Akaba

Akaba průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Akaba

Akaba je nejjižněji položeným městem v Jordánsku, které leží na pobřeží Rudého moře. Příjemnné teploty tu jsou téměř po celý rok. Průzračně čisté moře disponuje barevným podmořským životem. Kromě toho je Akaba také rušným přístavním městem a hraničním bodem pro vstup do Sáudské Arábie.

JordánskoJordánsko

Co vidět

Sharif Hussein Bin Ali
 

Sharif Hussein Bin Ali

Aqaba Museum je fascinující muzeum v Aqabě, které momentálně prochází renovací. Dříve sloužilo jako domov předka současného krále Abdullah II. V muzeu můžete vidět sbírku mincí, keramiky a islámských kamenných tablet z 8. století. Pro ty, kteří cestovali King's Highway, je zajímavým artefaktem kamenný milník z Trajanovy silnice, římské verze této slavné cesty. Datum znovuotevření muzea zatím není známo.

googleusercontent.com
 

Aqaba Marine Park

Aqaba Marine Park je jedním z nejlepších míst pro potápění v Jordánsku. Park nabízí nádherné korálové útesy a pestrou paletu mořských živočichů, jako jsou různé druhy ryb, rejnoci a krabi. Kromě potápění můžete v parku také vyzkoušet šnorchlování nebo si užít den na pláži. Aqaba Marine Park je skvělým místem pro milovníky přírody a vodních aktivit.

Aqaba Castle
 

Aqaba Castle

Aqaba Castle Hotel Apartments, chalets, boats and diving trips je skvělým místem k pobytu v Aqabě. Nabízí restauraci, fitnes centrum, bar a společenskou místnost. Hosté se mohou těšit na vodní park, hamam a večerní zábavu. Každé ráno je k dispozici kontinentální snídaně. Personál recepce je k dispozici non-stop a rád vám pomůže s prádlem, půjčením lyžařského vybavení nebo jízdním kolem. K dispozici jsou také masáže. Okolní prostředí nabízí mnoho aktivit, jako jsou turistika, lyžování nebo šnorchlování. Royal Yacht Club je vzdálen 1,5 km a Tala Bay Aqaba 15 km. Nejbližší letiště King Hussein International je vzdáleno 11 km.

Coral Beach Nature Reserve
 

Coral Beach Nature Reserve

Rezervace přírodního korálového útesu Coral Beach v Aqabě je rájem pro milovníky potápění. S více než 100 druhy kamenného korálu a 650 druhy ryb nabízí tento korálový útes vynikající zážitek pod vodou. Je to skvělé místo pro pozorování mořského života, který je zde v hojném množství.

wikimedia.org
 

Coral World Underwater Observatory

Coral World Underwater Observatory v Eilatu je největší veřejnou akváriovou expozicí v Izraeli. Založen byl v roce 1974 a je prvním svého druhu. Tento park a akvárium hostí více než 800 druhů a nachází se na jihu přírodní rezervace Coral Beach v Eilatu. Je to skvělé místo pro milovníky podmořského světa, kteří se mohou těšit na fascinující pohled na mnoho druhů mořských živočichů.

Dolphin Reef
 

Dolphin Reef

Dolphin Reef Dolphin Reef je obloukovitý mořský park, kde se delfíni s ploutvemi na západ svobody volně pohybují v Rudém moři u města Eilat v jižním Izraeli. Tento park je jednou z největších turistických atrakcí v této oblasti. Můžete zde pozorovat delfíny a dokonce s nimi plavat. Tento zážitek je nezapomenutelný a určitě stojí za to navštívit Dolphin Reef.

Akaba - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2862 km
Nejbližší letiště AQJ
8 km od centra
Přímý let
~ 3h 52min
Jordánsko Jordánsko
Časový posun proti ČR
+2h
Obsluhující letiště
AQJ
Akaba
AkabaSharif Hussein Bin Aligoogleusercontent.comAqaba CastleCoral Beach Nature Reservewikimedia.orgDolphin ReefCoral Garden Diving CenterBotanical Garden Of Eilat

Počasí jaro

Březen
Max: 27 °C
Min: 11 °C
Duben
Max: 32 °C
Min: 14 °C
Květen
Max: 36 °C
Min: 18 °C

Počasí léto

Červen
Max: 39 °C
Min: 20 °C
Červenec
Max: 40 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 40 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 38 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 34 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 28 °C
Min: 13 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 23 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 21 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 23 °C
Min: 8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 3 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz