Tel Aviv

Tel Aviv průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tel Aviv

Tel Aviv je moderní a kosmopolitní město na pobřeží Středozemního moře, které oplývá rušným nočním životem, bohatou kulturou a atraktivními plážemi. Toto Izraelské město nabízí svým návštěvníkům vzrušující mix tradic a inovací. Procházka po promenádě vás zavede k nádherným plážím, zatímco návštěva historického přístavu Jaffa představuje okouzlující zážitek s nádechem starověku. Na své si zde přijdou i milovníci gastronomie, neboť Tel Aviv je pomyslným rájem pro foodies.

Asie
IzraelIzrael
📜 Historie
👀 Památky
🏛️ Architektura
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 540 Kč / lůžko

Co vidět

Tel Aviv Museum of Art
 

Tel Aviv Museum of Art

Telavivské muzeum umění je největším muzeem umění v Izraeli. Založeno bylo v roce 1932 v domě prvního telavivského starosty a dnes se nachází v centru Tel Avivu. Muzeum vlastní velké sbírky klasického a současného umění, zejména pak izraelského umění, a také zahradu se sochami. Kromě toho nabízí křídlo pro mládež a mnoho workshopů a vzdělávacích programů. Pro milovníky umění a kultury je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Tel Avivu.

Eretz Israel Museum, Tel Aviv
 

Eretz Israel Museum

Eretz Israel Museum v Tel Avivu je velké historické a archeologické muzeum, které se nachází v čtvrti Ramat Aviv. Založeno bylo v roce 1953 a nabízí návštěvníkům velkou sbírku archeologických, antropologických a historických artefaktů organizovaných v několika muzejních pavilonech. Každý z pavilonů je věnován jinému tématu, jako jsou sklo, keramika, mince a měď. Součástí muzea je také planetárium a expozice starověkých metod tkaní, výroby šperků a hrnčířství, mletí zrnin a pečení chleba.

Ben-Gurion House
 

Ben-Gurion House

Ben-Gurion House v Tel Avivu je historický muzeum, které sloužilo jako rodinný dům představitele předstátního sionistického hnutí a prvního obranného a premiéra Izraele Davida Ben-Guriona v letech 1931 až 1953. Po jeho smrti v roce 1973 sloužil jako další rezidence spolu s dvěma dalšími, jednou soukromou - "Ben-Gurionovou chatkou" v kibucu Sde Boker v Negevu a oficiální rezidencí premiéra Izraele během jeho několika mandátů jako hlavy vlády. Ben-Gurion House se nachází na Ben-Gurion Boulevard v severním Tel Avivu a nabízí návštěvníkům pohled do života významné historické postavy.

Palmach Museum
 

Palmach Museum

Muzeum Palmach v Tel Avivu je věnováno bojovníkům Palmachu, který byl vytvořen jako podzemní obrana před vznikem státu Izrael. Muzeum se nachází v severní části Tel Avivu a nabízí návštěvníkům multimediální zážitky. Po příchodu se stáváte "novým rekrutem" a putujete historií Palmachu, od jeho vzniku až po jeho přeměnu v Izraelské obranné síly. Muzeum je věnováno přínosu Palmachu a jeho bojovníků, kteří přispěli ke vzniku státu Izrael.

Bejt ha-Tfucot
 

Bejt ha-Tfucot

Beit Hatfutsot je muzeum v Tel Avivu, které se zaměřuje na historii a kulturu židovského národa. Nachází se na kampusu Telavivské univerzity v oblasti Ramat Aviv. Muzeum nabízí výstavy, které ukazují vývoj židovské kultury a víry až do současnosti. Cílem muzea je posílit židovskou identitu a propojit židovské lidi se svými kořeny. Beit Hatfutsot je otevřeno pro všechny návštěvníky bez ohledu na jejich náboženské přesvědčení.

Park Jarkon
 

Park Jarkon

Park Jarkon v Tel Avivu je obrovský městský park, který láká tisíce návštěvníků každý týden. Park je pojmenován po řece Jarkon, která jím protéká. Kromě sportovních zařízení a botanických zahrad, park nabízí také vodní park, venkovní koncertní kina a umělá jezera. Mnoho hudebních celebrit, včetně Paula McCartneyho, Madonny a Michaela Jacksona, zde již koncertovalo. Park hostí také mnoho místních každoročních událostí, jako je festival City Taste a představení Izraelské filharmonie.

Tel Aviv - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2612 km
Nejbližší letiště TLV
12 km od centra
Přímý let
~ 3h 33min
Izrael Izrael
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
TLV
Tel Aviv
Tel AvivTel Aviv Museum of ArtEretz Israel Museum, Tel AvivBen-Gurion HousePalmach MuseumBejt ha-TfucotPark JarkonJaffská hodinová věžOld Tel Aviv Port AreaHabima SquareRabin SquareKarmelský trhBauhaus Center Tel Aviv

Počasí jaro

Březen
Max: 22 °C
Min: 10 °C
Duben
Max: 27 °C
Min: 13 °C
Květen
Max: 31 °C
Min: 16 °C

Počasí léto

Červen
Max: 33 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 20 °C
Srpen
Max: 35 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 33 °C
Min: 21 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 25 °C
Min: 14 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Leden
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Proč navštívit?
📜 Historie
👀 Památky
🏛️ Architektura
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 4 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz