Banja Luka

Prodloužený víkend Banja Luka

Plánujete prodloužený víkend do destinace Banja Luka? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Banja Luka

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Banja Luka na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Katedrála Krista Spasitele , Kastel Fortress, Aquana a mnoho dalších. Banja Luka se nachází ve státě Bosna a Hercegovina přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Banja Luka je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
Bosna a HercegovinaBosna a Hercegovina

Rychlý přehled

Stát
Bosna a Hercegovina
Letiště
1 letiště (BNX)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Banja Luka - 12 míst co vidět .

 • Katedrála Krista Spasitele
   

  Katedrála Krista Spasitele

  Katedrála Krista Spasitele v Banja Luce je impozantní stavbou srbsko-byzantského stylu. Její zlaté kupole jsou doplněny neskutečně vysokou samostatně stojící zvonicí. Interiér je zdobený nádherným vyřezávaným ikonostasem a obrovským centrálním lustrem, v jehož záři se třpytí obraz Krista z hlavní kupole. Katedrála byla původně vysvěcena v roce 1939, ale byla poškozena nacistickými bombami a zničena ustašovským režimem. Současná stavba je věrnou rekonstrukcí, dokončenou v roce 2004.

 • Kastel Fortress
   

  Kastel Fortress

  Kastel Fortress v Banja Luce je středověký hrad, který byl renovován a dnes slouží jako kulturní centrum. Nachází se na břehu řeky a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Hrad byl postaven v 16. století, ale na tomto místě stojí opevnění již od neolitu a římských dob. V jedné z kamenných kasáren je dnes umístěna umělecká galerie a v hradbách se nachází atmosférická restaurace.

 • Aquana
   

  Aquana

  Aquana v Banja Luce je moderní komplex s vodními atrakcemi, který nabízí skvělou zábavu pro celou rodinu. Kromě bazénů a tobogánů zde najdete také sauny a wellness centrum pro relaxaci. Aquana je ideálním místem pro strávení celého dne plného zábavy a odpočinku. Navíc se nachází v blízkosti centra města, takže je snadno dostupná pro všechny návštěvníky.

 • Ferhadija mosque
   

  Ferhadija mosque

  Ferhadija mešita je jednou z nejvýznamnějších památek v Banja Luce. Tato malá, ale nádherná mešita byla postavena v roce 1579 na příkaz osmanského velitele Ferhat-paši Sokoloviće. V roce 1993 byla zničena. V roce 2001 byla zahájena pečlivá rekonstrukce, která byla dokončena v roce 2016. Nyní můžete zhlédnout živé geometrické fresky v kupoli a nechat se provést po celém areálu.

 • Museum of the Republika Srpska
   

  Museum of the Republika Srpska

  Muzeum Republiky Srbska v Banja Luce nabízí prohlídku místní historie, od archeologických artefaktů až po grafickou expozici hrůz koncentračních táborů Ustaše z druhé světové války, která je jedním z hlavních závěrečných bodů. Expozice končí utrpením bosenských Srbů během druhé světové války.

Počasí Banja Luka

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Banja Luka

K cestě do destinace Banja Luka lze využít 1 letiště.

Banja Luka - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz