Drážďany

Průvodce Drážďany

Co vidět v Drážďanech. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Drážďany

Drážďany, historické město na východě Německa, nabízejí okouzlující směs barokních staveb a moderních architektonických skvostů. Procházka po nábřeží řeky Labe umožňuje návštěvníkům obdivovat nádhernou panoramatickou kulisu města. Nezapomeňte navštívit působivý Zwinger, symbol drážďanské barokní architektury, nebo Dresden Frauenkirche, rozlehlý kostel zničený za druhé světové války a později obnovený. Město je také známé svou vynikající nabídkou kultury a umění, včetně světoznámé drážďanské opery a Galerie starých mistrů.

Evropa
NěmeckoNěmecko
👀 Památky
📜 Historie
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 900 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Drážďanech

Zwinger
 

Zwinger

Zwinger je jeden z nejkrásnějších barokních paláců v Drážďanech. Jeho nádherné zahrady, fontány a sochy vás okouzlí. Interiér paláce je plný uměleckých děl, včetně galerie obrazů a porcelánové sbírky. Zwinger je také domovem mnoha kulturních akcí, jako jsou koncerty a výstavy. Navštivte Zwinger a okusíte kousek krásného baroka v srdci Drážďan.

Semperova opera
 

Semperova opera

Semperova opera je jednou z nejvýznamnějších operních budov v Německu a je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Nachází se v srdci Drážďan a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Budova byla postavena v roce 1841 a po mnoha letech rekonstrukce stále slouží jako kulturní centrum města. Pokud hledáte umělecký zážitek, navštivte Semperovu operu v Drážďanech.

Fürstenzug
 

Fürstenzug

Fürstenzug, neboli Knížecí průvod, je největší porcelánový reliéf na světě. Nachází se na vnější straně zdi drezdenského zámku a zobrazuje 35 panovníků a králů saských vévodství. Tento unikátní umělecký klenot je největší turistickou atrakcí v Drážďanech a návštěvníci si ho mohou prohlédnout zcela zdarma. Vychutnejte si pohled na tuto památku, která je plná historie a krásného uměleckého zpracování.

Frauenkirche
 

Frauenkirche

Kostel Panny Marie je jednou z nejvýznamnějších památek Drážďan. Po válce byl zcela zničen a po mnoha letech rekonstrukce se opět stal symbolem města. Jeho impozantní klenby a vysoká kupole jsou nádherným příkladem barokní architektury. Navštivte tento historický kostel a prohlédněte si jeho krásu a historii, která přežila mnoho let.

Zámek Drážďany
 

Zámek Drážďany

Zámek Drážďany je jednou z nejvýznamnějších památek v Drážďanech. Stojí na břehu Labe a nabízí nádherný výhled na město. Zámek byl postaven v 16. století a sloužil jako sídlo saských králů a kurfiřtů. Dnes je zámek muzeem a hostí mnoho výstav a kulturních akcí. Navštivte tento historický skvost a prozkoumejte jeho krásy!

Brühlova terasa
 

Brühlova terasa

Brühlova terasa, někdy nazývaná balkón Evropy, nabízí nádherný výhled na řeku Labe a historické centrum Drážďan. Tento barokní výtvor byl postaven v 18. století a sloužil jako soukromá zahrada s letním palácem. Dnes je terasa oblíbeným místem pro procházky a odpočinek s panoramatickým výhledem na krásy Drážďan.

Drážďany - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 119 km
Nejbližší letiště DRS
9 km od centra
Přímý let
~ 0h 16min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
DRS
Drážďany
DrážďanyZwingerSemperova operaFürstenzugFrauenkircheZámek DrážďanyBrühlova terasaDresden, Zwinger (Semperbau mit Gemäldegalerie)Pillnitz CastleZoo DresdenAlbertinumKatedrála Nejsvětější TrojiceJaponský palác

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -1 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏺 Museum
☕ Kavárny

Letiště obsluhující Drážďany

Letiště poblíž Drážďan

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz