Haifa - Haifa

Haifa průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Haifa

Haifa je očarující přístavní město na severu Izraele, situované na úpatí pohoří Karmel. Toto kosmopolitní město je plné barevných zahrad, kulturních památek a bohaté historie. Prozkoumejte známé Bahá'íské zahrady s oslňujícími terasami a chrámem Báb nebo se vydejte do historické čtvrti Wadi Nisnas s jejím malebným trhem a neuvěřitelnou atmosférou. Nezapomeňte navštívit pláže a přírodní rezervaci HaBonim nebo se vydat na poutavou prohlídku Stella Maris Monastery, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na město.

Asie
IzraelIzrael

Co vidět

Bahai Garden Haifa
 

Bahai Garden Haifa

Bahai Garden Haifa je nádherná zahrada s 19 terasami, které se vine k Bahai svatyni na hoře Karmel. Geometrické květinové záhony vytvářejí úchvatné obrazce a poskytují návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Tato zahrada je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Haifě, nabízí úžasné výhledy na město a okolní krajinu. Je to ideální místo pro klidné procházky a odpočinek od ruchu města.

HAIFA, ISRAEL - DECEMBER 4,2013: INS Mivtach, retired ship on permanent display at Clandestine Immigration and Naval Museum at the bottom of Mount Carmel.; Shutterstock ID 612169475
 

Clandestine Immigration and Naval Museum

Clandestine Immigration & Naval Museum v Haifě je fascinujícím muzeem, které ukazuje historii izraelského námořnictva. Na výstavě jsou k vidění různé vyřazené lodě a využívá se zde silné video svědectví. Muzeum ukazuje odhodlání sionistického hnutí při infiltraci židovských uprchlíků z Evropy do britské blokované Palestiny v letech 1934 až 1948. Centrem expozice je přistávací plavidlo z druhé světové války, přejmenované na Af-Al-Pi-Chen (v hebrejštině "nicméně"), které přepravilo 434 uprchlíků do Palestiny v roce 1947. Muzeum spravuje ministerstvo obrany, takže je nutné mít při návštěvě pas.

Madatech
 

Madatech

Madatech je víc než jen vědecké muzeum v Haifě. Tento elegantní dům z roku 1912 je plný více než 600 exponátů, které jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní astronomické expozice, optické iluze a sál zrcadel. Budova byla původně domovem Technion–Israel Institute a její vysoké klenby a prostory jsou procházkou úžasným zážitkem. Při návštěvě v roce 1923 zde Albert Einstein zasadil palmu, která stále roste před budovou. Vnitřní nádvoří nabízí také občerstvení pro malé vědce v podobě ledových nápojů a popcornu.

Hecht Park
 

Hecht Park

Hecht Park v Haifě nabízí moderní hřiště vedle pláže s malebnými výhledy a asfaltovými cestami pro bruslení a jízdu na kole. Tento park je ideální pro rodiny s dětmi, kteří chtějí strávit den venku na čerstvém vzduchu. Navíc nabízí možnost relaxace na pláži a koupání v moři. Hecht Park je skvělým místem pro aktivní odpočinek a užití si krás přírody v Haifě.

Stella Maris Monastery
 

Stella Maris Monastery

Klášter Stella Maris v Haifě je katolický klášter pro bosé karmelitánské mnichy, nacházející se na svazích hory Karmel v Izraeli. Hlavní kostel uvnitř kláštera Stella Maris obsahuje Jeskyni Eliáše, jeskyni spojenou s biblickým prorokem Eliášem. Klášter je nádherným místem, které nabízí úchvatné výhledy na město Haifu a Středozemní moře. Navštivte toto místo a zažijte klid a pohodu, kterou nabízí klášterní prostředí.

HAIFA, ISRAEL - DECEMBER 5,2013: Statue of Archimedes in a bathtub, demonstrating principle of buoyant force. Located at Madatech, Israel's National Museum of Science, Technology, and Space.; Shutterstock ID 611544791; Your name (First / Last): Lauren Keith; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Haifa Guides app update
 

Haifa Museum of Art

Haifa Museum of Art je třetím největším muzeem umění v Izraeli a nachází se v historické budově ve čtvrti Wadi Nisnas v centru Haify. Muzeum se zaměřuje na izraelské a mezinárodní současné umění a jeho sbírka zahrnuje 7 000 exponátů, převážně současného izraelského umění. Tři výstavní prostory nabízejí směsici médií a fotografií od izraelských i zahraničních umělců. Pokud máte rádi konfrontační umělecká díla a živé debaty, tato vzdušná galerie stojí za návštěvu (a můžete pozorovat místní uměleckou komunitu, která sem chodí v hojném počtu procházet se a přemýšlet).

Haifa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2558 km
Nejbližší letiště HFA
5 km od centra
Přímý let
~ 3h 29min
Izrael Izrael
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
HFA
Haifa - Haifa
Haifa - HaifaBahai Garden HaifaHAIFA, ISRAEL - DECEMBER 4,2013: INS Mivtach, retired ship on permanent display at Clandestine Immigration and Naval Museum at the bottom of Mount Carmel.; Shutterstock ID 612169475MadatechHecht ParkStella Maris MonasteryHAIFA, ISRAEL - DECEMBER 5,2013: Statue of Archimedes in a bathtub, demonstrating principle of buoyant force. Located at Madatech, Israel's National Museum of Science, Technology, and Space.; Shutterstock ID 611544791; Your name (First / Last): Lauren Keith; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Haifa Guides app updateNational Maritime MuseumBaha’i GardensIzraelské národní muzeum vědyNesher ParkLouis PromenadeThe Viewing Balcony

Počasí jaro

Březen
Max: 21 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 26 °C
Min: 12 °C
Květen
Max: 30 °C
Min: 15 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 34 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 32 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 29 °C
Min: 17 °C
Listopad
Max: 25 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Únor
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 4 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz