Bursa - Bursa city center in turkey

Prodloužený víkend Bursa

Plánujete prodloužený víkend do destinace Bursa? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Bursa

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Bursa na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Emir Sultan Mosque, Green Tomb, İnkaya Historical Plane Tree a mnoho dalších. Bursa se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Bursa je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (YEI)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Bursa - 25 míst co vidět .

 • Emir Sultan Mosque
   

  Emir Sultan Mosque

  Emir Sultan Cami je barokní osmanská mešita v Burse, Turecku, s vysokými minarety. Byla postavena v 14. století a poté několikrát přestavěna v 18. a 19. století kvůli zemětřesením. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších historických památek v Bursě. Interiér je relativně jednoduchý, ale můžete si užít krásný výhled na údolí z okolního hřbitova. Uvnitř se nachází hrob Emir Sultana, synovce sultána Beyazıta I. a perského učence-derviše.

 • Mausoleum of the fifth Ottoman Sultan, Mehmed I, in Bursa, Turkey.
   

  Green Tomb

  Zelená hrobka v tureckém městě Bursa je okázalá hrobka pátého osmanského sultána Mehmeda I. Vybudována byla v roce 1421 synem sultána Muradem II. a architektem Hacı Ivaz Pašou. Hrobka je osmiúhelníkového tvaru a je vyrobena z mramoru a zelených kachlů. Nachází se proti Zelené mešitě a je obklopena parkem plným cypřišů. Je to nejen historická památka, ale také velkolepé umělecké dílo.

 • İnkaya Historical Plane Tree
   

  İnkaya Historical Plane Tree

  Inkaya Historical Plane Tree je jedním z nejvýznamnějších symbolů města Bursa. Tento strom je starý několik staletí a vysoký 35 metrů s větvemi, které se rozprostírají do 18 metrů v průměru. Inkaya Cinari je oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí projít a obdivovat krásu přírody. Tento mohutný strom je jedním z největších svého druhu a určitě stojí za návštěvu.

 • Bursa Zoo
   

  Bursa Zoo

  Bursa Zoo nabízí návštěvníkům možnost vidět globální druhy zvířat, jako jsou žirafy, lvi, zebry a medvědi grizzly. Kromě toho jsou zde k dispozici několik kaváren. Tento malý zoo je skvělým místem pro rodinný výlet a zážitek pro všechny milovníky zvířat.

 • Green Mosque
   

  Green Mosque

  Zelená mešita v Bursě, neboli Yeşil Camii, je jednou z nejkrásnějších mešit v Turecku. Byla postavena pro sultána Mehmeta I. v roce 1422 a reprezentuje typický styl osmanské architektury. Mešita je pojmenována po zeleno-modrých dlaždicích na interiérových stěnách. Vstup do mešity je zdoben mramorovými vyřezávanými portály a uvnitř se nachází bohatá výzdoba a různorodá kaligrafie. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí poznat více o islámské kultuře a historii Turecka.

Počasí Bursa

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bursa

K cestě do destinace Bursa lze využít 1 letiště.

Bursa - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz