Bratislava

Letenky do Bratislavy

Hledáte levné letenky do Bratislavy? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Bratislava

Bratislava leží ve státě Slovensko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Bratislava navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Bratislavy přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
SlovenskoSlovensko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Stručně a jasně

Stát
Slovensko
Letiště
1 letiště (BTS)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Bratislava.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 43min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště M. R. Stefanik Airport se nachází 8 km od centra města Bratislava.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Bratislava od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Bratislava je letiště M. R. Stefanik Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: M. R. Stefanik Airport (BTS)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Bratislava je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Bratislava

K cestě do destinace Bratislava lze využít 1 letiště.

Co vidět v Bratislavě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 23 míst, co vidět v Bratislavě .

 • Bratislavský hrad
   

  Bratislavský hrad

  Bratislavský hrad je dominantou hlavního města Slovenska. Nachází se na samostatném skalnatém pahorku nad Dunají a poskytuje úchvatné výhledy na Bratislavu. Hradní palác, který tvoří neodmyslitelnou součást panoramatu města, je obklopen čtyřmi věžemi a nádvořím s 80 metrů hlubokou studnou. Na jihozápadním rohu se tyčí největší a nejvyšší věž - Korunovační věž, která pochází z 13. století. Bratislavský hrad je významnou památkou společensko-historického vývoje této oblasti.

 • Michalská brána
   

  Michalská brána

  Michalská brána je jedinou dochovanou bránou z původního bratislavského městského opevnění. Nachází se na Starém Městě a je jednou z nejstarších budov ve městě. Postavena byla kolem roku 1300 a dnes je v barokním stylu se sochou svatého Michaela a drakem na vrcholu. Věž brány je domovem Muzea zbraní. Z horní terasy se nabízí nádherný výhled na Bratislavský hrad a Staré Město.

 • Esterháziho palác
   

  Esterháziho palác

  Esterháziho palác v Bratislavě je národní kulturní památka Slovenska. Postaven byl v novorenesančním slohu v 70. letech 19. století, byl v 20. a 50. letech 20. století rekonstruován pro potřeby Slovenské národní galerie. Dnes v něm najdete výstavní prostory, depozitáře a archiv výtvarného umění. V přízemí se nachází kavárna Berlinka, kde si můžete vychutnat kávu a pohled na elegantní interiér.

 • Pálffyho palác
   

  Pálffyho palác

  Pálffyho palác, nacházející se na Ventúrské ulici v Bratislavě, je barokní palác postavený hrabětem Leopoldem Pálffym v roce 1747. Jeho portál s reliéfem odrazujícím vojenskou kariéru hraběte jako generála v armádě císařovny Marie Terezie je velmi zajímavým prvkem. Při rekonstrukci paláce byly nalezeny části gotické budovy v jeho interiéru. V minulosti zde bývala mincovna a v roce 1762 zde Wolfgang Amadeus Mozart hrál koncert ve věku šesti let. Palác byl v letech 1993 až 2012 používán jako rakouská ambasáda.

 • Hlavní náměstí
   

  Hlavní náměstí

  Hlavní náměstí v Bratislavě je centrem města a nabízí mnoho historických památek, jako například Starou radnici a Maximiliánovu fontánu. V minulosti mělo náměstí mnoho různých jmen, ale nyní je známo jako Hlavné námestie. Toto náměstí je oblíbené pro svou architekturu a atmosféru. Je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Bratislavy.

Počasí v Bratislavě

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Bratislava

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz