Brindisi, přístav, čisté moře, azuro, léto

Prodloužený víkend v Brindisi

Plánujete prodloužený víkend v Brindisi? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Brindisi

Zaleťtes i levně na víkend do Brindisi. Italské městečko je ideání na prodloužený víkend. Nejlevněji pořídíte letenky do Brindisi z Vídně. Z Prahy pak nejlevněji do Bari.
Evropa
ItálieItálie
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🌊 Moře
🍸 Noční život

Rychlý přehled

Stát
Itálie
Letiště
1 letiště (BDS)

Co vidět v Brindisi

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 17 míst, co vidět v Brindisi .

 • Castello Alfonsino di Brindisi
   

  Castello Alfonsino di Brindisi

  Hrad leží na ostrůvku Sant’Andrea a slouží jako vstupní brána do přístavu v Brindisi. Dříve měl hrad obrannou funkci přístavu. Hrad má více názvů, nejčastěji je přezdíván jako Aragónský hrad nebo červený hrad (Castello Rosso) podle své charakteristické barvy při západu Slunce. Stavba hradu se datuje do roku 1445, kdy Ferdinand I. Aragonský pověřil stavbou svého syna Alfonsa. Vstup činí 5 € na osobu.

 • Colonne Romane
   

  Colonne Romane

  Římský mramorový sloup byl postaven ve 2. stol. př. n. l. a je vysoký 18,74 metrů. Sloup je zakončen korintským kapitálem zdobeným akantovými listy a dvanácti mytologickými postavami (Jupiter, Neptun, Minerva, Mars a osmi tritonů). Památník se tyčí na monumentálním schodišti Scalinata Vergiliana. Původně byly tyto sloupy dva, druhý se zřítil při zemětřesení v roce 1528 a poté byl převezen do Lecce. Sloupy vyznačovaly konec silnice Via Appia, po které pochodovaly římské legie na výpravy na Blízký východ.

 • Castello Svevo di Brindisi
   

  Castello Svevo di Brindisi

  Hrad byl postaven v roce 1227 v centru města Brindisi. Během druhé světové války, mezi zářím 1943 a únorem 1944, byl hrad sídlem krále Vittoria Emanuela III., královny Eleny a maršála Badoglia, kteří zde na útěku z Říma založili svou základnu a prosadili Brindisi jako dočasné hlavní město Itálie. V současné době je využíván jako velitelství námořnictva.

 • Monumento al Marinaio d'Italia
   

  Monumento al Marinaio d'Italia

  Národní památník italského námořníka byl postaven v letech 1932 až 1933 na památku námořníků, kteří padli během první světové války. Památník je ve tvaru obřího lodního kormidla a je vysoký 54 metrů. V roce 1955 byla do výklenku v horní části pomníku umístěna socha Panny Marie.

 • Porto di Brindisi
   

  Porto di Brindisi

  Během doby římské se Brindisi rozrostlo na důležitý přístav. Vyplouvali odsud lodě k dobyvatelským výpravám na Blízký východ, a o tisíc let později křižáci na cestě do Svaté země. V současné době odkud vyplouvají lodě do Řecka a do celého Středomoří.

Počasí v Brindisi

Jaké je počasí v Brindisi? Podívejte se na celoroční počasí a naplánujte si cestu.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Brindisi

K cestě do destinace Brindisi lze využít 1 letiště.

Ubytování v Brindisi

Najděte si levné ubytování v Brindisi. Ať už v centru blízko památek nebo blízko letiště, vždy s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz