Dortmund

Dortmund průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Dortmund

Dortmund, průmyslové srdce Porýní-Vestfálska, je známý především díky fotbalovému klubu Borussia, město však nabízí mnohem víc. Navštivte působivý Westfalenpark s televizní věží Florian či Zinserovy zahrady pro relaxaci a piknik. Nenechte si ujít návštěvu Starého radničního náměstí s historickou architekturou, včetně kostela sv. Reinolda. Pro zážitky spojené s kulturou a vzděláním věnujte čas Dortmundskému muzeu historie, přírody nebo techniky. Pro milovníky piva je zde samozřejmě i pivovar Dortmunder Union.

NěmeckoNěmecko

Co vidět

Florianturm
 

Florianturm

Florianturm je nejvyšší věž v Dortmundu a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Věž byla postavena v roce 1959 a je pojmenována po patronu města, svatém Floriánovi. Vstup na vyhlídkovou plošinu je zdarma a otevřena je denně od 10 do 18 hodin. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Dortmundu, navštivte Florianturm!

Westfalenpark
 

Westfalenpark

Westfalenpark v Dortmundu je ideálním místem k procházkám a relaxaci. Rozkládá se na ploše 70 hektarů a nabízí nádherné výhledy na město. Park je plný květinových zahrad, jezer a fontán, které vytváří klidnou atmosféru. Pokud máte rádi přírodu a chcete si odpočinout od rušného města, Westfalenpark je pro vás tou správnou volbou.

St. Reinold's Church
 

St. Reinold's Church

Kostel svatého Reinolda je nejstarší kostel v Dortmundu a je považován za jednu z nejvýznamnějších historických památek v oblasti. Kostel byl postaven v románském stylu v 13. století a byl několikrát přestavěn. Jeho věž je vysoká 104 metry a nabízí krásný výhled na město. Navštivte tento krásný kostel a objevte jeho unikátní historii a architekturu.

Dortmund Zoo
 

Dortmund Zoo

Navštivte Dortmunder Zoo a prožijte nezapomenutelný zážitek s vaší rodinou. Zoo se rozprostírá na více než 28 hektarech a nabízí více než 2000 zvířat z celého světa. Uvidíte zde například slony, tygry, lvy a mnoho dalších. Děti si zamilují interaktivní expozice a hřiště. Dortmunder Zoo je ideálním místem pro rodinný výlet plný zábavy a dobrodružství.

Rombergpark Botanical Garden
 

Rombergpark Botanical Garden

Botanická zahrada Rombergpark v Dortmundu je ideálním místem pro milovníky přírody. Rozkládá se na ploše 65 hektarů a nabízí návštěvníkům překrásné květiny a rostliny z celého světa. Procházka zahradou je skvělým způsobem, jak si odpočinout od shonu města a užít si klidného prostředí.

Museum Ostwall
 

Museum Ostwall

Muzeum Ostwall v Dortmundu je skvělou destinací pro milovníky moderního umění. Nachází se v historické budově Dortmunder U a nabízí širokou škálu uměleckých děl od 20. století až po současnost. Prozkoumejte sbírky uměleckých děl a užijte si fascinující výstavy.

Dortmund - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 514 km
Nejbližší letiště DTM
10 km od centra
Přímý let
~ 0h 54min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
DTM
Dortmund
DortmundFlorianturmWestfalenparkSt. Reinold's ChurchDortmund ZooRombergpark Botanical GardenMuseum OstwallGerman Football MuseumMahn- und Gedenkstaätte Steinwache Eigene Aufnahme September 2006Dortmund Propsteikirche, Derick Baegert Altarbild, linke TafelMarienkircheSignal Iduna ParkHaus Bodelschwingh

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz