pohled na Larnacu

Prodloužený víkend v Larnace

Plánujete prodloužený víkend v Larnace? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Larnace

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Larnace na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Larnaca Fort & Medieval Museum, Akvadukt Kamares, Kostel svatého Lazara a mnoho dalších. Larnaka se nachází ve Kypru přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Larnace je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
KyprKypr
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát
Kypr
Letiště
1 letiště (LCA)

Co vidět v Larnace

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 16 míst, co vidět v Larnace .

 • Larnaca Fort & Medieval Museum
   

  Larnaca Fort & Medieval Museum

  Pevnost Larnaca je historickou památkou na jižním pobřeží Kypru. Byla postavena k obraně před útoky nepřátel v přístavním městě Larnaka. Později sloužila jako vězení a muzeum. Její vznik sahá až do 12. století, kdy Byzantci postavili malou pevnost u přístavu. Pevnost je důležitou součástí historie Kypru a stojí za návštěvu při objevování této krásné země.

 • Akvadukt Kamares
   

  Akvadukt Kamares

  Akvadukt Kamares, známý také jako Bekir Pasha Aqueduct, se nachází nedaleko Larnaky na Kypru. Tento vodovod byl postaven v letech 1747 až 1750 a je považován za nejvýznamnější zdroj vody na Kypru. Sestává z 75 oblouků a byl financován Ebubekir Pashou, guvernérem Kypru. Struktura byla v provozu až do roku 1939 a je považována za důležitou památku z období osmanské nadvlády na Kypru.

 • Kostel svatého Lazara
   

  Kostel svatého Lazara

  Kostel svatého Lazara (Agios Lazaros) v Larnace je nejen nejkrásnější kostel v oblasti, ale také jedním z nejstarších. Postavený v 9. století a později přestavěn v 17. století, byl kostel pojmenován po Lazaru z Betánie, kterého Ježíš vzkřísil z mrtvých. Podle pravoslavné tradice se Lazar po vzkříšení musel ukrýt na Kypru kvůli hrozbám o jeho život. Tam byl jmenován prvním biskupem Kition a po své smrti byl pohřben v kostele svatého Lazara. Uvnitř kostela se nachází relikviář s částí Lazarových ostatků a bohatě zdobený ikonostas.

 • Mosque of Umm Haram
   

  Mosque of Umm Haram

  Hala Sultan Tekke nebo mešita Umm Haram je komplex mešit poblíž Larnaky. Stavba je pojmenována po manželce společníka islámského proroka Muhammada, Umm Haram, a skládá se z mešity, mauzolea, minaretu, hřbitova a obydlí pro muže a ženy. Tento klidný komplex leží na břehu Larnackého solného jezera, které bylo důležitým místem již v prehistorické době. Hala Sultan Tekke je zapsána jako památník.

 • Kostel Faneromeni
   

  Kostel Faneromeni

  Kostel Faneromeni v Larnace je jedním z nejvýznamnějších kostelů na Kypru. Původní kostel byl postaven v 9. století a v průběhu staletí byl několikrát přestavován. Dnes se zde nachází nový kostel Panagia Faneromeni, který byl dokončen v roce 2005. Kostel je obklopen krásnými zahradami a nabízí klidné místo k odpočinku a k meditaci. Vedle kostela se nachází mramorové mauzoleum, které připomíná oběti turecké invaze v roce 1974.

Počasí v Larnace

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Larnaka

K cestě do destinace Larnaka lze využít 1 letiště.

Ubytování v Larnace

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz