Ammán

Prodloužený víkend v Ammánu

Plánujete prodloužený víkend v Ammánu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Ammánu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Ammánu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Rainbow Street, Royal Automobile Museum, King Abdullah I Mosque a mnoho dalších. Ammán se nachází ve Jordánsku přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Ammánu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
JordánskoJordánsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏜️ Pouště
⛰ hory

Rychlý přehled

Stát
Jordánsko
Letiště
1 letiště (AMM)
Časový posun
+1h

Co vidět v Ammánu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Ammánu .

 • Rainbow Street
   

  Rainbow Street

  Rainbow Street v Ammánu je trendy ulice, kterou byste neměli přehlédnout. Nachází se v historické části města a nabízí mnoho možností, jak si užít místní kulturu. Můžete si zde prohlédnout významné historické památky, jako například dům al-Mufti, kde žil král Talal, nebo dům bývalého premiéra Zaida ibn Shakera. V ulici najdete také mnoho obchodů a galerií, kde si můžete nakoupit suvenýry a umělecké předměty. V noci se zde můžete vydat do jedné z mnoha restaurací nebo kaváren, nebo si vychutnat skvělé zmrzliny. Rainbow Street je kombinací minulosti a současnosti, a je také blízko dalším zajímavým místům v Ammánu.

 • Royal Automobile Museum
   

  Royal Automobile Museum

  Muzeum královských automobilů v Ammánu nabízí jedinečnou sbírku automobilů a motorek z osobní sbírky krále Husajna I. z Jordánska. Vystavené vozy vám umožní cestu časem a nahlédnutí do historie královské rodiny. Muzeum bylo otevřeno v roce 2003 králem Abdullahem II., synem krále Husajna. Kromě krásných vozů je zde možné vidět i historické fotografie a získat zajímavé informace o Hashemitských králích. Muzeum stojí za návštěvu pro všechny, kteří mají zájem o automobily i pro ty, kteří se zajímají o historii Jordánska.

 • King Abdullah I Mosque
   

  King Abdullah I Mosque

  Mešita krále Abdulláha I. v Ammánu je jednou z největších mešit v Jordánsku. Postavena byla v 80. letech minulého století a má klasický islámský architektonický design. Mešita může pojmout až 3 000 muslimů, s menší oddělenou částí pro ženy a královskou částí. Je to národní místo modlitby Jordánska a je zasvěcena králi Abdulláhovi I. Pokud navštívíte Ammán, tato mešita je určitě stojí za návštěvu. Uvnitř je klid a pohoda, zatímco venku se pyšní impozantní modrou kupolí s osvětlenými věžemi v noci.

 • Darat al Funun
   

  Darat al Funun

  Darat al Funun je oázou klidu a umění s výhledem na staré město Amman. Muzeum je známé jako "domov umění a umělců z arabského světa". Hostí stálé i přechodné výstavy, filmy, přednášky, experimentální projekty a workshopy. Darat al Funun kombinuje architektonickou historii s bohatým kulturním dědictvím Jordánska a jeho okolí. Umění samotné je umístěno v šesti zrekonstruovaných historických budovách, které sousedí s archeologickým nalezištěm v zahradách. V dolní části najdete římské ruiny a zbytky byzantského kostela z 6. století. Na horní úrovni si můžete užít výhled na centrum Ammanu. V zahradách najdete sochy, malby, kresby a audiovizuální umění.

Počasí v Ammánu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ammán

K cestě do destinace Ammán lze využít 1 letiště.

Ammán - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz