Abu Simbel - Abu Simbel Egypt

Abu Simbel průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Abu Simbel

Abu Simbel je fascinující staroegyptské město známé svými monumentálními chrámy, které byly vytesány přímo ze skály. Nachází se na jižní hranici Egypta, téměř na hranicích se Súdánem. Hlavními atrakcemi jsou Velký chrám Ramesse II. a Menší chrám královny Nefertari. Obě místa byla v roce 1968 přesunuta na vyšší polohu, aby byla chráněna před zatopením při budování Asuánské přehrady. Navštivte toto impozantní místo a vneste se do dávné historie Egypta.

Afrika
EgyptEgypt

Co vidět

Abu Simbel Temples
 

Abu Simbel Temples

Chrám Abu Simbel je jedním z nejvýznamnějších památek starověkého Egypta. Nachází se na břehu řeky Nil a byl vybudován faraonem Ramessem II. Chrám je známý svými monumentálními sochami a reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie. Navštivte tento úchvatný chrám a prohlédněte si jeho nádhernou architekturu a umělecká díla.

Abu Simbel
 

Abu Simbel

Abu Simbel je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Egyptě. Tyto monumentální chrámy jsou vytesány do skal a sloužily jako památníky faraonům Ramesse II. a jeho královské manželce Nefertari. Od roku 1979 je Abu Simbel zapsán na seznamu UNESCO. Užijte si nádherný výhled na Nil a okolní poušť, a prohlédněte si skvosty starověkého Egypta, které přežily tisíce let.

Seti Abu Simbel Lake Resort
 

Seti Abu Simbel Lake Resort

Seti Abu Simbel Lake Resort je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v nádherném prostředí. Nachází se u jezera Nasser nedaleko chrámu Ramesse II. Resort nabízí moderní pokoje s výhledem na jezero a bazén, kde si můžete odpočinout po celodenním objevování okolí. V restauraci si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Seti Abu Simbel Lake Resort je perfektním útočištěm pro ty, kteří hledají klid a krásu.

Temple of Nefertari
 

Temple of Nefertari

Chrám Nefertari je jedním z nejvýznamnějších památek v Abú Simbelu. Tento chrám byl postaven faraonem Ramzesem II. pro svou manželku Nefertari. Chrám je zdoben výjevy z egyptské mytologie a je obklopen sochami faraonů. Návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy na Nil a okolní poušť. Určitě nevynechejte tuto úchvatnou památku při návštěvě Egypta.

Palace of Culture Tourism Abu Simbel
 

Palace of Culture Tourism Abu Simbel

Palác kultury a turistiky Abu Simbel je jednou z nejvýznamnějších egyptských památek. Nachází se v blízkosti stejnojmenného chrámu a je zapsán na seznamu UNESCO. Interiér paláce zdobí fresky a reliéfy, které vypráví o historii Egypta. Navštivte tuto úchvatnou stavbu a nechte se unést atmosférou starověkého Egypta.

Abu Simbel Visitor Center
 

Abu Simbel Visitor Center

Návštěvnické centrum Abu Simbel je bránou do jedné z nejvýznamnějších historických lokalit v Egyptě. Zde se můžete dozvědět více o fascinující historii těchto monumentálních soch faraonů Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Po návštěvě centra můžete pokračovat do chrámu, který je jedním z nejkrásnějších v Egyptě, a užít si nezapomenutelné zážitky z této úchvatné historické památky.

Abu Simbel - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3425 km
Nejbližší letiště ABS
0 km od centra
Přímý let
~ 4h 34min
Egypt Egypt
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
ABS
Abu Simbel - Abu Simbel Egypt
Abu Simbel - Abu Simbel EgyptAbu Simbel TemplesAbu SimbelSeti Abu Simbel Lake ResortTemple of NefertariPalace of Culture Tourism Abu SimbelAbu Simbel Visitor CenterAbu Simple PortUnfinished obelisk

Počasí jaro

Březen
Max: 32 °C
Min: 11 °C
Duben
Max: 37 °C
Min: 15 °C
Květen
Max: 41 °C
Min: 20 °C

Počasí léto

Červen
Max: 42 °C
Min: 21 °C
Červenec
Max: 42 °C
Min: 23 °C
Srpen
Max: 42 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 41 °C
Min: 21 °C
Říjen
Max: 38 °C
Min: 17 °C
Listopad
Max: 31 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 27 °C
Min: 8 °C
Leden
Max: 26 °C
Min: 6 °C
Únor
Max: 28 °C
Min: 7 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz