Hatay průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Hatay

Hatay je fascinující turecké město s bohatou historií a kulturou. Nachází se na jihu země blízko syrských hranic. Hatay těží z nádherných venkovských krajů a idylického středomořského pobřeží. Město je domovem nádherných architektonických památek, jako jsou Antakya Archäologisches Museum a slavný Chrámová rauš Daphne. Kromě toho si zdejší návštěvníci mohou užít lokální gastronomie, s rozmanitostí chutí vycházejících z tureckých a arabských tradic. Hatay je ideální destinace pro milovníky historie, kultury a přírody.

Asie
TureckoTurecko

Co vidět

Harbiye Falls
 

Harbiye Falls

Vodopád Harbiye v Hatay je krásným koutem Turecka, který stojí za návštěvu. Tento přírodní div je obklopen zelení a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Příjemnou procházku si můžete dopřát po stezce vedoucí k vodopádu, kde můžete pozorovat místní flóru a faunu. Pokud hledáte klid a odpočinek od ruchu města, Harbiye Falls jsou ideálním místem pro relaxaci a užití si krás přírody.

Hatay Archeology Museum
 

Hatay Archeology Museum

Hatay Archeology Museum je hlavním archeologickým muzeem, kde jsou vystaveny mnohé důležité místní artefakty z období starověku. Muzeum se nachází v Hatay a nabízí fascinující pohled na historii této oblasti. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho zajímavých exponátů a dozvědět se více o těchto fascinujících artefaktech. Je to skvělé místo pro milovníky historie a archeologie.

Moses Tree
 

Moses Tree

Strom Mojžíšův, také známý jako Mojžíšův keř, je oblíbenou zastávkou turistů v Hatay. Podle pověsti roste z hůlky Mojžíše a je tedy velmi starý. Tento významný strom je považován za posvátný a je důležitým místem pro místní obyvatele. Návštěvníci si mohou prohlédnout strom a okolní krajinu a užít si klidné a pohodové atmosféry.

Great Antakya Park
 

Great Antakya Park

Great Antakya Park v tureckém Hatayi nabízí krásný únik z městského shonu. Park je rozložený na ploše 400 hektarů a je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat. Navštivte zdejší jezero, kde si můžete půjčit loďku a projet se po hladině. Park je také ideálním místem pro piknik s rodinou a přáteli. Užijte si klidnou atmosféru a krásnou přírodu v Great Antakya Parku.

Antakya
 

Antakya

Antakya Archaeological Museum is a must-visit destination for history enthusiasts. The museum houses an impressive collection of artifacts from the ancient city of Antioch, including mosaics, sculptures, and coins. One of the highlights of the museum is the collection of Roman-era mosaics, which are considered to be some of the finest in the world. The museum is located in the heart of Antakya and is easily accessible from the city center. Don't miss the chance to explore this fascinating museum and learn about the rich history of Antioch.

Antakya Museum Aromatic Plants
 

Antakya Museum Aromatic Plants

Antakya Museum Aromatic Plants v Hatay je fascinující místo, které nabízí nejen krásné zahrady plné aromatických rostlin, ale také výstavy a prezentace o výrobě parfémů a léčebných bylinách. Tento muzeum je jedinečným způsobem, jak se dozvědět více o historii a výrobě vůní a léčivých rostlin. Navštivte toto místo a nechte se unést vůněmi a krásou zahrady.

Hatay - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2328 km
Nejbližší letiště HTY
20 km od centra
Přímý let
~ 3h 12min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
HTY

Počasí jaro

Březen
Max: 16 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 21 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 36 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 36 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 25 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 19 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Leden
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 13 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz