Káhira - Al Azhar Mosque Interior

Káhira průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Káhira

Káhira, hlavní město Egypta, očaruje svou bohatou historií a fascinující atmosférou. Prozkoumejte impozantní Gízské pyramidy, tajemnou Sfingu a starodávné artefakty v Egyptském muzeu. Při procházce starobylým trhem Khan el-Khalili zažijete kouzlo orientálního bazaru. Relaxujte na Nílu, poslouchejte příběhy o dávných faraónech a užijte si fascinující výhled na město plné kontrastů. Navštivte mešitu Muhammad Ali a objevte kouzlo Káhiry, města, které nikdy nespí.

Afrika
EgyptEgypt

Co vidět

Al-Azhar Park
 

Al-Azhar Park

Al-Azhar Park je skvělým místem pro relaxaci v Káhiře. Park nabízí nádherné výhledy na město, stejně jako možnost procházet se po zelených plochách a užít si klid od rušného městského života. V parku se nachází také kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Prozkoumejte tuto oázu v centru Káhiry a užijte si odpočinek od městského shonu.

Cairo Tower
 

Cairo Tower

Vystoupejte na vrchol věže Káhirského města a užijte si nádherný panoramatický výhled na celé město. Věž byla postavena v roce 1961 a dosahuje výšky 187 metrů. Interiér věže je elegantní a moderní. Pro milovníky kávy je zde kavárna, kde si můžete vychutnat šálek čerstvé kávy. Navštivte tuto atrakci a nechte se okouzlit krásou Káhirského města.

Khan el-Khalili
 

Khan el-Khalili

Khan el-Khalili je nejstarší trh v Káhiře a jedno z nejvýznamnějších míst pro nákupy. Nabízí širokou škálu suvenýrů, včetně tradičních egyptských výrobků a koření. Ulice jsou plné života a barev, a to i v noci, kdy se zde konají různé akce a vystoupení. Navštivte Khan el-Khalili a prožijte autentický egyptský zážitek!

Tahrir Square
 

Tahrir Square

Tahrir Square je ikonické místo v Káhiře, které hrálo důležitou roli v egyptské revoluci v roce 2011. Nyní je to oblíbené místo pro setkávání a poznávání místní kultury. Na náměstí se nachází památník, který připomíná události z roku 2011. Tahrir Square je nejlepší navštívit v noci, kdy je osvětlené a plné života. Přijďte a ochutnejte místní kuchyni, poslechněte si tradiční hudbu a užijte si atmosféru tohoto historického místa.

The Coptic Museum
 

The Coptic Museum

Koptské muzeum v Káhiře je jedinečnou příležitostí pro návštěvníky, kteří chtějí poznat více o koptské kultuře a historii. Toto muzeum obsahuje největší sbírku koptských uměleckých děl na světě, včetně fresky ze 4. století a křesťanských relikvií. Prozkoumejte jedinečnou historii této starobylé kultury v srdci Káhiry.

The National Museum of Egyptian Civilization
 

The National Museum of Egyptian Civilization

Prozkoumejte fascinující svět starověké egyptské civilizace v Národním muzeu egyptské civilizace v Káhiře. Muzeum nabízí rozsáhlé sbírky artefaktů, včetně starověkých soch, keramiky, náboženských předmětů a mnoho dalšího. Navštivte toto muzeum a objevte tajemství jedné z nejstarších civilizací na světě.

Káhira - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2634 km
Nejbližší letiště CAI
18 km od centra
Přímý let
~ 3h 35min
Egypt Egypt
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
CAI
Káhira - Al Azhar Mosque Interior
Káhira - Al Azhar Mosque InteriorAl-Azhar ParkCairo TowerKhan el-KhaliliTahrir SquareThe Coptic MuseumThe National Museum of Egyptian CivilizationMosque of Ibn TulunAbdeen Palace MuseumGayer-Anderson MuseumCairo, Egypt - December 24, 2017:  Mihrab of Manial Palace mosque decorated with intricate golden patterns on carved wood, muqarnas in arch, bright blue tiles inside of niche, on December 24 in CairoAl-Hakim MosqueEgyptian Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 26 °C
Min: 10 °C
Duben
Max: 31 °C
Min: 13 °C
Květen
Max: 35 °C
Min: 16 °C

Počasí léto

Červen
Max: 37 °C
Min: 19 °C
Červenec
Max: 38 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 38 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 36 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 32 °C
Min: 17 °C
Listopad
Max: 27 °C
Min: 14 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 22 °C
Min: 10 °C
Leden
Max: 21 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 22 °C
Min: 8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 5 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz