Ammán

Ammán průvodce

Co vidět v Ammánu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ammán

Ammán je hlavním městem Jordánska. Jedná se o vstupní bránu k poznávání krás Jordánska. Mezi nejznámější patří skalní město Petra, pouštní rezervace Wadi Rum nebo Mrtvé moře. Dále se můžete vydat do přírodní rezervace Dana, na horu Nebo a k Rudému moři do Aqaby.

Asie
JordánskoJordánsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏜️ Pouště
⛰ hory

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 550 Kč / lůžko

Co vidět v Ammánu

Rainbow Street
 

Rainbow Street

Rainbow Street v Ammánu je trendy ulice, kterou byste neměli přehlédnout. Nachází se v historické části města a nabízí mnoho možností, jak si užít místní kulturu. Můžete si zde prohlédnout významné historické památky, jako například dům al-Mufti, kde žil král Talal, nebo dům bývalého premiéra Zaida ibn Shakera. V ulici najdete také mnoho obchodů a galerií, kde si můžete nakoupit suvenýry a umělecké předměty. V noci se zde můžete vydat do jedné z mnoha restaurací nebo kaváren, nebo si vychutnat skvělé zmrzliny. Rainbow Street je kombinací minulosti a současnosti, a je také blízko dalším zajímavým místům v Ammánu.

Royal Automobile Museum
 

Royal Automobile Museum

Muzeum královských automobilů v Ammánu nabízí jedinečnou sbírku automobilů a motorek z osobní sbírky krále Husajna I. z Jordánska. Vystavené vozy vám umožní cestu časem a nahlédnutí do historie královské rodiny. Muzeum bylo otevřeno v roce 2003 králem Abdullahem II., synem krále Husajna. Kromě krásných vozů je zde možné vidět i historické fotografie a získat zajímavé informace o Hashemitských králích. Muzeum stojí za návštěvu pro všechny, kteří mají zájem o automobily i pro ty, kteří se zajímají o historii Jordánska.

King Abdullah I Mosque
 

King Abdullah I Mosque

Mešita krále Abdulláha I. v Ammánu je jednou z největších mešit v Jordánsku. Postavena byla v 80. letech minulého století a má klasický islámský architektonický design. Mešita může pojmout až 3 000 muslimů, s menší oddělenou částí pro ženy a královskou částí. Je to národní místo modlitby Jordánska a je zasvěcena králi Abdulláhovi I. Pokud navštívíte Ammán, tato mešita je určitě stojí za návštěvu. Uvnitř je klid a pohoda, zatímco venku se pyšní impozantní modrou kupolí s osvětlenými věžemi v noci.

Darat al Funun
 

Darat al Funun

Darat al Funun je oázou klidu a umění s výhledem na staré město Amman. Muzeum je známé jako "domov umění a umělců z arabského světa". Hostí stálé i přechodné výstavy, filmy, přednášky, experimentální projekty a workshopy. Darat al Funun kombinuje architektonickou historii s bohatým kulturním dědictvím Jordánska a jeho okolí. Umění samotné je umístěno v šesti zrekonstruovaných historických budovách, které sousedí s archeologickým nalezištěm v zahradách. V dolní části najdete římské ruiny a zbytky byzantského kostela z 6. století. Na horní úrovni si můžete užít výhled na centrum Ammanu. V zahradách najdete sochy, malby, kresby a audiovizuální umění.

Temple of Hercules, Citadel, Amman, Jordan
 

The Citadel

Citadel v Ammánu je starobylé místo s bohatou historií a nádhernými památkami. Nachází se na nejvyšším kopci Jebel Al Qala'a a je obklopeno 1700 metrů dlouhou zdí. Nejvýraznějšími památkami jsou chrám Héraklova a Umayyadský palác. Chrám byl postaven v době vlády římského císaře Marka Aurelia a dnes jsou vidět pouze části podia a sloupů. Z citadely se nabízí úchvatný výhled na centrum města.

Ammán - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2686 km
Nejbližší letiště AMM
25 km od centra
Přímý let
~ 3h 39min
Jordánsko Jordánsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
AMM
Ammán
AmmánRainbow StreetRoyal Automobile MuseumKing Abdullah I MosqueDarat al FununJordan National Gallery of Fine ArtsTemple of Hercules, Citadel, Amman, JordanJordanian Museum of Popular TraditionsQasr Al-AbdJordan Archaeological MuseumŘímské divadloThe Duke's DiwanThe Boulevard

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 6 °C
Duben
Max: 25 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 29 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 14 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 16 °C
Srpen
Max: 33 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 16 °C
Říjen
Max: 27 °C
Min: 13 °C
Listopad
Max: 21 °C
Min: 9 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 16 °C
Min: 5 °C
Leden
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏜️ Pouště
⛰ hory

Letiště obsluhující Ammánu

Letiště poblíž Ammánu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz