Kypr

Prodloužený víkend v Larnace

Plánujete prodloužený víkend v Larnace? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Larnace

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Larnace na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Larnaca Fort & Medieval Museum, Kamares Aqueduct, Church of Saint Lazarus a mnoho dalších. Larnaka se nachází ve Kypru přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Larnace je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
KyprKypr
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát

Kypr

Letiště

1 letiště (LCA)

Co vidět v Larnace

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 17 míst, co vidět v Larnace .

 •  

  Larnaca Fort & Medieval Museum

  Hrad Larnaca je historickou památkou na jižním pobřeží Kypru. Byl postaven k obraně před útoky nepřátel na přístavní město Larnaku. Později sloužil jako artilerie, vězení a muzeum. Jeho vznik sahá až do 12. století, kdy Byzantinci postavili malou pevnost u přístavu. Hrad je důležitou součástí historie Kypru a stojí za návštěvu při objevování této krásné země.

 •  

  Kamares Aqueduct

  Akvadukt Kamares, známý také jako Bekir Pasha Aqueduct, se nachází nedaleko Larnaky na Kypru. Tento vodovod byl postaven v letech 1747 až 1750 a je považován za nejvýznamnější zdroj vody na Kypru. Sestává z 75 oblouků a byl financován Ebubekir Pashou, tureckým guvernérem Larnaky. Struktura byla v provozu až do roku 1939 a je považována za důležitou památku z období osmanské nadvlády na Kypru.

 •  

  Church of Saint Lazarus

  Kostel svatého Lazara v Larnace je nejen nejkrásnější kostel v oblasti, ale také jedním z nejstarších. Postavený v 9. století a později přestavěn v 17. století, kostel je pojmenován po Lazaru z Betánie, kterého Ježíš vzkřísil z mrtvých. Podle pravoslavné tradice se Lazar po vzkříšení musel ukrýt na Kypru kvůli hrozbám na jeho život. Tam byl jmenován prvním biskupem Kition a po své smrti byl pohřben v kostele svatého Lazara. Uvnitř kostela se nachází relikviář s částí Lazarových ostatků a bohatě zdobený ikonostas.

 •  

  Mosque of Umm Haram

  Hala Sultan Tekke nebo mešita Umm Haram je komplex mešity a tekke na západním břehu solného jezera Larnaca v Kypru. Stavba je pojmenována po manželce společníka islámského proroka Muhammada, Umm Haram, a skládá se z mešity, mauzolea, minaretu, hřbitova a obydlí pro muže a ženy. Tento klidný komplex leží na břehu Larnackého solného jezera, které bylo důležitým místem již v prehistorické době. Hala Sultan Tekke je zapsána jako památník.

 •  

  Faneromeni Church

  Faneromeni kostel v Larnace je jedním z nejvýznamnějších kostelů na Kypru. Původní kostel byl postaven v 9. století a v průběhu staletí byl několikrát přestavován. Dnes se zde nachází nový kostel Panagia Faneromeni, který byl dokončen v roce 2005. Kostel je obklopen krásnými zahradami a nabízí klidné místo k odpočinku a k meditaci. Vedle kostela se nachází mramorový mauzoleum, který připomíná oběti turecké invaze v roce 1974.

Počasí v Larnace

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Larnaka

K cestě do destinace Larnaka lze využít 1 letiště.

Ubytování v Larnace

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 12 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz