výhled na hlavní město Rumunska

Prodloužený víkend v Bukurešti

Plánujete prodloužený víkend v Bukurešti? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bukurešti

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Bukurešti na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Palace of Parliament, Romanian Athenaeum, Carol I Park a mnoho dalších. Bukurešť se nachází ve Rumunsku přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Bukurešti je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
RumunskoRumunsko
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Rumunsko
Letiště
1 letiště (OTP)

Co vidět v Bukurešti

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Bukurešti .

 • Bucuresti, Romania. Casa Poporului (Palatul Parlamentului) 2 Iunie 2018. (6)
   

  Palace of Parliament

  Palác Parlamentu je největší administrativní budova na světě a jedna z největších turistických atrakcí v Bukurešti. Tento monumentální komplex byl postaven v letech 1984 až 1997 a nabízí návštěvníkům prohlídku s více než 300 místnostmi. Interiér je zdobený mramorem, křišťálovými lustry a uměleckými díly. Navštivte tuto impozantní stavbu a užijte si nezapomenutelný zážitek z návštěvy jedné z nejvýznamnějších budov v Rumunsku.

 • This is a photo of a historic monument in București, classified with number B-II-m-A-18789
   

  Romanian Athenaeum

  Rumunské athenaeum je nejvýznamnější koncertní sál v Bukurešti, kde se konají koncerty klasické hudby a další kulturní akce. Tento neoklasicistní palác byl postaven v roce 1888 a byl inspirován vídeňským Musikvereinem. Interiér je zdoben freskami a sochami rumunských umělců. Navštivte tento historický palác a užijte si nezapomenutelné kulturní zážitky v srdci Bukurešti.

 • This is a photo of a historic monument in București, classified with number
   

  Carol I Park

  Carol I Park je krásným zeleným útočištěm v samém srdci Bukurešti. Park je pojmenován po rumunském králi Karlu I. a nabízí návštěvníkům nejen odpočinek od ruchu města, ale také nádherné výhledy na historické budovy. Procházka parkem je ideální na odpolední procházku nebo piknik s rodinou a přáteli. Určitě stojí za to navštívit tento klidný a pohodový park v Bukurešti.

 • Franz Mandy - Întoarcerea victorioasă în Bucureşti a armatei române de pe frontul din Bulgaria, la 8 octombrie 1878, trupele intră în Piața Victoriei…
   

  Arcul de Triumf

  Arcul de Triumf je nejznámější památkou v Bukurešti. Tato monumentální brána byla postavena v roce 1936 a sloužila jako symbol nezávislosti Rumunska. Vystoupejte na vrchol a užijte si nádherný výhled na město. Arcul de Triumf je nejlepší navštívit v noci, kdy je osvětlen a vypadá opravdu úchvatně.

 • Cișmigiu Gardens
   

  Cișmigiu Gardens

  Cișmigiu Gardens jsou nejstarším a největším parkem v Bukurešti. Rozkládají se na ploše 17 hektarů a nabízejí mnoho příležitostí k odpočinku a relaxaci. V parku najdete jezírko, kde si můžete pronajmout loďku, různé sochy a fontány. V létě se zde konají kulturní akce a festivaly. Procházka tímto parkem je ideálním únikem od rušného města.

Počasí v Bukurešti

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bukurešť

K cestě do destinace Bukurešť lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Bukurešť OTP

 • Taxi

  Využijte aplikaci Uber.


  ~ 25 min
  60 lei
  Rezervace online
 • Bus (780 a 783)

  Nejlevnější doprava do centra.


  ~ 45 min
  10 lei

Ubytování v Bukurešti

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz