Akaba

Prodloužený víkend Akaba

Plánujete prodloužený víkend do destinace Akaba? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Akaba

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Akaba na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Sharif Hussein Bin Ali, Aqaba Marine Park, Aqaba Castle a mnoho dalších. Akaba se nachází ve Jordánsku přibližně 4h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Akaba je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
JordánskoJordánsko

Rychlý přehled

Stát

Jordánsko

Letiště

1 letiště (AQJ)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Akaba - 8 míst co vidět .

 • Sharif Hussein Bin Ali
   

  Sharif Hussein Bin Ali

  Aqaba Museum je fascinující muzeum v Aqabě, které momentálně prochází renovací. Dříve sloužilo jako domov předka současného krále Abdullah II. V muzeu můžete vidět sbírku mincí, keramiky a islámských kamenných tablet z 8. století. Pro ty, kteří cestovali King's Highway, je zajímavým artefaktem kamenný milník z Trajanovy silnice, římské verze této slavné cesty. Datum znovuotevření muzea zatím není známo.

 • googleusercontent.com
   

  Aqaba Marine Park

  Aqaba Marine Park je jedním z nejlepších míst pro potápění v Jordánsku. Park nabízí nádherné korálové útesy a pestrou paletu mořských živočichů, jako jsou různé druhy ryb, rejnoci a krabi. Kromě potápění můžete v parku také vyzkoušet šnorchlování nebo si užít den na pláži. Aqaba Marine Park je skvělým místem pro milovníky přírody a vodních aktivit.

 • Aqaba Castle
   

  Aqaba Castle

  Aqaba Castle Hotel Apartments, chalets, boats and diving trips je skvělým místem k pobytu v Aqabě. Nabízí restauraci, fitnes centrum, bar a společenskou místnost. Hosté se mohou těšit na vodní park, hamam a večerní zábavu. Každé ráno je k dispozici kontinentální snídaně. Personál recepce je k dispozici non-stop a rád vám pomůže s prádlem, půjčením lyžařského vybavení nebo jízdním kolem. K dispozici jsou také masáže. Okolní prostředí nabízí mnoho aktivit, jako jsou turistika, lyžování nebo šnorchlování. Royal Yacht Club je vzdálen 1,5 km a Tala Bay Aqaba 15 km. Nejbližší letiště King Hussein International je vzdáleno 11 km.

 • Coral Beach Nature Reserve
   

  Coral Beach Nature Reserve

  Rezervace přírodního korálového útesu Coral Beach v Aqabě je rájem pro milovníky potápění. S více než 100 druhy kamenného korálu a 650 druhy ryb nabízí tento korálový útes vynikající zážitek pod vodou. Je to skvělé místo pro pozorování mořského života, který je zde v hojném množství.

 • wikimedia.org
   

  Coral World Underwater Observatory

  Coral World Underwater Observatory v Eilatu je největší veřejnou akváriovou expozicí v Izraeli. Založen byl v roce 1974 a je prvním svého druhu. Tento park a akvárium hostí více než 800 druhů a nachází se na jihu přírodní rezervace Coral Beach v Eilatu. Je to skvělé místo pro milovníky podmořského světa, kteří se mohou těšit na fascinující pohled na mnoho druhů mořských živočichů.

Počasí Akaba

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Akaba

K cestě do destinace Akaba lze využít 1 letiště.

Akaba - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 25 hodinami
Nosy Be
🌴 Dovolená
💣 17 990 Kč
londyn
✨ Víkendovka
🤩 1 231 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz