Luxor průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Luxor

EgyptEgypt

Co vidět

Entrance to the Luxor Temple in Egypt
 

Luxor Temple

Navštivte jednu z nejvýznamnějších památek Egypta - Luxorský chrám. Tento impozantní chrám v centru Luxoru byl postaven již před více než 3 tisíci lety a sloužil jako místo uctívání bohů. Procházejte se jeho chodbami a obdivujte nádherné sochy a reliéfy. Navštivte také Abu Haggagovu mešitu, která se nachází uvnitř chrámu. Zážitek, který si na vždy zapamatujete.

 

Colossi of Memnon

Memnonovy kolosy jsou dvě obrovské sochy faraonů Amenhotepa III. Nacházejí se v Luxoru na západním břehu Nilu. Tyto sochy stojí u vstupu do Amenhotepova chrámu a jsou největšími sochami v Egyptě. Původně byly obklopeny dalšími sochami a chrámy, ale ty už bohužel neexistují. Navštivte tyto impozantní sochy a přemýšlejte o jejich historii a významu v egyptské kultuře.

 

Valley of the Kings

Údolí králů je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Nachází se v Luxoru a je domovem hrobek mnoha egyptských faraonů, včetně Tutanchamona. Tyto hrobky jsou plné nádherných malovaných reliéfů a zdobených stěn. Prozkoumejte tuto historickou oblast a objevte tajemství starověkého Egypta.

Hatshepsut Temple
 

Mortuary Temple of Hatshepsut

Navštivte úchvatný zádušní chrám královny Hatšepsut v Luxoru, který byl postaven na počest nejslavnější egyptské panovnice. Chrám nabízí neuvěřitelné výhledy na řeku Nil a okolní hory. Projděte se po nádvořích a chodbách, obdivujte sochy a hieroglyfy, a nezapomeňte se vyfotit u slavné sochy královny. Tento chrám je skvělým zdrojem poznání o egyptské historii a kultuře.

 

Medinet Habu

Navštivte Medinet Habu, chrám faraona Ramesse III. Vstupte do tajemného světa starověkého Egypta a obdivujte jeho nádhernou architekturu. Prozkoumejte rozsáhlé komplex s množstvím chrámů, kaplí a hrobek. Medinet Habu je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Luxoru a zaslouženě se řadí mezi nejnavštěvovanější památky Egypta.

 

Valley of the Queens

Údolí královen je místem, kde jsou pohřbeny manželky faraonů a jejich děti. Nachází se na západním břehu Nilu v Luxoru. Toto údolí je plné hrobek s nádhernými freskami a reliéfy. Prozkoumejte krásu těchto hrobek a poznejte více o egyptské historii. Toto místo je určitě jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Egyptě.

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.

Poslední tipy na akční letenky

Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 24 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz