Drážďany

Počasí Drážďany - všechny informace

Zjistěte, jaké počasí čeká na vás při návštěvě Drážďan. Naše informace vám pomohou naplánovat dokonalou cestu. Zjistěte víc na našich stránkách!

Počasí v Drážďanech

Pokud se chystáte navštívit Drážďany, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat. Počasí v této německé metropoli je velmi proměnlivé, s teplotami a srážkami se měnícími během roku. V následujícím článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v každém měsíci a poskytneme vám užitečné informace pro plánování vaší cesty.

Kdy vyrazit do Drážďan

Pokud se chystáš navštívit Drážďany, měj na paměti, že se nacházejí v mírném podnebném pásu s mírnými zimami a teplými léty. V lednu a únoru se očekává běžná teplota přibližně 4-5 °C přes den a -1 °C přes noc, avšak v nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 12 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 26 km/h a srážky jsou přibližně 60-53 mm. Na jaře se teploty postupně zvyšují a v květnu může být běžná teplota až 19 °C přes den a 9 °C přes noc, v nejteplejších dnech až 27°C. V létě se teploty pohybují kolem 24-25 °C přes den a 14 °C přes noc, avšak srážky se mírně zvyšují na 85 mm v červenci. V podzimních měsících se začíná ochlazovat a v listopadu může běžná teplota klesat až na 9 °C přes den a 3 °C přes noc s průměrnou rychlostí větru kolem 20 km/h a 57 mm srážek. Pro zimní měsíce je typická teplota kolem 5 °C přes den a 0 °C přes noc s vysokou průměrnou rychlostí větru kolem 25 km/h a srážkami až 66 mm v prosinci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Drážďan? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Leden v Drážďanech je poměrně chladný měsíc s běžnou teplotou přes den 4°C a běžnou teplotou přes noc -1°C. Nicméně průměrné teploty v nejteplejších dnech se mohou vyšplhat až na 10°C. Rychlost větru v průměru dosahuje 26 km/h a srážky činí zhruba 60 mm. Proto bych ti doporučil se na tuto změnu počasí připravit a nezapomeň si vzít s sebou dostatek teplého oblečení.

Počasí únor

Únor je v Drážďanech stále poměrně chladný s běžnou teplotou přes den 5 °C a běžnou teplotou přes noc -1 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech mohou být průměrné teploty až 12 °C. Průměrná rychlost větru je 26 km/h, což může být trochu nepříjemné pro venkovní aktivity. Srážky jsou o něco nižší než v předchozím měsíci, s celkovými srážkami v únoru ve výši 53 mm. Doporučujeme se oblékat v teplejších vrstvách, zejména pokud chcete trávit čas venku.

Počasí březen

Březen je v Drážďanech teplejší než předchozí měsíce s běžnou teplotou přes den dosahující 9 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 18 °C. Doprovázejí ho srážky ve výši 58 mm. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 1 °C. Během tohoto měsíce je také průměrná rychlost větru 24 km/h. Pokud se chystáte do Drážďan v březnu, nezapomeňte si sbalit teplejší oblečení, protože může být stále chladno. Je tedy vhodné se připravit na chladné a vlhké počasí s vysokou rychlostí větru.

Počasí duben

Pokud plánuješ cestu do Drážďan v dubnu, můžeš se těšit na příjemné teploty a nízkou rychlost větru. Běžná teplota přes den činí 15 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 23 °C. V noci se teploty pohybují kolem 5 °C. Průměrná rychlost větru je 17 km/h, což je o něco méně než v předchozím měsíci. Srážky se pohybují na úrovni 46 mm. Nezapomeň si vzít s sebou oblečení na různé teploty a připravit krosnu na deštivé dny.

Počasí květen

Pokud se chystáte v květnu do Drážďan, bude pro vás běžnou teplotou přes den 19 °C a přes noc 9 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 27 °C. S přibližně 69 mm srážek a rychlostí větru kolem 14 km/h, budete moci vychutnat krásy tohoto historického města. Nezapomeňte však, že počasí se může rychle změnit, takže si přibalte vhodné oblečení na případné změny počasí.

Počasí červen

V červnu v Drážďanech je běžná teplota přes den 22 °C s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech až 30 °C. Běžná teplota přes noc je 12 °C. Průměrná rychlost větru je 14 km/h a srážky dosahují 78 mm. Nezapomeňte se připravit na teplá odpoledne a nosit s sebou ochranu proti slunci, ale nezapomeňte ani na deštník v případě přívalových lijáků. Mírný vánek ulehčí pobyt venku.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Drážďany v červenci, můžeš se těšit na teploty kolem 24 °C během dne a teploty kolem 14 °C v noci. Nejteplejší dny mohou dosahovat průměrné teploty až 33°C. Průměrná rychlost větru v červenci je 14 km/h. Očekávej srážky v průměrném množství 85 mm. Doporučujeme se dobře připravit na horké léto a vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci.

Počasí srpen

Srpen je během letního období nejteplejším měsícem v Drážďanech s průměrnou teplotou přes den 24 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 32 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 14 °C. V tomto měsíci se také očekává nižší rychlost větru s průměrnou hodnotou 13 km/h. Srpen bude mírně deštivý, předpokládá se srážkové množství 76 mm. Ať už plánuješ letní dovolenou nebo pouze krátkou návštěvu města, nezapomeň si s sebou vzít vhodné oblečení a ochrannou opalovací krém kvůli silnému slunci.

Počasí září

Pokud plánuješ cestu do Drážďan v září, měj na paměti, že průměrná teplota přes den dosahuje příjemných 20 °C. Avšak v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C, takže se na chladné večery připrav. Průměrná rychlost větru je 15 km/h, což není moc. Co se týče srážek, září je poměrně vlhký měsíc a průměrné srážky dosahují 59 mm. Nezapomeň proto vzít s sebou deštník.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Drážďany v říjnu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den činí 16 °C. Nejteplejší dny se pohybují okolo 24 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 7 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 17 km/h. Srážkové úhrny dosahují 41 mm. Buď připraven na chladnější večery a berte s sebou nepromokavou bundu.

Počasí listopad

Pokud se chystáš navštívit Drážďany v listopadu, měj na paměti, že bude poměrně chladno. Běžná teplota přes den dosahuje pouze 9 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 16 °C. Běžné teploty přes noc v listopadu klesají na 3 °C. Průměrná rychlost větru je 20 km/h a srážky dosahují 57 mm. Měj to na paměti a vybav se teplým oblečením.

Počasí prosinec

Pro cestovatele, kteří se chystají do Drážďan v prosinci, může být důležité vědět, že běžná teplota přes den činí 5°C a běžná teplota přes noc dosahuje 0°C. Průměrně se také musí počítat s vysokou rychlostí větru kolem 25 km/h. Srážky v prosinci v Drážďanech se pohybují kolem 66 mm. Proto je vhodné zabalit se do dostatečně teplého oblečení a mít s sebou deštník či pláštěnku pro případné deště. Ale i přes mrazivější počasí mohou cestovatelé navštívit nejvýznamnější turistické atrakce a prohlédnout si například Vánoční trhy památkového města.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Drážďanech, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní a noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Pokud chcete vědět více detailů, jako je například východ nebo západ slunce, vlhkost, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do historických Drážďan v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
4 °C -1 °C
Únor
5 °C -1 °C
Březen
9 °C 1 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
19 °C 9 °C
Červen
22 °C 12 °C
Červenec
24 °C 14 °C
Srpen
24 °C 14 °C
Září
20 °C 11 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
9 °C 3 °C
Prosinec
5 °C 0 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Drážďan

Pokud plánujete navštívit Drážďany a užít si příjemné počasí, nejlepší období pro návštěvu je od dubna do října. Během těchto měsíců se teploty pohybují od 15°C až po 28°C a je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštivými dny. Nejlépe se těšíte na pohledy na historická umělecká díla, kterých se v Drážďanech nachází mnoho - včetně muzeí, katedrál, kostelů a paláců. Pokud nevadí vám nižší teploty, můžete navštívit město také v zimě, ale berte v úvahu, že teploty mohou být velmi nízké a atmosféra může být mrazivá, ale možná budete mít šanci vidět krásné zasněžené krajiny.

Jaké je počasí v Drážďanech během léta?

Pokud se chystáte navštívit Drážďany během léta, můžete se těšit na příjemné teploty. Průměrná teplota přes den se v červenci a srpnu pohybuje kolem 24 °C, s nejteplejšími dny až 33 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 14 °C. Je však důležité si uvědomit, že v těchto měsících může být také vyšší vlhkost vzduchu, což může pocitovou teplotu ještě zvýšit. Doporučuje se tedy nosit lehčí oblečení a dbát na dostatečný přísun tekutin.

Jaké je počasí v Drážďanech během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Drážďany během zimy, můžeš očekávat chladné a vlhké počasí. V lednu se průměrná teplota pohybuje kolem 4 °C přes den a -1 °C v noci, s průměrnou rychlostí větru 26 km/h a 60 mm srážek. V únoru je o něco tepleji, s běžnou teplotou přes den okolo 5 °C a průměrnou rychlostí větru stejnou jako v lednu. Během obou měsíců se ale dá očekávat i několik teplejších dnů s průměrnou teplotou kolem 10 až 12 °C. Nezapomeň si tedy přibalit zateplené oblečení a nepromokavou obuv, abys si mohl užít svou návštěvu Drážďan v zimních měsících.

Jaká bývá průměrná teplota během ledna v Drážďanech?

Běžná denní teplota v lednu je kolem 4 °C a běžná teplota v noci je kolem -1 °C

Kolik srážek můžeme očekávat v červenci v Drážďanech?

V červenci se v Drážďanech očekává průměrně 85 mm srážek.

Jaká bývá průměrná rychlost větru v březnu v Drážďanech?

V březnu bývá průměrná rychlost větru kolem 24 km/h
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz