korsika

Prodloužený víkend Korsika

Plánujete prodloužený víkend do destinace Korsika? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Korsika

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Korsika na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Brando, Mariana, Calanche a mnoho dalších. Korsika se nachází ve Francii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Korsika je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FrancieFrancie
🌲 Příroda
📜 Historie
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát
Francie
Letiště
1 letiště (BIA)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Korsika - 33 míst co vidět .

 • Brando, Cap Corse (Corse) - Le hameau de Pozzo avec la chapelle Saint-Jean-Baptiste (San Giovanni-Battista).
   

  Brando

  Navštivte malebnou obec Brando na ostrově Korsika a objevte krásy Tour d'Erbalunga. Tento historický věžový komplex byl postaven ve 14. století a nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. Procházejte se úzkými uličkami Branda a ochutnejte místní speciality v jedné z mnoha kaváren. Užijte si skvělou dovolenou na Korsice s námi!

 • Mariana
   

  Mariana

  Navštivte starověké město Mariana na Korsice a okouzlete se jeho historickým a kulturním dědictvím. Procházejte se úzkými uličkami mezi antickými ruinami a objevujte fascinující historii tohoto místa. Mariana je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat korsickou kulturu a historii a zároveň si užít klidnou atmosféru.

 • Calanche
   

  Calanche

  Calanche (nebo také Calanques de Piana) na Korsice je jednou z nejúchvatnějších přírodních atrakcí na ostrově. Tato oblast se vyznačuje dramatickými skalními formacemi a útesy, které se strmě svažují do Středozemního moře. Skály mají charakteristickou červenou barvu a jsou proslulé svými bizarními tvary vytvořenými erozí. Calanche je oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přichází obdivovat úchvatné výhledy a prozkoumávat množství pěších stezek. Tato oblast byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO díky své jedinečné geologii a přírodní kráse.

 • Bavella
   

  Bavella

  Bavella je horský masiv na Korsice, známý pro své impozantní skalní hřbety a vrcholy. Oblast Bavella je populární mezi turisty a outdoorovými nadšenci pro její nádherné pěší stezky, výzvy pro horolezce a dechberoucí přírodní scenérie. Jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejikoničtějších oblastí na Korsice, často navštěvovanou pro její neobyčejné horské krajiny a výhledy.

 • Bastia Cathedral
   

  Bastia Cathedral

  Katedrála v Bastii je jednou z nejvýznamnějších památek na Korsice. Tento impozantní kostel byl postaven v 17. století a je známý svým nádherným interiérem a bohatou historií. Katedrála se nachází v centru města a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštivte tuto krásnou katedrálu a prozkoumejte historii Korsiky.

Počasí Korsika

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Korsika

K cestě do destinace Korsika lze využít 1 letiště.

Korsika - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 39 hodinami
hurghada
🌴 Dovolená
👍 12 490 Kč
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz