěmecko

Rychlý přehled

Stát

Německo

Letiště

3 letiště (SXF,TXL,BER)

Co vidět v Berlíne

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Berlíne .

 •  

  Brandenburg Gate

  Brandenburská brána je symbolickým vstupem do Berlína a jednou z nejznámějších památek v Německu. Postavena byla v roce 1791 a od té doby byla svědkem mnoha historických událostí. Na vrcholu brány stojí socha bohyně svobody, která symbolizuje svobodu a mír. Navštivte tuto ikonickou památku a procházejte se po okolním parku, který je oblíbeným místem pro pikniky a odpočinek.

 •  

  Charlottenburg Palace

  Zámek Charlottenburg je největší královský palác v Berlíně a je považován za jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí města. Palác byl postaven v roce 1695 a nabízí návštěvníkům nádherné prostory, které ukazují, jak žili pruské královské rodiny. Nádherné zahrady a parky, které obklopují zámek, jsou ideální pro procházky a pikniky. Navštivte tento úchvatný palác a prohlédněte si bohatou historii Berlína.

 •  

  Berlin Cathedral

  Berlínská katedrála je jednou z nejvýznamnějších památek německé metropole. Katedrála, postavená v 19. století, je známá svými vysokými věžemi a impozantním interiérem. Navštivte toto místo, abyste si prohlédli nádherné vitráže, sochy a fresky. Z věží se nabízí úchvatný výhled na město. Berlínská katedrála je ideálním místem pro milovníky architektury a historie.

 • Altes Museum, Berlin
   

  Staré muzeum

  Staré muzeum v Berlíně je skvělým místem pro milovníky historie. Muzeum se specializuje na antické umění a ukazuje návštěvníkům impozantní sbírku soch, keramiky a dalších artefaktů z Řecka a Říma. Budova sama o sobě je velkolepá a vyniká svou klasicistní architekturou. Pokud hledáte zajímavou kulturní zastávku během svého pobytu v Berlíně, Staré muzeum je tím pravým místem.

 •  

  Potsdamer Platz

  Potsdamer Platz je jedno z nejživějších míst v Berlíně. Toto moderní náměstí je plné obchodů, restaurací a kin. Navštivte Sony Center, kde se konají různé kulturní akce, nebo vystoupejte na vyhlídkovou plošinu Panoramapunkt a užijte si výhled na celé město. Potsdamer Platz je také výchozím bodem pro procházky po okolí, jako je například braniborská brána.

Počasí v Berlíne

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Berlín

K cestě do destinace Berlín lze využít 3 letiště.

Ubytování v Berlíně

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 8 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz