Sibiu - Small Square and Council Tower, Sibiu, Romania

Sibiu průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Sibiu

Sibiu je malebné rumunské město s bohatou historií a fascinující atmosférou. Prohlédněte si impozantní Velké náměstí s radnicí a překrásnými barokními budovami. Navštivte katedrálu sv. Marie, Bruckenthalovo muzeum či Liarský most. V historickém centru oceníte malebné úzké uličky se středověkou zástavbou. Sibiu je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních Karpat. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako sarmale nebo mămăligă.

Evropa
RumunskoRumunsko

Co vidět

The Bridge of Lies
 

The Bridge of Lies

Most lží v rumunském Sibiu je legendární pro své tajemné a nejasné historické pozadí. Podle místních pověstí se na mostě scházeli podvodníci a lháři, kteří zde uzavírali své obchody. Dnes slouží most jako symbol města a turistická atrakce s nádherným výhledem na historické centrum. Navštivte Most lží a zjistěte, zda vám prozradí nějakou tajemnou pravdu.

googleusercontent.com
 

ASTRA Museum

ASTRA Museum je největší venkovské muzeum v Rumunsku. Nachází se na okraji města Sibiu a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat tradiční rumunskou kulturu a historii. Muzeum má více než 300 staveb, zahrnujících kostely, domy, vodní mlýny a další. Prozkoumejte tuto fascinující expozici a objevte, jak se lidé v minulosti živili a pracovali v této krásné části světa.

googleusercontent.com
 

Potters Tower

Potterova věž je jednou z nejznámějších památek rumunského města Sibiu. Tato věž ze 14. století byla původně součástí městského opevnění a sloužila jako strážní věž. Nyní je otevřena pro veřejnost a nabízí krásný výhled na historické jádro města. Navštivte tuto historickou památku a prohlédněte si jedinečnou architekturu a historii města Sibiu.

The Large Square
 

The Large Square

Velké náměstí v Sibiu je jedním z nejvýznamnějších míst ve městě. Okolní historické budovy s různými architektonickými styly, jako je gotika, baroko a renesance, vytváří jedinečnou atmosféru. Náměstí je také plné kaváren, restaurací a obchodů, které nabízejí tradiční rumunskou kuchyni a řemeslné výrobky. Navštivte Velké náměstí a užijte si kouzlo historického Sibiu!

Sibiu Zoological Garden
 

Sibiu Zoological Garden

Zoologická zahrada Sibiu nabízí unikátní zážitek pro celou rodinu. Tento park je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou sloni, lvi a medvědi. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, jsou k dispozici i atrakce jako horská dráha a kolotoč. Užijte si den plný zábavy a objevování v této nádherné zoologické zahradě.

Natural History Museum
 

Natural History Museum

Přírodovědecké muzeum v Sibiu nabízí fascinující pohled do světa přírody. V expozicích se dozvíte o historii Země a jejích obyvatelích, od dinosauřích kostí až po nejnovější výzkumy. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi a všechny zvídavé návštěvníky, kteří chtějí objevovat tajemství přírody. Navštivte toto místo a prohlédněte si fascinující sbírky přírodních exponátů.

Sibiu - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 864 km
Nejbližší letiště SBZ
3 km od centra
Přímý let
~ 1h 22min
Rumunsko Rumunsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
SBZ
Sibiu - Small Square and Council Tower, Sibiu, Romania
Sibiu - Small Square and Council Tower, Sibiu, RomaniaThe Bridge of Liesgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comThe Large SquareSibiu Zoological GardenNatural History MuseumSub Arini Parktripadvisor.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comThe Large SquareSibiu Zoological Garden

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 15 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 6 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz