Bursa - Bursa city center in turkey

Bursa průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bursa

Bursa, turecké město s bohatou historií, které je známé jako zelený Bursa díky svým mnoha zahradám a parkům. Navštivte Velkou mešitu, která je impozantní svou otomanskou architekturou, nebo prozkoumejte Koza Han bazár, kde můžete zakoupit autentické hedvábí. Nenechte si ujít historickou sýpku Irgandı Köprüsü s řemeslníkům a restauracemi. A pokud hledáte dobrodružství, vydáte se na Mount Uludağ, ideální pro poznávací výlety či zimní sporty.

TureckoTurecko

Co vidět

Emir Sultan Mosque
 

Emir Sultan Mosque

Emir Sultan Cami je barokní osmanská mešita v Burse, Turecku, s vysokými minarety. Byla postavena v 14. století a poté několikrát přestavěna v 18. a 19. století kvůli zemětřesením. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších historických památek v Bursě. Interiér je relativně jednoduchý, ale můžete si užít krásný výhled na údolí z okolního hřbitova. Uvnitř se nachází hrob Emir Sultana, synovce sultána Beyazıta I. a perského učence-derviše.

Mausoleum of the fifth Ottoman Sultan, Mehmed I, in Bursa, Turkey.
 

Green Tomb

Zelená hrobka v tureckém městě Bursa je okázalá hrobka pátého osmanského sultána Mehmeda I. Vybudována byla v roce 1421 synem sultána Muradem II. a architektem Hacı Ivaz Pašou. Hrobka je osmiúhelníkového tvaru a je vyrobena z mramoru a zelených kachlů. Nachází se proti Zelené mešitě a je obklopena parkem plným cypřišů. Je to nejen historická památka, ale také velkolepé umělecké dílo.

İnkaya Historical Plane Tree
 

İnkaya Historical Plane Tree

Inkaya Historical Plane Tree je jedním z nejvýznamnějších symbolů města Bursa. Tento strom je starý několik staletí a vysoký 35 metrů s větvemi, které se rozprostírají do 18 metrů v průměru. Inkaya Cinari je oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí projít a obdivovat krásu přírody. Tento mohutný strom je jedním z největších svého druhu a určitě stojí za návštěvu.

Bursa Zoo
 

Bursa Zoo

Bursa Zoo nabízí návštěvníkům možnost vidět globální druhy zvířat, jako jsou žirafy, lvi, zebry a medvědi grizzly. Kromě toho jsou zde k dispozici několik kaváren. Tento malý zoo je skvělým místem pro rodinný výlet a zážitek pro všechny milovníky zvířat.

Green Mosque
 

Green Mosque

Zelená mešita v Bursě, neboli Yeşil Camii, je jednou z nejkrásnějších mešit v Turecku. Byla postavena pro sultána Mehmeta I. v roce 1422 a reprezentuje typický styl osmanské architektury. Mešita je pojmenována po zeleno-modrých dlaždicích na interiérových stěnách. Vstup do mešity je zdoben mramorovými vyřezávanými portály a uvnitř se nachází bohatá výzdoba a různorodá kaligrafie. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí poznat více o islámské kultuře a historii Turecka.

Great Mosque
 

Great Mosque

Ulu Cami v Bursa je největší mešita města a představuje typický příklad rané architektury Seljuk. Její prostý interiér je kombinován s bohatě zdobenými portály a střechou pokrytou malými kopulemi. Vnitřek mešity je zdoben krásnou kaligrafií, kterou lze najít na stěnách i sloupech. Ulu Cami patří k nejvýznamnějším památkám v Bursa a určitě stojí za návštěvu.

Bursa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1585 km
Nejbližší letiště YEI
43 km od centra
Přímý let
~ 2h 16min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+2h
Obsluhující letiště
YEI
Bursa - Bursa city center in turkey
Bursa - Bursa city center in turkeyEmir Sultan MosqueMausoleum of the fifth Ottoman Sultan, Mehmed I, in Bursa, Turkey.İnkaya Historical Plane TreeBursa ZooGreen MosqueGreat MosqueBursa City MuseumMuradiye ComplexGrand Mosque of BursaUludag National ParkTophane Clock TowerIrgandı Köprüsü

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Červenec
Max: 29 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 10 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz