Ammán

Ammán průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ammán

Ammán je hlavním městem Jordánska. Jedná se o vstupní bránu k poznávání krás Jordánska. Mezi nejznámější patří skalní město Petra, pouštní rezervace Wadi Rum nebo Mrtvé moře. Dále se můžete vydat do přírodní rezervace Dana, na horu Nebo a k Rudému moři do Aqaby.

JordánskoJordánsko

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 400 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 550 Kč / lůžko

Co vidět

 

Rainbow Street

Rainbow Street v Ammánu je trendy ulice, kterou byste neměli přehlédnout. Nachází se v historické části města a nabízí mnoho možností, jak si užít místní kulturu. Můžete si zde prohlédnout významné historické památky, jako například dům al-Mufti, kde žil král Talal, nebo dům bývalého premiéra Zaida ibn Shakera. V ulici najdete také mnoho obchodů a galerií, kde si můžete nakoupit suvenýry a umělecké předměty. V noci se zde můžete vydat do jedné z mnoha restaurací nebo kaváren, nebo si vychutnat skvělé zmrzliny. Rainbow Street je kombinací minulosti a současnosti, a je také blízko dalším zajímavým místům v Ammánu.

 

Royal Automobile Museum

Muzeum královských automobilů v Ammánu nabízí jedinečnou sbírku automobilů a motorek z osobní sbírky krále Husajna I. z Jordánska. Vystavené vozy vám umožní cestu časem a nahlédnutí do historie královské rodiny. Muzeum bylo otevřeno v roce 2003 králem Abdullahem II., synem krále Husajna. Kromě krásných vozů je zde možné vidět i historické fotografie a získat zajímavé informace o Hashemitských králích. Muzeum stojí za návštěvu pro všechny, kteří mají zájem o automobily i pro ty, kteří se zajímají o historii Jordánska.

 

King Abdullah I Mosque

Mešita krále Abdulláha I. v Ammánu je jednou z největších mešit v Jordánsku. Postavena byla v 80. letech minulého století a má klasický islámský architektonický design. Mešita může pojmout až 3 000 muslimů, s menší oddělenou částí pro ženy a královskou částí. Je to národní místo modlitby Jordánska a je zasvěcena králi Abdulláhovi I. Pokud navštívíte Ammán, tato mešita je určitě stojí za návštěvu. Uvnitř je klid a pohoda, zatímco venku se pyšní impozantní modrou kupolí s osvětlenými věžemi v noci.

 

Darat al Funun

Darat al Funun Darat al Funun je oázou klidu a umění s výhledem na staré město Amman. Muzeum je známé jako "domov umění a umělců z arabského světa". Hostí stálé i přechodné výstavy, filmy, přednášky, experimentální projekty a workshopy. Darat al Funun kombinuje architektonickou historii s bohatým kulturním dědictvím Jordánska a jeho okolí. Umění samotné je umístěno v šesti zrekonstruovaných historických budovách, které sousedí s archeologickým nalezištěm v zahradách. V dolní části najdete římské ruiny a zbytky byzantského kostela z 6. století. Na horní úrovni si můžete užít výhled na centrum Ammanu. V zahradách najdete sochy, malby, kresby a audiovizuální umění. Pokud hledáte klid, projděte se zahradami Darat al Funun nebo strávte čas prohlížením knih v umělecké knihovně.

 

Jordan National Gallery of Fine Arts

Jordan National Gallery of Fine Arts je domovem současného umění. Galerie byla založena v roce 1980 a nyní má více než 2 800 uměleckých děl. Velká část uměleckých děl pochází z Afriky a Asie, včetně více než 1 000 umělců z více než 50 zemí. Muzeum má také projekt Touring Museum, který umožňuje umění dostat do škol a dalších míst po celé zemi. Jordan National Gallery of Fine Arts je krásné a klidné místo, kde si můžete odpočinout od ruchu Ammanu. Navštivte kavárnu a užijte si výhled na mešitu krále Abdullaha.

 

Amman Citadel

Amman Citadel je nejvyšší kopec v Ammánu s výškou 850 metrů nad mořem. Tento historický komplex byl původně pevností a tržištěm a později sloužil jako chrám v době římského císaře Marcuse Aurelia. Zdejší artefakty pocházejí z doby bronzové a železné, ale také z římské, umajjovské a byzantské éry. Hlavními atrakcemi jsou chrám Herkula a palác Ummayad. Z paláce se dá projít starou ulicí s oblouky a sloupy vedoucí k dalším ruinám. Cisterna Umayyad, která kdysi zásobovala vodou jak palác, tak i okolní oblasti, je nyní velkým kulatým otvorem s nádherným výhledem.

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.

Poslední tipy na akční letenky

Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Chania
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz