Asijút - Skull of Khety 1950bc Asyut

Asijút průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Asijút

Asijút, známý také jako Asyut, je malebné město v Egyptě, které každoročně láká tisíce návštěvníků. Nachází se na západním břehu řeky Nil, která přidává k jeho malebné atmosféře. Vyznačuje se bohatou historií a návštěvníci zde mohou navštívit hrobku Meir z dob faraonů, klášter Monastery of the Virgin Mary a chrám Řecké říše ve městě Al-Muallaqah. Procházka po nábřeží Nilu či nákupy na místních trzích dodají Vaší návštěvě Asijútu nezapomenutelný zážitek.

Afrika
EgyptEgypt

Co vidět

The Holy Virgin Mary Monastery
 

The Holy Virgin Mary Monastery

Klášter Panny Marie v Asijútu je jedním z nejvýznamnějších klášterů v Egyptě. Tento klášter byl postaven v 4. století a je považován za jedno z nejstarších křesťanských svatyní. Navštivte klášter a obdivujte jeho krásné fresky a architekturu. Prohlédněte si také klášterní muzeum, kde jsou vystaveny vzácné artefakty a rukopisy. Klášter Panny Marie je jedním z nejvýznamnějších míst pro křesťanské poutníky v Egyptě.

Paradise Park in Assiut
 

Paradise Park in Assiut

Rajský park v Asijútu je ideálním místem pro pohodlné procházky a relaxaci. Park je plný zeleně a květin, což vytváří nádhernou atmosféru. Navštivte park v létě a užijte si klidné okamžiky pod stínem stromů. Vstup do parku je zdarma a je otevřený po celý rok. Navštivte Rajský park v Asijútu a užijte si krásu přírody!

Alexan Pasha Palace, Asiut
 

Alexan Pasha Palace, Asiut

Navštivte nádherný Alexan Pasha Palace v Asijútu, který byl postaven v 19. století. Tento palác je ukázkou nádherného eklektického stylu, který kombinuje prvky evropské a orientální architektury. Užijte si krásné výhledy na město a prohlédněte si bohatou sbírku uměleckých děl, které jsou v paláci vystaveny. Tento palác je skvělým místem pro milovníky historie a kultury.

ميدان أسماء الله الحسنى
 

ميدان أسماء الله الحسنى

Náměstí Jména Božího v Asijútu je místem klidu a pokoje. Toto nádherné náměstí obklopené historickými budovami a palmami je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Procházka po náměstí vás zavede do srdce města, kde můžete objevovat místní kulturu a tradice. Navštivte Náměstí Jména Božího a zažijte jedinečný zážitek v Asijútu.

Assiut Barrage
 

Assiut Barrage

Assiut Barrage je impozantní přehrada na řece Nil v Asijútu. Tato technická památka je jednou z největších v Egyptě a poskytuje významný zdroj vody pro zemědělské oblasti v okolí. Navštivte tuto historickou stavbu a obdivujte její architekturu a účel. Užijte si nádherný výhled na řeku Nil a okolní krajinu. Pro milovníky historie a techniky je Assiut Barrage nezapomenutelným zážitkem.

ميدان ام البطل بمدينة اسيوط
 

ميدان ام البطل بمدينة اسيوط

Návštěva Náměstí Matky hrdinky v Asijútu je jedinečným zážitkem. Toto krásné náměstí se nachází v srdci města a je pojmenováno po hrdince z egyptského hnutí za nezávislost. Obklopené historickými budovami a obchody, nabízí návštěvníkům autentický pohled na místní kulturu a životní styl. Určitě stojí za to navštívit a prozkoumat tuto část Asijútu.

Asijút - stručný přehled

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč

Červnové letenky na Maltu

Malta
Před 33 hodinami
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz