Počasí Aarhus - všechny informace

Plánujete cestu do Aarhusu? Přečtěte si náš průvodce po typickém počasí. Upravte si svoje balení a vychutnejte si bezproblémovou dovolenou.

Počasí Aarhus

Hledáte-li zimní nebo letní cestování, město Aarhus v Dánsku může být skvělou volbou. Nicméně, aby byl váš pobyt plnohodnotný, je důležité mít více informací o místním počasí. V tomto článku se podíváme na průměrné teploty během roku, srážky a rychlost větru v Aarhusu, abyste mohli své cesty naplánovat lépe.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte na cestu do dánského města Aarhus, měli byste být připraveni na různorodé počasí během celého roku. Nejvyšší teploty lze očekávat v červnu a červenci, kdy průměrné teploty dosahují až 27 °C přes den a 18 °C přes noc. Na druhou stranu, v lednu se normální teploty přes den pohybují okolo 3 °C a průměrná rychlost větru může dosáhnout až 30 km/h. Celkově průměrný počet srážek pro město Aarhus se pohybuje kolem 50 mm v lednu a 60 mm v červnu a červenci. Během období od dubna do září lze očekávat mírnější podmínky s průměrnými teplotami přes den okolo 17-21 °C. Je tedy důležité být připraven a dostatečně vybaven pro různé klimatické podmínky při návštěvě města Aarhus.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Aarhus? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Leden je v Aarhusu chladný a vlhký měsíc s průměrnou teplotou přes den kolem 3 °C a přes noc blízko bodu mrazu, 0 °C. Průměrná rychlost větru je 30 km/h a srážky dosahují 50 mm. Ve nejteplejších dnech ale může být až 8 °C. Doporučujeme si vzít teplé oblečení a deštník.

Počasí únor

Pokud plánujete návštěvu města Aarhus v únoru, berte v úvahu, že průměrná teplota má hodnotu 4 °C a průměrná rychlost větru je 29 km/h. Běžná teplota přes den dosahuje 4 °C, zatímco v noci klesne až na -1 °C. Celkově se očekává menší množství srážek, jen 38 mm. Pokud se tedy chystáte do Aarhusu v únoru, připravte si dostatečně teplé oblečení a počítejte s větrnými podmínkami. Nezapomeňte se také připravit na možnost sněhových přeháněk.

Počasí březen

Březen je v Aarhusu poměrně mírným měsícem s běžnou teplotou přes den okolo 7 °C. V nejteplejších dnech se ale může vyšplhat až na 14 °C. Běžná teplota přes noc dosahuje přibližně 0 °C. Průměrná rychlost větru se snižuje na 26 km/h a srážky zůstávají přibližně na stejné úrovni jako v únoru, tedy 38 mm. Pokud tedy cestujete do Aarhusu v březnu, připravte se na mírné a deštivé počasí s možností oblečení do tepelných vrstev.

Počasí duben

Pokud plánujete návštěvu města Aarhus v dubnu, můžete očekávat teploty mezi 12°C a 19°C během nejteplejších dnů. Běžná teplota přes den činí 12°C a běžná teplota přes noc 3°C. Rychlost větru průměrně dosahuje 21 km/h a srážky činí přibližně 35 mm. Vzhledem k příjemnému jarnímu počasí, je to ideální doba pro procházku krásnými místy města Aarhus a prozkoumání turistických atrakcí.

Počasí květen

Květen v Aarhusu nabízí příjemné teploty. Běžná teplota přes den dosahuje 16 °C, zatímco v nejteplejších dnech příjemných 23 °C. Běžná teplota přes noc se zvyšuje na 6 °C. Rychlost větru je mírná s průměrem 19 km/h. Srážky dosahují v průměru 47 mm, takže připravte si deštník na případné deštivé dny.

Počasí červen

Červen je v Aarhusu nejteplejším měsícem v roce s běžnou teplotou přes noci až 18 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 25 °C. Nicméně, průměrná teplota přes den je pouze 18 °C, tudíž se může stát, že budete potřebovat lehčí oblečení během dne a teplejší oblečení v noci. Rychlost větru zůstává stabilní celý rok kolem 19 km/h. Počítejte s 61 mm srážek v celém měsíci, včetně možnosti bouřek a deště. Připravte si tedy sluneční brýle a deštník, aby vám červen v Aarhusu propadl naplno.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Aarhus v červenci, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 21 °C a běžnou teplotu přes noc okolo 11 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 27 °C, což je ideální počasí pro procházky po městě. Rychlost větru v průměru dosahuje 18 km/h a srážky se pohybují kolem 60 mm. Proto si nezapomeň sbalit lehčí oblečení a sluneční brýle, abys mohl v klidu užít svou návštěvu Aarhusu v červenci.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Aarhusu v srpnu, můžete se těšit na průměrnou teplotu přes den 21 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 27 °C. Teploty se v noci pohybují kolem 12 °C, takže byste měli zvážit, zda potřebujete více vrstev oblečení. Průměrná rychlost větru je 19 km/h, což by nemělo být příliš rušivé. Pokud jde o srážky, očekávejte 55 mm srážek během měsíce. Pamatujte si však, že počasí může být velmi proměnlivé, a tak je vždy dobré být připraven na neočekávané změny.

Počasí září

Pokud se plánuješ v září vydat do Aarhusu, můžeš očekávat stabilní počasí s průměrnou teplotou přes den okolo 17°C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech okolo 22°C. Teplota přes noc se bude pohybovat kolem 9°C. Průměrná rychlost větru dosahuje 22 km/h, což je o něco více než v létě. Celková srážková aktivita je s 50 mm dostatečná, takže se připrav na různé klimatické podmínky během svého pobytu v tomto nádherném dánském městě.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestování do Aarhusu v říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je 13°C a běžná teplota přes noc 7°C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 19°C. Průměrná rychlost větru v říjnu je 24 km/h a srážky dosahují až 55 mm. Proto je důležité si s sebou vzít teplejší oblečení a nezapomenout na deštník. Pro užívání krásného podzimního prostředí můžete využít mnoho parků a historických památek, jako například nejstaršího kostela v Dánsku - Vor Frelsers Kirke.

Počasí listopad

V listopadu bude v Aarhusu průměrná denní teplota kolem 8 °C, běžné teploty v nejteplejších dnech budou okolo 13 °C. Noční teploty se pohybovat kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru bude 26 km/h a srážky dosáhnou 46 mm. Nezapomeň si na cesty přibalit dostatečné množství teplého oblečení, neboť počasí v Aarhusu v listopadu bývá chladné.

Počasí prosinec

V prosinci v Aarhusu se očekává běžná teplota přes den 4 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech 9 °C, zatímco běžná teplota přes noc se bude pohybovat kolem 1 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci by se měla pohybovat kolem 28 km/h, takže oblečte si něco teplejšího, abyste se udrželi v teple. Srážky by se měly pohybovat kolem 51 mm, takže nezapomeňte si vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, pokud plánujete být venku.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Aarhusu, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek.
Aarhus Předpověď počasí
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do krásného Aarhusu v Dánsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C 0 °C
Únor
4 °C -1 °C
Březen
7 °C 0 °C
Duben
12 °C 3 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
18 °C 8 °C
Červenec
21 °C 11 °C
Srpen
21 °C 12 °C
Září
17 °C 9 °C
Říjen
13 °C 7 °C
Listopad
8 °C 3 °C
Prosinec
4 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Aarhus

Pokud plánujete návštěvu Aarhusu, nejlepší období je od dubna do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky relativně nízké. Průměrné teploty během těchto měsíců se pohybují od 12 °C v dubnu až po 21 °C v srpnu a červenci. Je však dobré mít na paměti, že i v letních měsících může být vítr poměrně silný a dosahovat průměrné rychlosti až 19 km/h. Pro milovníky chladnějšího počasí a klidnějšího turistického ruchu může být vhodnou volbou období od října do března. V těchto měsících však musíte být připraveni na chladnější teploty a větší množství srážek, které mohou dosahovat až 61 mm v červnu.

Jaké je počasí v destinaci Aarhus během léta?

Na návštěvu Aarhusu během léta se můžete těšit na teploty mezi 21 a 25 °C ve dne a mezi 11 a 18 °C v noci. V červnu a červenci může být srážek v průměru až 60 mm, zatímco v srpnu se snižují na 55 mm. Průměrná rychlost větru se v létě pohybuje kolem 19-19 km/h, takže byste mohli očekávat mírný vánek. Pamatujte si, že nejteplejší dny jsou v červnu a červenci, kdy se teplota může vyšplhat až na 27 °C, zatímco v srpnu se snižují na 21 °C. Proto si přibalte s sebou v létě lehké oblečení, ale nezapomeňte ani na něco teplejšího pro večerní procházky.

Jaké je počasí v destinaci Aarhus během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Aarhus během zimy, můžete očekávat poměrně chladné počasí. Běžná teplota přes den se v lednu pohybuje kolem 3 °C a v únoru o něco výše, kolem 4 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se v lednu a únoru pohybuje okolo 8-9 °C. Běžná teplota přes noc v lednu je 0 °C, v únoru pak -1 °C. Rychlost větru se v obou měsících pohybuje kolem 30 km/h. Tyto údaje je dobré mít na paměti, pokud cestujete do Aarhusu v zimě, abyste se mohli vhodně obléknout a připravit se na chladné počasí.

Jaká je teplota moře v Aarhus

Během zimy v Aarhusu můžete očekávat chladné a větrné počasí s průměrnou teplotou kolem 3 °C během dne a 0 °C v noci v lednu. Průměrná rychlost větru v lednu je 30 km/h a srážky dosahují 50 mm. V únoru a březnu se teploty mírně zvyšují, ale stále můžete očekávat chladné a deštivé počasí s průměrnou teplotou kolem 4-7 °C během dne. Pokud cestujete do Aarhusu během zimy, mějte na paměti, že teplé oblečení a deštník jsou nezbytností.

Jaké jsou běžné teploty v Aarhus během ledna a únoru?

Průměrná teplota během ledna přes den je 3 °C a během února 4 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech ledna je 8 °C a v nejteplejších dnech února 9 °C. Průměrná teplota během ledna přes noc je 0 °C a během února -1 °C.

Jaká je průměrná rychlost větru v Aarhus?

Průměrná rychlost větru v Aarhus během ledna je 30 km/h a během února 29 km/h. Nejmenší průměrná rychlost větru je v červenci a srpnu (18-19 km/h), největší pak v listopadu (26 km/h).

Kolik srážek spadne v Aarhus průměrně v dubnu a květnu?

Průměrný počet srážek v Aarhus během dubna je 35 mm a během května 47 mm. Nejvíce srážek spadne v červnu (61 mm) a nejméně v únoru (38 mm).
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz