Hannover

Hannover průvodce

Co vidět v Hannoveru. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Hannover

Hannover, známý také jako Hanover, je německé město s bohatou historií a zeleným srdcem. Prohlédněte si impozantní Nový radnici s jejím jedinečným výtahem nebo královský zámek Herrenhausen se svými nádhernými zahradami. Projděte se po malebných uličkách Starého města, navštivte Muzeum August Kestner a nezapomeňte navštívit Marktkirche, důležitý luteránský kostel v Hannoveru. Pro přírodní zážitky se vydejte do městského parku Eilenriede či na jaře do Hannoverských Herrenhäuser Gärten.

Evropa
NěmeckoNěmecko

Co vidět v Hannoveru

Old town hall in Hannover, view from SE
 

Stará radnice

Stará radnice v Hannoveru je nejvýznamnější historickou budovou města. Postavena byla v gotickém stylu v 15. století a sloužila jako sídlo městské samosprávy. Dnes je v budově muzeum, kde můžete vidět mnoho historických artefaktů a výstav. Vydejte se na prohlídku a objevte bohatou historii Hannoveru v této nádherné památce.

Sprengel Museum
 

Sprengel Museum

Sprengelovo muzeum v Hannoveru je nejvýznamnější sbírkou moderního umění v Německu. Muzeum hostí díla od umělců jako jsou Picasso, Klee, Matisse, a další. Jeho architektura je sama o sobě uměleckým dílem, s moderními prvky a výhledy na zelené okolí. Pokud se zajímáte o moderní umění, Sprengelovo muzeum je nutností při návštěvě Hannoveru.

Aegidienkirche
 

Aegidienkirche

Aegidienkirche je historický kostel v centru Hannoveru. Kostel byl postaven v 14. století a byl později využíván jako památník míru a jako kulturní centrum. Po druhé světové válce byl kostel zničen a zůstal jako symbol války. Dnes je to místo pro klidné meditace a pro uctění památky obětí války.

Herrenhäuser Gärten
 

Herrenhäuser Gärten

Herrenhäuser Gärten jsou krásné zahrady v Hannoveru, které se rozprostírají na ploše více než 50 hektarů. Tento park byl založen v roce 1666 a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Můžete se projít po japonské zahradě, navštívit barokní zahradu nebo se projít po anglickém parku. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly, které stojí za to navštívit.

Maschsee
 

Maschsee

Maschsee je krásným místem k odpočinku a relaxaci v centru Hannoveru. Toto umělé jezero bylo vytvořeno v roce 1936 a od té doby se stalo oblíbeným místem pro vodní sporty, jízdu na kole a pikniky. Procházka kolem Maschsee nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro odpočinek po náročném dni v městském shonu.

Marktkirche
 

Marktkirche

Tržní kostel v Hannoveru je impozantním gotickým kostelem, který se nachází v srdci města. Kostel byl postaven v 14. století a je jedním z nejvýznamnějších památek Hannoveru. Jeho vysoká věž s hodinami dominuje okolní krajině. Interiér kostela je bohatě zdoben a nabízí atmosféru klidu a pokoje. Navštivte tento historický kostel a prohlédněte si krásné umělecké dílo, které se v něm nachází.

Hannover - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 415 km
Nejbližší letiště HAJ
9 km od centra
Přímý let
~ 1h 0min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
HAJ
Hannover
HannoverOld town hall in Hannover, view from SESprengel MuseumAegidienkircheHerrenhäuser GärtenMaschseeMarktkircheKreuzkircheOpera House HannoverErlebnis-Zoo HannoverMuseum August Kestner located at Trammplatz square in Hanover, Germany.Die zweitgrößte Hochschule Niedersachsens.Ballhof

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující Hannoveru

Letiště poblíž Hannoveru

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz