Bari

Prodloužený víkend v Bari

Plánujete prodloužený víkend v Bari? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bari

Vydejte se na nezapomenutelný víkend v Bari. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Bari během prodlouženého víkendu nevynechat?
ItálieItálie

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (BRI)

Co vidět v Bari

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 16 míst, co vidět v Bari .

 •  

  Katedrála svatého Sabina

  Katedrála svatého Sabina v Bari (Cattedrale di Bari nebo Cattedrale di San Sabino) je zasvěcena sv. Sabinovi z Canosy, což byl biskup z 6. století, jehož ostatky byly do Bari přineseny v 6. století. Současná budova byla postavena ve 12. a 13. století na místě ruin byzantského chrámu zničeného v 1156 Vilémem I. Sicilským.

 •  

  Castello Normanno-Svevo

  Tento normanský hrad byl údajně postaven v 11. století králem Rogerem II. Má tradiční design s centrálním nádvořím, čtyřmi hlavními strážními věžemi a ze tří stran je obklopen příkopem. Navzdory věku ale stále zůstává ve fantastickém stavu a má původní zdi a věže. Najdete ho na vyvýšeném místě západně od centra města, odkud budete mít fantastický výhled na celé Bari.

 •  

  Bazilika svatého Mikuláše

  Tento obrovský kostel v centru Bari je známý svým fantastickým designem, bohatým interiérem a je také důležitým poutním místem pro římské katolíky v Evropě. Postaven byl v roce 1197 v románském stylu. Tato bazilika, jak už název napovídá, byla zasvěcená sv. Mikuláši. Uvnitř najdete také hrobku svatého Mikuláše, zlatý strop a spoustu pozoruhodných soch a mozaik.

 •  

  Lungomare Araldo di Crollalanza

  Lungomare Araldo di Crollalanza je hlavní promenáda v Bari. Promenáda se táhne přibližně 1 000 metrů od přístavu k místní pláži Pane e Pomodoro. Promenáda je lemovaná bílými budovami a nabídne nádherné výhledy na moře. Je zde také spoustu barů a restaurací, je to ale také místo k posezení a vhodné na večerní procházky.

 •  

  Teatro Petruzzelli

  Teatro Petruzzelli je největším divadlem v Bari a čtvrtým největším divadlem v zemi. Nachází se v nové části Bari, divadlo vyniká z okolních budov a má nádhernou oranžovou fasádu se spoustou sochařských detailů.

Počasí v Bari

Kdy se vydat do Bari? Počasí na celý rok. Napláujte si cestu tak, ať Vám v Bari neprší.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bari

K cestě do destinace Bari lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Bari BRI

 • Bus (16)

  Jezdí každých 15 minut a doveze vás na Piazza Aldo Moro a na vlakové nádraží.


  ~ 40 min
  1 €
 • Tempesta Shuttle Bus

  Nerychlejší doprava do centra.


  ~ 25 min
  4 €
  Rezervace online
 • Taxi

  Cena jízdy do centra je v závislosti na sezóně a denní době.


  ~ 15 min
  20 €
  ~ 15 min

Ubytování v Bari

Kde se levně ubytovat v Bari? Přehledný průvodce ubytováním. Ať už v centru blízko pláže nebo blízko letiště, rezervujte s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 13 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz