Bratislava

Průvodce Bratislavou

Co vidět v Bratislavě. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bratislava

Bratislava je hlavní město Slovenska, ležící na březích řeky Dunaje, nedaleko hranic s Rakouskem a Maďarskem. S přibližně půl milionem obyvatel jde o nejlidnatější město na Slovensku. Bratislava je známá svým historickým centrem, které je plné úzkých kamenných uliček a spoustou historických památek. Mezi nejvýznamnější patří Bratislavský hrad, postavený na kopci s panoramatickým výhledem na město.

Evropa
SlovenskoSlovensko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 990 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 390 Kč / lůžko

Co vidět v Bratislavě

Bratislavský hrad
 

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je dominantou hlavního města Slovenska. Nachází se na samostatném skalnatém pahorku nad Dunají a poskytuje úchvatné výhledy na Bratislavu. Hradní palác, který tvoří neodmyslitelnou součást panoramatu města, je obklopen čtyřmi věžemi a nádvořím s 80 metrů hlubokou studnou. Na jihozápadním rohu se tyčí největší a nejvyšší věž - Korunovační věž, která pochází z 13. století. Bratislavský hrad je významnou památkou společensko-historického vývoje této oblasti.

Michalská brána
 

Michalská brána

Michalská brána je jedinou dochovanou bránou z původního bratislavského městského opevnění. Nachází se na Starém Městě a je jednou z nejstarších budov ve městě. Postavena byla kolem roku 1300 a dnes je v barokním stylu se sochou svatého Michaela a drakem na vrcholu. Věž brány je domovem Muzea zbraní. Z horní terasy se nabízí nádherný výhled na Bratislavský hrad a Staré Město.

Esterháziho palác
 

Esterháziho palác

Esterháziho palác v Bratislavě je národní kulturní památka Slovenska. Postaven byl v novorenesančním slohu v 70. letech 19. století, byl v 20. a 50. letech 20. století rekonstruován pro potřeby Slovenské národní galerie. Dnes v něm najdete výstavní prostory, depozitáře a archiv výtvarného umění. V přízemí se nachází kavárna Berlinka, kde si můžete vychutnat kávu a pohled na elegantní interiér.

Pálffyho palác
 

Pálffyho palác

Pálffyho palác, nacházející se na Ventúrské ulici v Bratislavě, je barokní palác postavený hrabětem Leopoldem Pálffym v roce 1747. Jeho portál s reliéfem odrazujícím vojenskou kariéru hraběte jako generála v armádě císařovny Marie Terezie je velmi zajímavým prvkem. Při rekonstrukci paláce byly nalezeny části gotické budovy v jeho interiéru. V minulosti zde bývala mincovna a v roce 1762 zde Wolfgang Amadeus Mozart hrál koncert ve věku šesti let. Palác byl v letech 1993 až 2012 používán jako rakouská ambasáda.

Hlavní náměstí
 

Hlavní náměstí

Hlavní náměstí v Bratislavě je centrem města a nabízí mnoho historických památek, jako například Starou radnici a Maximiliánovu fontánu. V minulosti mělo náměstí mnoho různých jmen, ale nyní je známo jako Hlavné námestie. Toto náměstí je oblíbené pro svou architekturu a atmosféru. Je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Bratislavy.

Kostel svaté Alžběty Uherské
 

Kostel svaté Alžběty Uherské

Kostel svaté Alžběty, známý jako Modrý kostelík, je secesní katolický kostel v Bratislavě. Nachází se ve východní části Starého města a je jedním z nejvýraznějších secesních staveb v Bratislavě. Interiér i exteriér kostela jsou vymalované odstíny bleděmodré barvy a vyzdobeny modrou majolikou. Dokonce i střešní krytina má modrou glazuru. Kostel je věnován svaté Alžbětě Uherské, dceři krále Ondřeje II., která vyrůstala na bratislavském hradě.

Bratislava - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 290 km
Nejbližší letiště BTS
8 km od centra
Přímý let
~ 0h 44min
Slovensko Slovensko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
BTS
Bratislava
BratislavaBratislavský hradMichalská bránaEsterháziho palácPálffyho palácHlavní náměstíKostel svaté Alžběty UherskéMestské lesyVyhliadková veža UFODevínThis media shows the protected monument with the number 101-22/0 CHMSK/101-22/0,CHMSK/101-22(other) in the Slovak Republic.Grasalkovičův palácRusovce - kaštieľ, zadný trakt

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 24 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 15 °C

Počasí podzim

Září
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Letiště obsluhující Bratislavu

Letiště poblíž Bratislavy

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz