Luxor - Luxor (Egypt): the Ramesseum

Prodloužený víkend Luxor

Plánujete prodloužený víkend do destinace Luxor? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Luxor

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Luxor na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Luxor Temple, Colossi of Memnon, Valley of the Kings a mnoho dalších. Luxor se nachází ve Egyptu přibližně 4h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Luxor je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
EgyptEgypt

Rychlý přehled

Stát

Egypt

Letiště

1 letiště (LXR)

Časový posun

+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Luxor - 23 míst co vidět .

 • Entrance to the Luxor Temple in Egypt
   

  Luxor Temple

  Navštivte jednu z nejvýznamnějších památek Egypta - Luxorský chrám. Tento impozantní chrám v centru Luxoru byl postaven již před více než 3 tisíci lety a sloužil jako místo uctívání bohů. Procházejte se jeho chodbami a obdivujte nádherné sochy a reliéfy. Navštivte také Abu Haggagovu mešitu, která se nachází uvnitř chrámu. Zážitek, který si na vždy zapamatujete.

 • Colossi of Memnon
   

  Colossi of Memnon

  Memnonovy kolosy jsou dvě obrovské sochy faraonů Amenhotepa III. Nacházejí se v Luxoru na západním břehu Nilu. Tyto sochy stojí u vstupu do Amenhotepova chrámu a jsou největšími sochami v Egyptě. Původně byly obklopeny dalšími sochami a chrámy, ale ty už bohužel neexistují. Navštivte tyto impozantní sochy a přemýšlejte o jejich historii a významu v egyptské kultuře.

 • Valley of the Kings
   

  Valley of the Kings

  Údolí králů je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Nachází se v Luxoru a je domovem hrobek mnoha egyptských faraonů, včetně Tutanchamona. Tyto hrobky jsou plné nádherných malovaných reliéfů a zdobených stěn. Prozkoumejte tuto historickou oblast a objevte tajemství starověkého Egypta.

 • Hatshepsut Temple
   

  Mortuary Temple of Hatshepsut

  Navštivte úchvatný zádušní chrám královny Hatšepsut v Luxoru, který byl postaven na počest nejslavnější egyptské panovnice. Chrám nabízí neuvěřitelné výhledy na řeku Nil a okolní hory. Projděte se po nádvořích a chodbách, obdivujte sochy a hieroglyfy, a nezapomeňte se vyfotit u slavné sochy královny. Tento chrám je skvělým zdrojem poznání o egyptské historii a kultuře.

 • Medinet Habu
   

  Medinet Habu

  Navštivte Medinet Habu, chrám faraona Ramesse III. Vstupte do tajemného světa starověkého Egypta a obdivujte jeho nádhernou architekturu. Prozkoumejte rozsáhlé komplex s množstvím chrámů, kaplí a hrobek. Medinet Habu je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Luxoru a zaslouženě se řadí mezi nejnavštěvovanější památky Egypta.

Počasí Luxor

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Luxor

K cestě do destinace Luxor lze využít 1 letiště.

Luxor - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 40 hodinami
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz