Počasí Dortmund - všechny informace

Zjistěte, jaké je typické počasí ve městě Dortmund. Plánujete-li cestu, zjistěte, co vás čeká, a připravte se! Informace na jednom místě.

Počasí Dortmund

Pokud zvažujete cestu do města Dortmund, je důležité mít na paměti aktuální informace o počasí v této oblasti. Zde se dozvíte podrobnosti o teplotách, srážkách a rychlosti větru v průběhu celého roku, abyste se mohli připravit na plánování výletu nebo dovolené. Dávejte si pozor na specifické podmínky v jednotlivých měsících a přizpůsobte své plány dle nich.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš na cestu do německého Dortmundu, můžeš se připravit na dostatečně chladné počasí většinou část roku. V lednu se běžná denní teplota pohybuje okolo 5°C a noc je s průměrnými 0°C poměrně studená. Průměrná rychlost větru je 26 km/h a srážky dosahují 69mm. V létě, zejména v červenci a srpnu, se můžeš těšit na teploty až 23°C přes den a 13°C v noci, ale stále byste měli být připraveni na srážky. Nezapomeňte proto na vhodné oblečení a deštník, zejména v zimních měsících.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Dortmund? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánuješ svou cestu do Dortmundu v lednu, měj na paměti, že průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 5 °C, zatímco v noci klesá až na 0 °C. Průměrná rychlost větru bude přibližně 26 km/h a srážky se očekávají kolem 69 mm. Pokud ale budeš mít štěstí, můžeš zažít některé z nejteplejších dnů, kdy se teplota vyšplhá na 11 °C.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Dortmundu v únoru, můžete očekávat průměrnou denní teplotu okolo 6 °C a průměrnou noční teplotu kolem 0 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty okolo 12 °C. Rychlost větru se průměrně pohybuje kolem 25 km/h a srážky dosahují průměrného množství 54 mm. Doporučujeme s sebou mít dostatečně teplé oblečení a připravit se na větrné a vlhké počasí.

Počasí březen

Pokud plánujete cestovat do Dortmundu v březnu, můžete očekávat mírné jarní počasí. Běžná denní teplota dosahuje 10 °C, avšak může stoupat až na 17 °C v nejteplejších dnech měsíce. Běžná noční teplota se pohybuje kolem 2 °C. Průměrná rychlost větru je 22 km/h a srážky činí 60 mm. Nezapomeňte si tedy s sebou přibalit i oblečení pro případné srážky. Nejteplejší dny března vás přivítají teplotou až 17 °C.

Počasí duben

Pokud se chystáš navštívit Dortmund v dubnu, budeš mít možnost zažít krásné počasí. Běžná teplota přes den v dubnu je 14 °C, avšak v nejteplejších dnech se může teplota vyšplhat až na 22 °C. Teplota v noci bývá kolem 4 °C. Průměrná rychlost větru v dubnu je 17 km/h, což je méně než v předchozích měsících. Srážky v dubnu jsou také nižší a činí 48 mm. Pokud plánuješ návštěvu Dortmundu v dubnu, určitě si přibal teplejší oblečení na večery a dopolední.

Počasí květen

V květnu je v Dortmundu běžná teplota přes den 18 °C a běžná teplota přes noc 8 °C. Nejteplejší dny mohou být až 25 °C a průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 15 km/h. Srážky mohou dosáhnout až 58 mm. Pokud se chystáte do Dortmundu v květnu, připravte si oblečení podle aktuálního počasí, ohledně srážek, počítejte s deštníkem.

Počasí červen

Měsíc červen se v Dortmundu očekává s průměrnou teplotou přes dne kolem 23 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech dosahující až 31 °C. Nezapomeňte ale, že i přes sluncem zalité dny občas obracejí západní větry a ty mohou mít průměrnou rychlost až 15 km/h. Připravte se proto na srážky o celkové výšce 61 mm, které se s touto roční dobou pojí. Je vhodné si s sebou vzít dostatečné množství pitné vody a chránit se proti UV záření. Přesto však můžete očekávat krásné a slunečné dny, které Vás rozzáří a doprovodí Vás ideálně na Vaší cestě.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Dortmund v červenci, můžeš se těšit na teploty kolem 23 °C přes den a 13 °C v noci. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 31 °C. Běžná rychlost větru je 14 km/h. Můžeš očekávat průměrné srážky kolem 68 mm. Pokud si máš připravit na cestu do města Dortumund v červenci, nezapomeň si vzít s sebou lehčí oblečení a deštník na případné letní bouřky.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Dortmundu v srpnu, připravte se na mírně teplejší počasí s průměrnou teplotou přes dne kolem 23 °C a průměrnou rychlostí větru 14 km/h. Průměrné teploty v nejteplejších dnech mohou být až 31 °C, tak si nezapomeňte vzít s sebou lehké oblečení. Srážky v srpnu jsou obvykle menší a pohybují se kolem 55 mm. Noční teploty budou průměrně kolem 13 °C, takže vzít si s sebou lehkou bundu nebo šál by neměl být problém.

Počasí září

Pokud se chystáte do Dortmundu v září, počítejte s běžnou denní teplotou kolem 19 °C a s nejvyššími teplotami okolo 27 °C, což je stále poměrně příjemné počasí na prohlídky města. Noční teploty se pohybují okolo 10°C, takže si přibalte lehčí bundu nebo svetr pro chladnější večery. Září v Dortmundu může být poměrně vlhké, s průměrnými srážkami okolo 57 mm, takže si přibalte i deštník nebo pláštěnku na odolání případným dešťovým přeháňkám. Průměrná rychlost větru je kolem 15 km/h, takže se nejspíše nebudete muset potýkat s příliš silnými větry.

Počasí říjen

Pokud zvažuješ cestovat do Dortmundu v říjnu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den se pohybuje kolem 15 °C a v nejteplejších dnech může být až 23 °C. Noční teploty jsou nižší, běžně se pohybují kolem 7 °C. Průměrná rychlost větru v říjnu dosahuje 18 km/h a srážky se pohybují okolo 59 mm. Měj to na paměti při balení svých věcí!

Počasí listopad

Listopad v Dortmundu bývá chladný a větrný. Běžná denní teplota se pohybuje okolo 9 °C, ale v nejteplejších dnech může stoupat až na 16 °C (průměrná teplota). Během noci klesá teplota na 3 °C (běžná teplota přes noc). Průměrná rychlost větru je 20 km/h (průměrná rychlost větru) a srážky mohou dosáhnout 58 mm (srážky). Proto se při balení do kufru určitě nezapomeňte připravit na chladnější počasí a na dešťovou období.

Počasí prosinec

Prosinec v Dortmundu je celkově velmi chladný a vlhký měsíc. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 5 °C, ale v nejteplejší dny může dosáhnout až 11 °C. Nightlife milovníci by se měli připravit na nocni teploty kolem 1 °C. Větrné podmínky jsou také náročné s průměrnou rychlostí 24 km/h. Pokud se chystáš do Dortmundu v prosinci, nezapomeň si vzít pevné boty a teplé oblečení, protože průměrné srážky se pohybují kolem 74 mm.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Dortmundu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Pokud chcete získat více podrobností, jako je východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek a získáte další informace.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do průmyslového Dortmundu v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
5 °C 0 °C
Únor
6 °C 0 °C
Březen
10 °C 2 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
18 °C 8 °C
Červen
20 °C 10 °C
Červenec
23 °C 13 °C
Srpen
23 °C 13 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
15 °C 7 °C
Listopad
9 °C 3 °C
Prosinec
5 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Dortmund

Pokud se chystáte navštívit Dortmund, nejlepší období pro návštěvu je bezesporu květen a červenec. V těchto měsících se můžete těšit na příjemné teploty, které se pohybují mezi 18 až 23 stupni Celsia přes den a 8 až 13 stupni Celsia v noci. Průměrná rychlost větru se také snižuje na 14 až 15 km/h. Srážky jsou v květnu a červenci srovnatelné s ostatními měsíci, s průměrným množstvím 58 až 68 mm, avšak tyto srážky jsou rozložené na více dní než v ostatních měsících, takže máte větší šanci na slunečné dny.

Jaké je počasí v destinaci Dortmund během léta?

Pokud se chystáte navštívit německé město Dortmund v letních měsících, můžete se těšit na teplé počasí. Během června a července běžná teplota přes den se pohybuje kolem 23 °C, což vám umožní vychutnat si venkovní aktivity jako procházky městem nebo návštěvu parků. Průměrná teplota v nejteplejších dnech v červenci dosahuje 31 °C. Během srpna se běžná teplota pohybuje kolem 23 °C stejně jako v červenci a nejteplejší průměrné teploty se zde přes den vyskytují. Počítejte s moučnou uličkou jako vyskytujícím se problémem. Během letních měsíců srážky jsou mírné a průměrně se pohybují kolem 60-68 mm. Vždy si ovšem zkontrolujte předpověď počasí před plánovanou návštěvou.

Jaké je počasí v destinaci Dortmund během zimy?

Pokud plánuješ cestu do německého města Dortmund v zimních měsících, měj na paměti, že počasí zde bývá většinou chladné a nevlídné. Průměrná teplota v lednu je pouze 5 °C a teploty v noci klesají až k bodu mrazu. Rovněž rychlost větru je poměrně vysoká, dosahuje průměrně 26 km/h. Pokud se rozhodneš do Dortmundu vyrazit v prosinci, srážkové úhrny dosahují vysokých 74 mm. Během zimy se občas může vyskytnout i sněhová nadílka. Proto nezapomeň přibalit teplé oblečení.

Jaké jsou běžné teploty v Dortmundu v průběhu roku?

V lednu bývá běžná teplota přes den 5 °C a v červenci se běžně teploty pohybují kolem 23-23 °C. V průběhu roku se teploty postupně zvyšují a nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen.

Jaké jsou průměrné srážky v Dortmundu?

Průměrné srážky se v průběhu roku pohybují kolem 50-70 mm, přičemž nejméně srážek bývá v dubnu. Nejvodnatějšími měsíci jsou prosinec a únor.

Jaké jsou běžné rychlosti větru v Dortmundu?

V průběhu roku se běžně rychlosti větru pohybují mezi 14-26 km/h. Největrnější měsíc je leden, kdy průměrná rychlost větru dosahuje až 26 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz