Bratislava

Prodloužený víkend v Bratislavě

Plánujete prodloužený víkend v Bratislavě? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bratislavě

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Bratislavě na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Bratislavský hrad, Michalská brána, Esterháziho palác a mnoho dalších. Bratislava se nachází ve státě Slovensko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Bratislavě je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
SlovenskoSlovensko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát
Slovensko
Letiště
1 letiště (BTS)

Co vidět v Bratislavě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 23 míst, co vidět v Bratislavě .

 • Bratislavský hrad
   

  Bratislavský hrad

  Bratislavský hrad je dominantou hlavního města Slovenska. Nachází se na samostatném skalnatém pahorku nad Dunají a poskytuje úchvatné výhledy na Bratislavu. Hradní palác, který tvoří neodmyslitelnou součást panoramatu města, je obklopen čtyřmi věžemi a nádvořím s 80 metrů hlubokou studnou. Na jihozápadním rohu se tyčí největší a nejvyšší věž - Korunovační věž, která pochází z 13. století. Bratislavský hrad je významnou památkou společensko-historického vývoje této oblasti.

 • Michalská brána
   

  Michalská brána

  Michalská brána je jedinou dochovanou bránou z původního bratislavského městského opevnění. Nachází se na Starém Městě a je jednou z nejstarších budov ve městě. Postavena byla kolem roku 1300 a dnes je v barokním stylu se sochou svatého Michaela a drakem na vrcholu. Věž brány je domovem Muzea zbraní. Z horní terasy se nabízí nádherný výhled na Bratislavský hrad a Staré Město.

 • Esterháziho palác
   

  Esterháziho palác

  Esterháziho palác v Bratislavě je národní kulturní památka Slovenska. Postaven byl v novorenesančním slohu v 70. letech 19. století, byl v 20. a 50. letech 20. století rekonstruován pro potřeby Slovenské národní galerie. Dnes v něm najdete výstavní prostory, depozitáře a archiv výtvarného umění. V přízemí se nachází kavárna Berlinka, kde si můžete vychutnat kávu a pohled na elegantní interiér.

 • Pálffyho palác
   

  Pálffyho palác

  Pálffyho palác, nacházející se na Ventúrské ulici v Bratislavě, je barokní palác postavený hrabětem Leopoldem Pálffym v roce 1747. Jeho portál s reliéfem odrazujícím vojenskou kariéru hraběte jako generála v armádě císařovny Marie Terezie je velmi zajímavým prvkem. Při rekonstrukci paláce byly nalezeny části gotické budovy v jeho interiéru. V minulosti zde bývala mincovna a v roce 1762 zde Wolfgang Amadeus Mozart hrál koncert ve věku šesti let. Palác byl v letech 1993 až 2012 používán jako rakouská ambasáda.

 • Hlavní náměstí
   

  Hlavní náměstí

  Hlavní náměstí v Bratislavě je centrem města a nabízí mnoho historických památek, jako například Starou radnici a Maximiliánovu fontánu. V minulosti mělo náměstí mnoho různých jmen, ale nyní je známo jako Hlavné námestie. Toto náměstí je oblíbené pro svou architekturu a atmosféru. Je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Bratislavy.

Počasí v Bratislavě

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bratislava

K cestě do destinace Bratislava lze využít 1 letiště.

Ubytování v Bratislavy

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

lefkada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
😍 1 839 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
sal
🌴 Dovolená
💣 17 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
🔥 2 509 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz