Prodloužený víkend v Bernu

Plánujete prodloužený víkend v Bernu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bernu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Bernu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zytglogge, Einsteinhaus, Museum of Communication a mnoho dalších. Bern se nachází ve Švýcarsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Bernu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ŠvýcarskoŠvýcarsko

Rychlý přehled

Stát

Švýcarsko

Letiště

1 letiště (BRN)

Co vidět v Bernu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Bernu .

 •  

  Zytglogge

  Zytglogge v Bernu je středověká věž s astronomickými hodinami, která sloužila jako strážní věž, vězení, městská památka a centrum městského života. Navzdory mnoha rekonstrukcím a renovacím, kterými prošla za svých 800 let existence, je Zytglogge jedním z nejznámějších symbolů Bernu a nejstarší památkou města. S velkým ciferníkem z 15. století je to hlavní turistická atrakce. Je to památkově chráněné místo národního významu a součást Starého města Bernu, světového kulturního dědictví UNESCO.

 •  

  Einsteinhaus

  Einsteinhaus v Bernu je muzeum a bývalé bydliště Alberta Einsteina. Nachází se na Kramgasse č. 49 v Bernu, Švýcarsko. Byt na druhém patře domu byl obýván Einsteinem, jeho manželkou Milevou Marićovou a jejich synem Hansem Einsteinem v letech 1903 až 1905. V této době Einstein pracoval na Federálním úřadu duševního vlastnictví a napsal zde svou teorii relativity. V bytě na druhém patře jsou přesně znázorněny životní podmínky Einsteina a jeho rodiny s nábytkem z té doby. Na třetím patře jsou prezentovány Einsteinova biografie a jeho životní dílo.

 •  

  Museum of Communication

  Muzeum komunikace v Bernu je interaktivní muzeum věnované tématu komunikace. V muzeu se setkáte s historií komunikace, jejím vývojem a vizualizací budoucích metod. Muzeum se zaměřuje na všechny formy komunikace, včetně poštovních služeb, telekomunikací, rozhlasu, televize, počítačů a internetu. Interaktivní instalace, virtuální scény a zábavné hry ukazují komunikační metody skrze staré i nové média. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi, kteří si zde užijí spoustu zábavy a her.

 •  

  Zentrum Paul Klee

  Zentrum Paul Klee v Bernu je muzeum věnované slavnému švýcarskému umělci Paulu Kleeovi. Muzeum bylo založeno v roce 2005 po tom, co tchyně umělce darovala jeho díla. Zentrum Paul Klee je domovem téměř 40 procent celého portfolia Paula Kleea, což z něj činí největší sbírku jeho prací. Muzeum také zobrazuje dočasné výstavy, které jsou obvykle prezentovány na základě určitého tématu. Budova muzea byla navržena slavným italským architektem Renzem Pianem a skládá se ze tří budov.

 •  

  Bear Pit

  Bärengraben v Bernu je slavným turistickým cílem. Nachází se na východním okraji starého města Bern, vedle mostu Nydeggbrücke a řeky Aar. Medvěd je symbolem města Bern a Bärengraben je důležitým kulturním dědictvím. V roce 1857 byli černí medvědi přemístěni do této medvědí jámy. Od roku 2009 je k dispozici také větší a přirozenější prostor pro medvědy v BärenParku. Tento areál je spojen tunelem, který umožňuje medvědům snadný přístup.

Počasí v Bernu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bern

K cestě do destinace Bern lze využít 1 letiště.

Ubytování v Bernu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 9 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz