pohled na Larnacu

Průvodce Larnakou

Co vidět v Larnace. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Larnaka

Kypr je krásný ostrov s mnoha nádhernými plážemi např. pláž Nissi a pohořím Troodos, kde leží nejvyšší hora Kypru – Olympos. Mezi památky na Kypru, které stojí za návštěvu jsou hrady, např. Limassolský hrad ze 13. století, kláštěry a vinice. V bývalém hlavním městě Paphos najdete také proslulé Královské hrobky – komplex katakomb z helenistického období.

Evropa
KyprKypr
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 100 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Larnace

Larnaca Fort & Medieval Museum
 

Larnaca Fort & Medieval Museum

Pevnost Larnaca je historickou památkou na jižním pobřeží Kypru. Byla postavena k obraně před útoky nepřátel v přístavním městě Larnaka. Později sloužila jako vězení a muzeum. Její vznik sahá až do 12. století, kdy Byzantci postavili malou pevnost u přístavu. Pevnost je důležitou součástí historie Kypru a stojí za návštěvu při objevování této krásné země.

Akvadukt Kamares
 

Akvadukt Kamares

Akvadukt Kamares, známý také jako Bekir Pasha Aqueduct, se nachází nedaleko Larnaky na Kypru. Tento vodovod byl postaven v letech 1747 až 1750 a je považován za nejvýznamnější zdroj vody na Kypru. Sestává z 75 oblouků a byl financován Ebubekir Pashou, guvernérem Kypru. Struktura byla v provozu až do roku 1939 a je považována za důležitou památku z období osmanské nadvlády na Kypru.

Kostel svatého Lazara
 

Kostel svatého Lazara

Kostel svatého Lazara (Agios Lazaros) v Larnace je nejen nejkrásnější kostel v oblasti, ale také jedním z nejstarších. Postavený v 9. století a později přestavěn v 17. století, byl kostel pojmenován po Lazaru z Betánie, kterého Ježíš vzkřísil z mrtvých. Podle pravoslavné tradice se Lazar po vzkříšení musel ukrýt na Kypru kvůli hrozbám o jeho život. Tam byl jmenován prvním biskupem Kition a po své smrti byl pohřben v kostele svatého Lazara. Uvnitř kostela se nachází relikviář s částí Lazarových ostatků a bohatě zdobený ikonostas.

Mosque of Umm Haram
 

Mosque of Umm Haram

Hala Sultan Tekke nebo mešita Umm Haram je komplex mešit poblíž Larnaky. Stavba je pojmenována po manželce společníka islámského proroka Muhammada, Umm Haram, a skládá se z mešity, mauzolea, minaretu, hřbitova a obydlí pro muže a ženy. Tento klidný komplex leží na břehu Larnackého solného jezera, které bylo důležitým místem již v prehistorické době. Hala Sultan Tekke je zapsána jako památník.

Kostel Faneromeni
 

Kostel Faneromeni

Kostel Faneromeni v Larnace je jedním z nejvýznamnějších kostelů na Kypru. Původní kostel byl postaven v 9. století a v průběhu staletí byl několikrát přestavován. Dnes se zde nachází nový kostel Panagia Faneromeni, který byl dokončen v roce 2005. Kostel je obklopen krásnými zahradami a nabízí klidné místo k odpočinku a k meditaci. Vedle kostela se nachází mramorové mauzoleum, které připomíná oběti turecké invaze v roce 1974.

Vrak lodi Zenobia
 

Vrak lodi Zenobia

Vrak lodi Zenobia je jedním z nejznámějších míst pro potápění na světě. Loď byla postavena ve Švédsku a potopila se na své první plavbě v roce 1980 poblíž Larnaky na Kypru. Nyní leží na boku v hloubce přibližně 42 metrů a nabízí fascinující pohled na zbytky lodi a její náklad. The Times ji zařadil mezi deset nejlepších potápěčských lokalit na světě.

Larnaka - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2294 km
Nejbližší letiště LCA
2 km od centra
Přímý let
~ 3h 9min
Kypr Kypr
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
LCA
pohled na Larnacu
pohled na LarnacuLarnaca Fort & Medieval MuseumAkvadukt KamaresKostel svatého LazaraMosque of Umm HaramKostel Faneromeni Vrak lodi ZenobiaMakenzie BeachLarnaka Salt LakeLarnaka MarinaKyriazis Medical Museum Emira PotteryOroklini Lake

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 24 °C
Min: 12 °C
Květen
Max: 30 °C
Min: 16 °C

Počasí léto

Červen
Max: 34 °C
Min: 20 °C
Červenec
Max: 37 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 37 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 34 °C
Min: 21 °C
Říjen
Max: 29 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 18 °C
Min: 10 °C
Leden
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Proč navštívit?
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Letiště obsluhující Larnaku

Letiště poblíž Larnaky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🔥 740 Kč
Pisa
Sardinie
Bologna
🤘 Multi-city
🤩 1 532 Kč
Ženeva
✨ Prodloužený víkend
👌 956 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
👌 777 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz