výhled na hlavní město Rumunska

Bukurešť průvodce

Co vidět v Bukurešti. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bukurešť

Hlavní a zároveň největší město Rumunska je nazýváno “Paříží východu”. Hlavní městskou tepnou je Třída vítězství (Calea Victoriei), na jejím konci stojí budova Národního historického muzea Rumunska. Základním orientačním bodem je pak Old Town City (neboli staré město) a několik městských parků. (Unirii, Carol, Văcărești). Nevynechte návštěvu vítězného oblouku Arcul de Triumph a druhou největší administrativní budovu na světě – budovu rumunského parlamentu.

RumunskoRumunsko
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 900 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 290 Kč / lůžko

Co vidět v Bukurešti

Bucuresti, Romania. Casa Poporului (Palatul Parlamentului) 2 Iunie 2018. (6)
 

Palace of Parliament

Palác Parlamentu je největší administrativní budova na světě a jedna z největších turistických atrakcí v Bukurešti. Tento monumentální komplex byl postaven v letech 1984 až 1997 a nabízí návštěvníkům prohlídku s více než 300 místnostmi. Interiér je zdobený mramorem, křišťálovými lustry a uměleckými díly. Navštivte tuto impozantní stavbu a užijte si nezapomenutelný zážitek z návštěvy jedné z nejvýznamnějších budov v Rumunsku.

This is a photo of a historic monument in București, classified with number B-II-m-A-18789
 

Romanian Athenaeum

Rumunské athenaeum je nejvýznamnější koncertní sál v Bukurešti, kde se konají koncerty klasické hudby a další kulturní akce. Tento neoklasicistní palác byl postaven v roce 1888 a byl inspirován vídeňským Musikvereinem. Interiér je zdoben freskami a sochami rumunských umělců. Navštivte tento historický palác a užijte si nezapomenutelné kulturní zážitky v srdci Bukurešti.

This is a photo of a historic monument in București, classified with number
 

Carol I Park

Carol I Park je krásným zeleným útočištěm v samém srdci Bukurešti. Park je pojmenován po rumunském králi Karlu I. a nabízí návštěvníkům nejen odpočinek od ruchu města, ale také nádherné výhledy na historické budovy. Procházka parkem je ideální na odpolední procházku nebo piknik s rodinou a přáteli. Určitě stojí za to navštívit tento klidný a pohodový park v Bukurešti.

Franz Mandy - Întoarcerea victorioasă în Bucureşti a armatei române de pe frontul din Bulgaria, la 8 octombrie 1878, trupele intră în Piața Victoriei…
 

Arcul de Triumf

Arcul de Triumf je nejznámější památkou v Bukurešti. Tato monumentální brána byla postavena v roce 1936 a sloužila jako symbol nezávislosti Rumunska. Vystoupejte na vrchol a užijte si nádherný výhled na město. Arcul de Triumf je nejlepší navštívit v noci, kdy je osvětlen a vypadá opravdu úchvatně.

Cișmigiu Gardens
 

Cișmigiu Gardens

Cișmigiu Gardens jsou nejstarším a největším parkem v Bukurešti. Rozkládají se na ploše 17 hektarů a nabízejí mnoho příležitostí k odpočinku a relaxaci. V parku najdete jezírko, kde si můžete pronajmout loďku, různé sochy a fontány. V létě se zde konají kulturní akce a festivaly. Procházka tímto parkem je ideálním únikem od rušného města.

Grigore Antipa National Museum of Natural History
 

Grigore Antipa National Museum of Natural History

Vstupte do fascinujícího světa přírody v Národním muzeu přírodní historie Grigore Antipa v Bukurešti. Toto muzeum vás zavede na cestu objevování přírodních krás Rumunska a celého světa. Prozkoumejte obrovské sbírky živočichů a rostlin, které vás zaujmou svou různorodostí a krásou. Určitě stojí za to navštívit!

Bukurešť - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1081 km
Nejbližší letiště OTP
16 km od centra
Přímý let
~ 1h 38min
Rumunsko Rumunsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
OTP
výhled na hlavní město Rumunska
výhled na hlavní město RumunskaBucuresti, Romania. Casa Poporului (Palatul Parlamentului) 2 Iunie 2018. (6)This is a photo of a historic monument in București, classified with number B-II-m-A-18789This is a photo of a historic monument in București, classified with numberFranz Mandy - Întoarcerea victorioasă în Bucureşti a armatei române de pe frontul din Bulgaria, la 8 octombrie 1878, trupele intră în Piața Victoriei…Cișmigiu GardensGrigore Antipa National Museum of Natural HistoryCotroceni Palace - Bucharest 18.05.2008National Museum of Art, Bucharest"Theodor Pallady" MuseumPalatul Romanit - Muzeul Colecțiilor, Calea Victoriei 111-113Great SynagogueInterior of the Choral Temple, the main synagogue of Bucharest, Romania. With the declining Jewish population in that city, this main hall is seldom used; most services are held in a smaller room.

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 24 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 28 °C
Min: 15 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 12 °C
Říjen
Max: 19 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: -2 °C
Proč navštívit?
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující Bukurešť

Letiště poblíž Bukurešti

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 45 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz